Jūs esate čia:Valstybė»Rugsėjo 11-oji
Antradienis, 15 sausio 2013 12:16

Rugsėjo 11-oji

Parašė  G.Stungurys
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Rugsėjo 11-oji

Jau praėjo du metai, kai Amerika prarado ramybę ir pasitikėjimą savimi. Du metus ji bando įrodyti pasauliui, kad vis dar yra nepažeidžiama. Ankstesnysis prezidentas vienoje savo kalbų užsiminė, kad Amerika pasiekė materialinės gėrovės viršūnę.

O ką tai reiškia? Žmogus užlipo į kalno viršūnę, apsidairė, pasigrožėjo apačioje matomais vaizdais ar debesimis, ir žygiuoja tolyn, tai yra leidžiasi žemyn, eina į pakalnę. Jam reikės nusileisti į slėnį (kalno dugną) ir tik pailsėjęs jis vėl galės užkopti į kitą viršūnę, siekti kitos aukštumos.

Tai, kad Amerika pasiekė viršūnę, akivaizdu, ir reikia pripažinti, kad ji jau leidžiasi į pakalnę. Pirmieji nusileidimo žingsniai buvo labai skausmingi – tai rugsėjo 11-osios tragedija. Norėdama nuslėpti skausmą, ji pradėjo elgtis spontaniškai, neapgalvotai (Afganistanas, Irakas). Šių žingsnių pasekmės, net nereikia abejoti, taip pat bus skausmingi.

Žinant pakilimo-nusileidimo kosminį dėsnį, nesėkmių būtų galima išvengti. Pasiekus viršūnę, nereikia didžiuotis, tada nusiritus nereikės raudoti. Kuo daugiau emocijų kilime, tuo daugiau nusivylimų kritime.

Sakoma, kad kvailiai mokosi iš savo klaidų, o protingi – iš svetimų. Norėčiau pridėti, o idiotai išvis nesimoko ir nedaro išvadų. Kosminiai dėsniai veikia visas valstybes ir visus žmones. Vadinasi, ir mes, lietuviai, sulauksime kritimų, jei bus pakilimai. Tiesą pasakius, šiandien Lietuva gali pasigirti ir pasididžiuoti ne vienu pasiekimu, ypač sporte. Politikai kalba, kad ir ekonominis kilimas šiemet labai spartus ir akivaizdus. Daug emocijų šį mėnesį sklandė po šalį. Pasididžiavimas ir pasikėlimas tiesiog veržėsi iš spindinčių veidų po kiekvienos sportinės pergalės. Jau spėjome pamiršti skaudžias pralaimėjimo pamokas ir vėl didžiuojamės savo pasiekimais. Vadinasi, vėl įsijungė pakilimo-nusileidimo dėsnis.

Taigi, pamąstykime, kokie mes esame – protingi, kvailiai ar idiotai.

Žmonija visą savo evoliuciją pergyvena šį vaikiškai paprastą dėsnį, bet išvadų daryti nenori. Kaip dieną keičia naktis, taip puikybę pakeis pažeminimas ir neviltis.

G.Stungurys *** 2003/rugsejo/11

Skaityti 2289 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:50

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Thursday the 14th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©