Jūs esate čia:Valstybė»Mintimis galima sukurti ištisą valstybę
Trečiadienis, 13 vasario 2013 13:31

Mintimis galima sukurti ištisą valstybę

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Mintimis galima sukurti ištisą valstybę

„...Dvasioje galima sukurti daugiau, nei rankomis. Mintimis galima sukurti ištisą valstybę... “ 
АЙ, Беспредельность, Ч. I, 140.

2009 metais Lietuva minės valstybės įkūrimo tūkstantmetį. Tūkstantmetis netgi valstybei yra garbingas amžius. Istorija išsaugojo ne vieną mūsų valstybės gyvavimo laikotarpį. Klestėjimą ir viešpatavimą keisdavo nuopuolio ir priklausomybės metai. Visa tai buvo, ir visa tai žinoma... Mūsų valstybė turtinga savo istorija, praeitimi. O kas laukia Lietuvos ateityje? Ar besugrįš jos galia ir pripažinimas. Ar išliks lietuvių kalba ir skambės po pasaulį lietuviškos dainos? Ar pavyks mažytei valstybei išsikovoti vietą po saule tarp galingųjų, didžiųjų Europos ir pasaulio valstybių?

Stebint šiandieninį Lietuvos gyvenimą, kartais pradeda atrodyti, kad mūsų šalis neturi ateities. Nuo pat priklausomybės atkūrimo dienos ji kasdien draskoma nesutarimų ir pavydo. Atrodo, kad ji greit susiskaldys taip, kad reikės „griežtos rankos“ iš pašalio, kad sustabdyti tą beprotišką žmonių, turto ir gamtos naikinimą. Tikriausiai, taip ir atsitiktų, jei Lietuvos ateities nebūtų kūrę pavieniai patriotai. Pačiomis sunkiausiomis akimirkomis, pačiomis sunkiausios išgyvenimo sąlygomis jie neužmiršdavo savo tėvynės ir kasdien kūrė jos ateities viziją, kūrė jos vietą planetoje. Daugeliui jų išsakytos, užrašytos mintys atrodo naivios ir netgi nevertos dėmesio, ir vis tik tos mintys kreipia Lietuvos ateitį.

Labai greit mūsų šalis iškils iš smurto, keršto ir neapykantos liūno ir taps kelrode žvaigžde daugeliui valstybių.  Tam, kad tuščiai nekalbėti, prisiminkime tuos, kurie kūrė Lietuvos ateitį:

Steponas Stulginskis (atkūrė Lietuvos Rericho draugiją 1989 m.)  būdamas tremtyje, kūrė viziją, kaip jis tvarkytųsi Lietuvoje, jei būtų karalius Mindaugas... Jis suprato, kad būtina valstybę kurti ne ekonominiu, o dvasiniu pagrindu; žmonėms dvasiškai tobulėjant, savaime išnyktų daugelis nūnai visus jaudinančių problemų: godumas ir smurtas, paleistuvystė ir apskritai palaidas gyvenimas, pavydas ir nieko nepagreitinanti skuba, lenktynės... Kartais užrašuose Lietuva blyksteli kaip legendinė Šambala: su išminčių tarybomis, hierarchijos pakopomis.

Kaip iš chaoso sukurti darną? Ir vėl – tik kiekvienam pačiam įveikiant savo ydas ir negalias, pirmiausia galvojant ne apie save, o apie kitus. Valstybės vadovu, suprantama, turi tapti ne kokios nors partijos, o visos tautos pripažintas dvasios lyderis. Bet kokią santvarką sėkmė lydės tik tuo atveju, jei bendri interesai bus keliami aukščiau asmeninių, partinių, grupinių. Ir taip toliau, ir taip toliau.

Skaityti 2247 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 15:19

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©