Jūs esate čia:Valstybė»Tėvynė ir asmeninė karma
Trečiadienis, 13 vasario 2013 13:22

Tėvynė ir asmeninė karma

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

Tėvynė ir asmeninė karma

„Kiekvienas gali paskelbti karą savo nemokšiškumui, garbinga tokia kova, tai tikriausias sėkmės garantas ir tėvynės gynyba.“

Братство. Надземное. Ч. II. 625

Meilė žmonijai neatmeta meilės tėvynei. <...> Ne be priežasties žmogus gimsta tam tikroje šalyje ir priklauso tam tikrai tautai. Karminės sąlygos kreipia žmogų į tam tikrą vietą.  Prieš gimimą žmogus sužino jo paskirties priežastis tam tikroje šalyje ir su jomis sutinka. Kiekvienas įsikūnijimas vyksta savanoriškai.  Gali būti nenoras sugrįžti į Žemę, bet galiausiai tai tampa neišvengiama būtinybe, paskutinė akimirka visada yra savanoriška.

Gyvenimas skirtingose tautose sukuria ypatingą artumą arba atšalimą, juk svarios aplinkybės nukreipia žmogų į vieną ar kitą tautą. Tai žinant galima suprasti tėvynės traukos jausmą. Todėl neabejotinai didžioji žmogaus atliktų darbų dalis turi būti skirta tėvynei. Nereikia galvoti, kad meilė tėvynei atspindi siaurą mąstymą ir netobulumą. Galima tik pastebėti, kaip neatsakingai žiūrima į tėvynę, bet trauka dėl atsakomybės trūkumo nesumažės. Karma atveda žmogų ne tik į tam tikrą vietą, bet ir iki konkrečios užduoties pasitarnauti kažkuriai tautai.

Susiklosčius nepalankioms aplinkybėms žmonės dažnai atsisako tėvynės. Jie nesupranta įvykių esmės ir neatlieka savo karminės užduoties. Dažnai jie naudoja seną cinišką patarlę „kur gerai, ten ir tėvynė“. Tai didelė klaida. Iš tikrųjų žmonijai labiausiai pasitarnaus tas, kurio darbai ir siekiai bus skirti tėvynei.  Persikėlimų sumaištyje pasimeta žmogiškoji savigarba. Kai užmirštama praeitis ir viskas paskęsta bendrumo miraže, prarandama žmogiška nuovokaTuo momentu reikia atsigręžti į mokslą, kuris padės atrasti šaknis. Karmos įstatymų pažinimas išmokys suprasti žmogaus paskirtį. Tai nereiškia, kad žmogus bus suvaržytas, sustabdytas, jam bus uždrausta judėti ar atimta jo valia. Sparnai jį gali nešioti po visą pasaulį. Jis galės mylėti visą žmoniją, bet tuo pačiu žinos, kad tarnauja tėvynei.

Apibendrinimo procese žmogus pasiruošęs pasirūpinti visų (ne tik Žemės) planetų gyventojais, ir tuo pačiu metu iškart pamiršta savo tėvynės poreikius ir vargus. Geriausi gyvenimo siekiai turi būti panaudoti Tėvynėje, nereikia to pamiršti.

Mąstytojas (Platonas) siekė vystyti tikrąjį tėvynės suvokimą. Jis sakydavo: „Piliečiai, tarnaukite tėvynei ir žinokite, kad čia jūs atėjote atlikti savo didžiąją pareigą“.

Братство. Надземное. Ч. II. 565

Skaityti 2446 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 15:16
Daugiau šioje kategorijoje: « Zylės Rugsėjo 11-oji »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Saturday the 23rd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©