Jūs esate čia:Valstybė»Švietimas»Mokslas
Trečiadienis, 09 sausio 2013 13:34

Mokslas

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Mokslas

Mokslas laisvas, sąžiningas ir bebaimis. Mokslas akimirksniu gali apšviesti žmones ir pakeisti požiūrį į Visatą .
Aум. 341

Mūsų (Šambalos Mokytojų) darbai yra gyvybingi. Meną laikome aukščiausiu dvasios atgimimo stimulu, vadinasi žmonijos laimė priklauso nuo Grožio suvokimo. Mes sakome, kad menas yra nemirtingas ir beribis. Mes atskiriame žinias nuo mokslo, nes žinios yra menas, o mokslas – metodika.
Иерархия. 359

<...> kaip dėmesingai reikia priimti kiekvieną postūmį moksle. Laikas sustabdyti nemokšišką klydimą apie mokslo padalijimą į utilitarinį (suderintą vien su praktine nauda, nauda sau) ir abstraktų (atitrauktą, atsietą, nekonkretų); visi mokslai yra gyvybingi.

Atlikdamas tyrimus mokslininkas negali numatyti, prie kurių mokslinių sričių jis priartės. Jis supranta, kad neįtikėtinas mokslo suskirtymas vis tik turi vieningą pagrindą. Todėl būtina visus mokslinius kursus pradėti nuo filosofinio pagrindimo, taip bus sukurtas vieningas pažinimo pagrindas. <...> Tik nepamirškime, kad pirmoje eilėje reikalinga studijuoti psichologiją, tai taip pat svarbu, kaip ir Biologija. Subtilusis pasaulis turi žavėti, o ne gąsdinti.

Mąstytojas sakydavo: „Nugalėtojas bus tas, kas Aukščiausiąjį įvardins paprasčiausiai“.
Братство. Т. III. 773

Gaila, bet mokslas juda labai lėtai. Svarbiausios sritys taip ir lieka nepaliestos. Astrochemija vadinama fantazija. Tik neseniai buvo atkreiptas dėmesys į Saulės dėmes. Drąsiausi mokslininkai net leido sau teigti, kad jos veikia žmonijos psichiką.

Žinoma, tokie sprogimai bus akivaizdžiu reiškiniu. Juk žmogų pastoviai veikia tolimųjų pasaulių spinduliai. Galima pastebėti, kad žmonės dažnai negaluoja ir net serga be priežasties. Žemiški gydytojai tokius reiškinius priskiria įprastiems kūno susirgimams. Jie nemąsto apie Subtiliuosius pasaulius. Jie nestudijuoja vibracijų. Jie negirdėjo apie prizmatinį, neobjektyvų matymą. Niekas jiems nepasakė apie psichinės energijos galią.

Labiausiai klystantys gydytojai bus psichiatrai. Jie liečia sritis, apie kurias iš viso nieko nežino. Tokių gydytojų padaryta žala labai didelė. Dabar galima pastebėti psichinių ligų augimą. Reikia studijuoti tikrovę, supančią Žemės planetą. Nereikia pamiršti apie taip vadinamas rudąsias dujas (коричневый газ), trukdančias geriausių vibracijų priartėjimui. Iš tikrųjų reikia įveikti tokias užtvaras.
Братство. T. III. №. 922

<...> Mes ypač primygtinai reikalaujame mokslinių atradimų. Daugelį metų Mes kartojame, kad mokslas juda teisinga kryptimi – žmogaus vidinių jėgų pažinimo. Bet iš esmės mažai padaryta toje srityje, net Subtilusis Pasaulis vis dar lieka gąsdinančiais prietarais.
Братство. Ч. III. No 913

Reikia dar kartą pasakyti mokslininkams, kad Enšteino teorija nepaneigia Euklido įstatymų, bet juos įjungia; kad trečiasis matavimas nepanaikina plokštumos egzistavimo, bet daug plačiau apima erdvę; kaip ir dvasinio žinojimo įstatymai begaliniai platesni už žinomus jums, bet juos taip pat apjungia. Todėl atsisakykite antigonizmo, jis stabdo evoliuciją.
Беспредельност. Ч. II. No 829

<...> Žmonija turi studijuoti paveldimumo pagrindus. Kai mokslas išsilaisvins iš prietarų ir ribotumo, jis galės pradėti studijuoti paveldimumo pradmenis.

Daugybė griozdų susikaupė aplink žmogų. Asmeninių atgimimų, giminės, genties paveldimumas, susitikimai subtiliame pasaulyje ir daugybė atsitiktinių susitikimų sluoksniais uždeda atžymą ir keičia psichinę prigimtį. Natūralu, kad riboti mokslininkai gali stebėti paveldimumą tik šeimos rate, kitaip tariant, pačioje menkiausioje erdėje. Retai pastebimi giminės požymiai, pasireiškiantys po kelių kartų. Deja, mokslininkai negali atlikti gilesnių stebėjimų, nes jie atmeta atgimimą, amžinąją dvasią ir Subtilųjį Pasaulį. <...>

Mąstytojas primindavo: „Atlaisvinkite mokslą, skubėkite nuimti nuo jo grandines.“
Братство. Ч. III. No 929

<...> Apie besiplečiantį nusikalstamumą. Išorė jo įvairi, bet kenksminga esmė vienoda. Vyksta nelauktas reiškinys – kai kurios pirmykštės gentys doroviškesnės už išsimokslinusias civilizacijas.

Galima būtų parašyti pamokančią knygą apie žmogaus degradavimą, niekas nepadeda keistis į gerąją pusę. Ypač išsigimėliška, kai aiškus nusikaltėlis kalba apie dorovę ir atlieka tariamas apeigas. Seniai pasakyta, kad geriausia apeiga nusikaltėlio rankose virsta šventvagyste.

Taip pat mažai padeda santykinis, iš anksto turintis savo poziciją mokslas. Nors būtent iš mokslo reiktų laukti sąmonės apsivalymo. Dorovingumas ir Biologija lieka nesuprantamu paradoksu. <...> Žmogus nesinaudoja stebuklingais atradimais, užpildžiusiais gyvenimą. Atrodytų, kad tokie aparatai, kaip radijas, turėtų padėti susimąstyti apie minties perdavimą, bet tikrovėje ir tas atradimas, visų pirma tarnauja apgaulei.

Kur gi sprendimas? Vėl reikia atsigręžti į Subtilųjį Pasaulį. Reikia jį pilnai priimti, tik tada galima apsisaugoti nuo amoralaus žmogaus. <...> Mokslas turi padėti; mokslas turi būti laisvas, mokslas turi skverbtis į sąmonės gelmes.
Братство. Ч. III. No 777

Žmonės kalba apie visokius vitaminus, bet užmiršta, kad dorovinė būklė daug svarbiau, nei vaistų naudojimas, kurie virsta nuodais esant nesveikos moralės sąlygoms. Mums sunku matyti, kaip vieniši mąstytojai kenčia nuo laukinių nemokšų. Jie užsidarė, kad išsaugotų minties laisvę, bet juk jie galėtų stipriai padėti žmonijai ypač dabar, kai pasaulis kenčia.

<...> Mąstytojas patardavo mokiniams įtvirtinti pasaulyje laisvą žinojimą, laisvą mintį vardan Pasaulio išgelbėjimo.
Братство. Ч. II. No 737

<...> Netgi siauras, materialus mokslas neneigia teiginių apie savisaugos instinktą. Gyvūnų stebėjimai gali duoti įtikinančius pavyzdžius. Šuns uoslė gali padėti suvokti Nematomo Pasaulio artumą. Žmogus, deja, prarado šias savybes. Ypač dideli miestai sunaikina pačias brangiausias žmogiško sąmoningumo puses. Taip pat ir mokslas neigiantis Dvasinį pasaulį, padeda žmonijos bukinimui.
Братство. Ч. III. No 887

<....> Deja, dabartinė Biologija negali būti pavadinta Gyvenimo Mokslu. negalima įsivaizduoti gyvenimo studijavimo be psichinės, dvasinės jo pusių, be Subtilaus Pasaulio su visais jo poveikiais į žemišką gyvenimą. Tokiu būdu, dabartinę Biologiją galima vadinti tik skyriumi Gyvenimo Knygoje. <...> Negali žmogus pasitikėti savo širdimi. Gydytojai nepadeda tokiems stebėjimams, nes jie nežino Biologijos visoje jos apimtyje.
Братство. Ч. III. No 927

Skaityti 5072 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 18:15

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 6th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©