Jūs esate čia:Valstybė»Švietimas»Pažintis su neregių pasauliu
Trečiadienis, 06 lapkričio 2013 17:17

Pažintis su neregių pasauliu Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(2 balsai)

Pažintis su neregių pasauliu. 2013-ų pavasarį visiškai mums netikėtai užsimezgė draugystė, o kartu bendradarbiavimas su LAB Šiaulių filialu. Balandžio 24d. buvome pakviesti į dailininko Eduardo Juchnevičiaus atminimo vakarą šioje bibliotekoje. Šis menininkas gyvenimo pabaigoje apako. Renginį užfiksavome. Gimęs filmas – tai jau istorinė-meninė Lietuvos dokumentika (Ir vėl Riparia, http://gindia.lt/nuotaika/item/378-ir-vel-riparia.html). Foto albumas.

Po to sekė dar vienas susitikimas – birželio 4d. su grafiku Edmundu Birgėla – ir vėl dokumentika (Vėl – ir vėl riparija, http://gindia.lt/nuotaika/item/380-vel-ir-vel-riparia.html). Juk filmuose užfiksuoti ne tik garsūs menininkai, bet ir jų draugai, kolegos, Šiaulių menininkų istorija, atgimusi prisiminimuose. Abu susitikimus pravedė vitražistas Povilas Dobkevičius.

Aklųjų pasaulis mums nebuvo artimas, todėl mažai ir pažįstamas. Žinojome, kad Šiauliuose, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra akliesiems „pritaikyti“ gyvenamieji rajonai. Taip jau susiklostė, kad ir patys šiuo metu gyvename gretimai Šiaulių miesto aklųjų rajono. Įpratome matyti žmones tamsiais akiniais, lydimus palydovų, įpratome ir prie šaligatvių, apjuostų turėklais, vedančiais į paštą, parduotuvę, į anskčiau veikusį gamybinį aklųjų mokymo kombinatą.

Taip turbūt ir būtų užsibaigusi mūsų pažintis su neregiais, jei šį rudenį, spalio 9-ą nebūtume vėlapsilankę bibliotekoje – poetės Karolinos Kazlauskienės poezijos knygos pristatyme.

Žmogui nelemta iš anksto žinoti savo gyvenimo vingių, gal tik trumparegiškai galima juos nujausti, nors pats žmogus juos ir kuria, kaip kuria ir savo Gyvenimo Knygą. Tik nuo paties žmogaus priklauso, kaip jis priims naujas pažintis, naujus įvykius, naujas situacijas ir kaip visa tai įtakos jo tolesnį gyvenimą. Tikriausiai, tokių minčių vedami ir pradėjome domėtis, gilintis į vos žodžiu-kitu išgirstą frazę ar vardą neregių bibliotekoje. Prieš mus ėmė vertis didžiulis, turtingas ir spalvingas neregių pasaulis – pilnas kūrybos džiaugsmo ir draugystės. Jau dabar suprantame, kad pažintis su mums lig šioliai nepažįstamu Pasauliu keičia mūsų gyvenimą ir požiūrį į daugelį dalykų ir kad ta pažintis turtina ne tik žiniomis, bet ir gan slėpiningu žmogaus prigimties pažinimu – neregys dažnai „mato“ žmones ir įvykius aiškiau, ryškiau ir subtiliau.

Studija Gin-Dia.

Skaityti 3804 kartai Atnaujinta Trečiadienis, 06 lapkričio 2013 17:50

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©