Šeštadienis, 19 sausio 2013 13:09

Veiklos istorija

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(3 balsai)

GIN-DIA - tai Gintauto ir Dianos Stungurių kūrybinė studija (Gin-Dia).

Nuotraukos, straipsniai, filmai - visa GIN-DIA kūryba skirta Lietuvos tautinio-kultūrinio judėjimo ir veiklos skleidimui bei propagavimui savo šalyje ir už jos ribų.

GIN-DIA ištakos - Šiaulių N.Rericho klubo (1993m.) veikloje.

 N.Rericho vardo klubas (visuomeninė organizacija, kodas 145620576) Šiaulių m. savivaldybėje įregistruotas 2000/03/24.

*

Pasiųsiu septynis tarnus į turgų nupirkti vynuogių.
Ką matau? –

Pirmasis pametė pinigus.

Antrasis iškeitė juos į svaiginantį vyną.

Trečiasis nuslėpė pinigus.

Ketvirtas nepažino žalių vynuogių.

Penktasis, norėdamas patikrinti prinokimą, sutraiškė visą kekę.

Šeštasis išrinko puikią kekę, bet per neatsargumą išbarstė.

Septintas atnešė prinokusias uogas ir dar papuošė kekę lapais.

Taip septyni praėjo vienu keliu ir vienu laiku.


*

Veiklos istorija

Paraginta Stepono Stulginskio 1993-06-07 Marija Jurgelevičienė įregistravo Šiaulių N.Rericho draugiją. Draugija rinkdavosi sekmadieniais M.Jurgeliavičienės namuose. Pirmuosius tris metus draugijos nariai studijavo Kabalą – senovės ezoterinį mokymą, kuris gyvavo prieš Kristaus gimimą tarp Tigro ir Eufrato upių. Tuo pat metu aktyvieji draugijos nariai dar pradėjo studijuoti Gyvąją Etiką, tai Jelenos Rerich užrašytas Mokymas, padiktuotas Mahatmų. 

1996 m. draugija buvo performuota į Lietuvos Rericho draugijos Šiaulių skyrių, vadovu išrinktas Gintautas Stungurys. 1996-2005m. draugija nuomojo patalpas Šiauliuose, Žalgirio g. 2. Nariai rinkdavosi sekmadieniais, vykdavo Gyvosios Etikos studijos. Tuo laikotarpiu draugijos nariai susipažino ir susidraugavo su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos rerichiečiais. Taip pat užsimezgė pažintis su Latvijos, Estijos, Maskvos, Novosibirsko draugijomis. Pabaltijo Gyvosios Etikos konferencijoje „Mokslas ir Gyvoji Etika“, kuri vyko 1997m. Jūrmaloje, susipažinome su Bulgarijos Rericho judėjimu, Kaliningrado rerichiečiais, Indijoje Rerichų įkurto ir iki šių dienų veikiančio instituto Urusvati atstovu, mokslininkais-fizikais iš Maskvos. Tai žmonės, kurie moksliniame darbe remiasi Gyvosios Etikos žiniomis. 

1997 m. Šiaulių viešojoje P.Višinskio bibliotekoje buvo suorganizuota N.Rericho reprodukcijų paroda, kurios metu buvo galima įsigyti literatūros, atskleidžiančios Rerichų šeimos dvasinį-kultūrinį palikimą. 

1999m. ankstyvą pavasarį Sveiko miesto projekto dalyviai suorganizavo kelionę į Rygą. Jos metu buvo aplankyta Šv.Petro bažnyčia-muziejus, kurioje tuo metu buvo įsikūrusi Rygos Rericho draugija. Bažnyčios-muziejaus direktorė ilgametė rerichietė Marijana Ozolinia papasajojo bažnyčios istoriją – joje ne kartą lankėsi Rerichai. Taip pat buvo aplankytas Rygos nacionalinis dailės muziejus, kuriame nuolat eksponuojami Rerichų – tėvo ir sūnaus Sviatoslavo – paveikslai. 

1999 m. pavasarį-vasarą įvykdyta pažintinė ekspedicija Rerichų ekspedicijos po Altajų keliais (pėsčiomis nueita apie 800 km.). Po Altajaus kelionės maršrutas įvairiomis vietinėmis transporto priemonėmis nusitęsė per Sajanus (Minusinską) iki Baikalo ežero. 

2000 m. sausio-vasario mėn. kartu su Apskrities Visuomenės Sveikatos ugdymo centru draugija paruošė projektą „Sveikos gyvensenos mokykla“.

2000 m. kovo mėn šiauliečiai atsiskyrė nuo Lietuvos N.Rericho draugijos ir toliau savo veiklą  tęsia savarankiškai, kaip Šiaulių Rericho klubas. Rericho klubo veikla yra visuomeninė, nesiekianti pelno, tikslai - švietėjiški. Šiaulių N.Rericho vardo klubas NĖRA PAVALDUS jokiai sąjungai ar asociacijai ir nėra jokios draugijos padalinys ar skyrius. Tai absoliučiai savarankiška organizacija su kitomis organizacijomis bendradarbiaujanti lygiateisiame ir lygiaverčiame susitarime. Klubo veiklą finansiškai ir neatlygintinu darbu remia klubo nariai.

2000 m. gruodžio mėn. Šiaulių rajono savivaldybės serveryje pradėjo veikti internetinė svetainė „Gyvosios Etikos mokykla“, siauliai.mok.lt/rerichas/ arba internetinis mėnesinis žurnalas „Rerichų šeimos dvasinis-kultūrinis palikimas; ISSN 1822-0096 išdavė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Internetinė svetainė pastoviai papildoma, o sukaupta informacija periodiškai redaguojama ir spausdinama (leidinys „Gyvosios Etikos mokykla“; ISSN 1648-7257, išleista 10 numerių). Tam darbui buvo įkurta leidykla ŠiauRe (Šiaulių rerichiečiai), kuri leidžia šios svetainės leidinius. Spausdinti leidiniai išsiuntinėjami į bibliotekas. Nuo 2010m. įvykus pertvarkymamas, Šiaulių rajono savivaldybės serveris buvo panaikintas ir klubo tinklapis toliau veiklą tęsia privačiame serveryje.

2000-2012m. rugpjūčio mėnesį klubo nariai lankydavosi Bitėnuose, Vydūno draugijos organizuojamose stovyklose. Visus tuos metus klubo nariai savanoriškai ir neatlygintinai vedė stovyklos metraštį: rašė straipsnius, fofografavo, kūrė dokumentinius-pažintinius filmus apie Mažąją Lietuvą, M. Jankaus muziejų, Rambyno regioninį parką, Bitėnų gyventuojus bei ten vykstantį kultūrinį judėjimą Bitėnų kronika. Pasikeitus Vydūno draugijos administracinei valdžiai bendravimas su draugija nutrūko. 

Nuo 2010m. klubas tampriai bendradarbiauja su Latvijos Rericho draugija: Rericho draugijų veiklos archyvinė medžiaga bendromis pastangomis perkeliama į skaitmeninę laikmeną.

2012m. Šiaulių N.Rericho vardo klubo administruojama interneto sveitainė  pakeitė adresą: www.gindia.lt Tinklas padalintas į šešias savarankiškas temas, atspindinčias nūdienos klubo veiklą:

www.gindia.lt

www.rerich.gindia.lt

www.teosofija.gindia.lt 

www.biblioteka.gindia.lt

Kino studija

Foto albumas

*

2013 m. kovo 24 d. pradėjome bendrauti facebook: 

https://www.facebook.com/Rerichas

https://www.facebook.com/pages/Teosofija/321290174641029

2013 m. balandžio 15 d. – Kultūros dieną – Šiaulių kino klube įvyko filmo "Didžio Gralio dainius" premjera. Filmas sukurtas kartu su Latvijos Rericho draugija. Tai pasakojimas apie Richardą Rudzitį – poetą, filosofą, Latvijos Rericho draugijos pirmininką.
Taip pačiais metais prasidėjo bendravimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Šiaulių filialu. Balandžio 24 d. buvo nufilmuotas Šiaulių dailininko Ed. Juchnevičiaus darbų parodos atidarymasBirželio 24 dieną LAB Šiaulių f. užfiksuotas grafiko Ed. Birgėlos darbų parodos atidarymas. Spalio 10 d. LAB Šiaulių f. nufilmuotas ir sukurtas filmas  apie poetę Karoliną Kazlauskienę. Spalio 23 d. nufilmuotas neregio šiauliečio Algimanto Vileikio pasakojimas - neregio išpažintis. 

Balandžio 28-29 d. dalyvavome Kulionyse vykusioje Jorės šventėje, sukurtas dokumentinis reportažas. 

Gegužės 26-28 d.dalyvavome Vilniuje vydūnininko Vytauto Gurevičiaus (1919-2012) paminėjime. Kitą dieną susitikome su V.Gurevičiaus artimaisiais ir užfiksavome jų pasakojimą. Trumpas filmuotas reportažas, straipsnis ir nuotraukos  patalpinti internetinėje svetainėje.

Birželio 22-23 aplankėme gyvenančią Kolkoje Latvijos Rericho draugijos narę Valdonę Zoss. Ten ir trumpiausią metų naktį praleidome - ir saulėtekį sutikome.

Rugpjūčio 4-11 d. lankėmės Bitėnuose, buvo renkama medžiaga filmui "Bitėnų Lėnė", apie rytprūsių ūkininkę Lėnę Grigolaitytę-Kondratavičienę, gimusią ir mirusią Bitėnuose, nors likimas blaškė po pasaulį, ji liko ištikima savo kaimui.  

Rugpjūčio 20-23 d. vykome į ekspediciją Latvijoje, kurios tema "Rerichas ir Latvija"

 

*

Rericho klubas savo veikloje vadovaujasi ETIKOS KODEKSU: Etikos kodeksas 

Šiaulių N.Rericho vardo klubą internetinėje erdvėje atstovauja studija Gin-Dia.

Studija Gin-Dia bendradarbiauja su visuomeninėmis organizacijomis ir abipusio ar daugiau šalių susitarimu gali: 

nufilmuoti renginį, sukurti trumpą reportažą žiniasklaidai, sukurti išsamų dokumentinį-meninį-pažinitinį filmą apie renginį ar įvykį ir sumaketuoti ir išpildyti prezentacinę DVD laikmeną – taip gimsta visuomeninės veiklos archyvai. Norintys įamžinti savo organizuotą renginį, šventę, galbūt visai nedidelę, vos keliolikos ištikimų draugų būrelyje, bet svarbią Jums ir Ateičiai, – kreipkitės, bendradarbiausime. 

Mūsų darbai: www.youtube.com/user/rerichas/videos

Galime padėti sukurti organizacijos tinklaraštį ir jį prižiūrėti.

Rašykite mums: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skaityti 15398 kartai Atnaujinta Trečiadienis, 08 balandžio 2015 19:36
Daugiau šioje kategorijoje: « Etikos kodeksas Info copyright »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©