Spausdinti šį puslapį
Trečiadienis, 13 vasario 2013 14:42

Armėnų tautos genocidas

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Armėnų tautos genocidas

Atmintini daiktai lengvai gali tapti talismanu. Taip pat ir atmintinos dienos įtvirtina naudingą ritmą. Reikia suprasti, kad atmintini daiktai pažadina meilės antplūdį ir kaip ir apvalo aurą. (Мир Огненный, II-148)

Balandžio 24 d. – armėnų genocido paminėjimo diena

1915 metais, prieš 90 metų buvo įvykdytas armėnų tautos genocidas (tautos arba jos dalies naikinimas rasiniais, nacionalistiniais, religiniais ar kt. motyvais, tautžudystė). 

Turkai išnaikino netoli 1,5 milijono armėnų, likę pusę milijono gelbėdamiesi paliko gyvenamas vietas. Dar ir šiandien armėnai negali atsiimti jiems priklausiusių žemių, kuriose vis dar stovi jų statytos šventyklos. Taip pat nei vienas armėnas negali aplankyti Ararato kalno, buvusio jų šalies pasididžiavimo. Pagal Turkijos įstatymus į kalną negali kopti nei vienas armėnas, netgi jei armėnu buvo tik vienas iš senelių. Iki šiol Turkijos vyriausybė nepripažįsta įvykdyto armėnų tautos genocido, teigdami, kad taip elgėsi ne jie patys, o už tai, kas vyko anksčiau jie neatsakingi, netgi kaip valstybė. Nors pasiekiančios iš Turkijos žinios teigia, kad dar ir šiandien turkai mokosi šaudyti, taikydamiesi į išlikusių armėnų šventyklų sienas.

Toks pasyvus pasaulio požiūris į niekuo nepateisintą naikinimą iššaukė kitą genocido bangą. Hitleris teigė, kad kas jam gali uždrausti naikinti žydus, jei iki šiol už įvykdytą armėnų tautos genocidą niekas nepasmerkė turkų.

Žinoma, visada iškyla klausimas: o kodėl naikinama viena ar kita tauta. Paprastai šia tema niekas šnekėti nenori, nes tai atrodo labai netolerantiška sunaikintos tautos atžvilgiu.

Agni Joga sako:

Urusvati piktinasi, kai girdi apie karą, tuo pačiu baisisi ir Sesuo O. Mes visi liūdime dėl žmonijos sulaukėjimo. Baisiausia sulaukėjusios laisvos valios išraiška yra karas. Žmonės nenori pagalvoti, kokias sroves jie iššaukia ir kokias pasekmes sukelia masinės žudynės! Senovės Priesaikai teisingai įvardino, kad pakėlęs kardą nuo kardo žus.

Skirtinga karma bus puolančiojo ir besiginančio. Galima parodyti, kokių pačių sunkiausių pasekmių sulaukia visi puolantieji; Subtiliajame Pasaulyje jų padėtis taip pat nelengva. Žmonės paprastai guodžiasi, kad didieji nugalėtojai žemiško gyvenimo metu nepajaučia karmos, bet karma neapsireiškia tuojau pat. Ji priartėja ypatingais keliais. Galų gale, argi gyvenimas neamžinas? Išmintingieji supranta savo žemiškų gyvenimų virtinę kaip vieną vėrinį.

Dabar priminsime puolantiesiems, kad jie apsunkina savo karmą ne tik žudymu, bet ir užteršia atmosferą, tai įvyksta kiekvieno karo metu. Toks žemės ir kitų sferų apnuodijimas išlieka ilgam.

Jūs, besiveržiantys į kaimynų žemes, nejaugi niekas niekada jums nepasakė, kokias pasekmes iššauks jūsų brolžudiški veiksmai?

Mūsų Tvirtovė buvo liudininke daugybės karų. Mes galime pasakyti, kaip toks blogis išauga į netikėčiausias formas. Žmonės žino, kad šūviai sukelia lietų, tai nejaugi nuodingos dujos nesukels pačių siaubingiausių reiškinių? Galima įsivaizduoti, kaip Mes liūdime, matydami visiškai sulaukėjusią laisvos valios išraišką. Bet juk tokia valia buvo suteikta kaip pati didžiausia malonė ir palaima.

Братство, часть IIНадземное 88

Skaityti 2643 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 11:38

Susiję įrašai (pagal žymę)