Keletas minčių iš J. Blavatskajos knygos „ RAKTAS Į TEOSOFIJĄ“

5/5 - (1 vote)

Keletas minčių iš J. Blavatskajos knygos „ RAKTAS Į TEOSOFIJĄ“
Knygoje klausimų ir atsakymų forma išdėstyti ETIKA, MOKSLAS IR FILOSOFIJA, kurių studijavimui ir buvo įkurta Teosofinė Draugija
Blavatsky Helena P. The Key to Theosophy. — London: The Theosophical Publishing Company, 1889.
*
Teosofas.
… pusė žmonijos turi galimybę nedelsiant sumažinti skurdą, nuo kurio kenčia žmonės. Kai kiekvienas žmogus skirs savo dalį bendram labui – pinigais, savo darbu, ar kilniomis mintimis – tada, ir tik tada bus atitaisytas nacionalinės karmos balansas… o iki tol mes neturime nei teisės, nei pagrindo tvirtinti, kad Žemėje gyvų esybių yra daugiau, negu Gamta gali jų išmaitinti.
Pasiryžusioms pasiaukoti dvasioms, mūsų nacijos ir žmonijos gelbėtojams, teks suieškoti galimybes… ir begalinių pastangų pagalba atstatyti jėgų pusiausvyrą, tokiu būdu apsaugant žmones nuo moralinės katastrofos, kuri yra tūkstančius kartų pavojingesnė ir pražūtingesnė už fizinę…
*
Karmą mes laikome ištaisomuoju dėsniu, kuris visada stengiasi atstatyti pažeistą pusiausvyrą fiziniame pasaulyje ir prarastą harmoniją moralės pasaulyje. … ji visada veikia taip, kad atstatytų darną ir palaikytų pusiausvyrą, kurios dėka ir egzistuoja Visata.
*
Europiečiai turi įsisenėjusį įprotį sąvokas „tiesa“ ir „melas“, „gėris“ ir „blogis“ kildinti iš kažkokio savavališkai susigalvoto įstatymų kodekso, kuris buvo sukurtas arba pačių žmonių, arba primestas jiems asmeninio Dievo.
Mes gi, teosofai, kalbame apie tai, kad sąvokos „gėris“ ir „harmonija“, taip pat, kaip „blogis“ ir „disharmonija“, yra sinonimai.
… bet koks skausmas ir kančia atsiranda, kai trūksta darnos-harmonijos, ir kad baisiausia ir vienintelė jos pažeidimo priežastis yra egoizmas, pasireiškiantis vienokia ar kitokia forma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

code