ISIS UNVEILED – Atskleistoji Izidė

5/5 - (1 vote)

ISIS UNVEILED – Atskleistoji Izidė
1877 m. rugsėjo mėn. Niujorke buvo išleistas pirmas monumentalus H. Blavatskajos kūrinys „Isis Unveiled“ (Atskleistoji Izidė); turėjęs didžiulę įtaką skaitančiai ir mąstančiai publikai – pirmasis tūkstančio egzempliorių leidimas buvo išparduota per dešimt dienų. Niujorko laikraštis „The Herald Tribune“ šį darbą pavadino viena „įdomiausių amžiaus knyga“. Recenzijas pateikė ir daugelis kitų laikraščių bei žurnalų.
Henris Olkotas savo atsiminimuose rašė apie Blavatskajos dienotvarkę, rašant šią knygą: „tokio ištvermės ir nenuilstamo darbingumo dar nebuvau matęs. Nuo ryto iki vakaro ji rašė ir rašė, sėdėdama prie savo stalo, retai kada atsiguldama anksčiau nei antrą valandą nakties.“
*
Knygoje „Isis Unveiled“ nagrinėjama okultinių mokslų istorija, plitimas ir raida, gamta ir magijos kilmė, krikščionybės šaknys, krikščioniškosios teologijos klaidos ir visuotinai priimto ortodoksinio mokslo klaidingumas – visa tai atskleidžiama, remiantis slaptais mokymais, kurie tarsi aukso siūlas nutįso per praėjusius šimtmečius, šen bei ten išsiverždami į paviršių įvairių mistinių mokymų, egzistavusių pastaruosius du tūkstančius metų pavidalu.
Knygoje nagrinėjami Platono, Plotino, Pitagoro, Paracelso, Džordano Bruno ir kitų filosofinių kūrinių religiniai aspektai, klasikiniai religiniai krikščionybės, budizmo, induizmo, zoroastrizmo ir kt. religijų tekstai.
*
1878 m. liepos 8 d. H. Blavatskaja gavo JAV pilietybę. Šis įvykis buvo plačiai nušviestas spaudoje. Tų pačių metų gruodį H.Blavatskaja ir pulkininkas Olkotas (H. Olcott) per Angliją išvyko į Indiją ir niekada nebesugrįžo į Ameriką.
*
Atskleistoji Izidė (Isis Unveiled, Разоблачённая Изида) – dviejų dalių knyga apie okultinę filosofiją, universalus raktas senovės, šiuolaikinio mokslo ir teologijos paslapčių atskleidui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

code