Jūs esate čia:Valstybė»Darbo birža
Antradienis, 15 sausio 2013 13:16

Darbo birža

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(2 balsai)

Darbo birža

Darbo birža taip įėjo į gyvenimą, kad jaunimas jau nebesuvokia, kad vos prieš dešimtmetį nebuvo nei bedarbių, nei darbo biržos. Taigi, šalia pensininkų, invalidų, kalinių atsirado dar viena nereikalinga žmonių grupė. Taip, taip nereikalinga. Juk birža nesuteikia darbo, nepagerina pragyvenimo, tik kasdien po lašelį atima savigarbą, pasitikėjimą savimi. Tai nurašyti žmonės, kurių likimą kuria kiti. Kaip pensininkų, kuriais tampama, vadovaujantis amžiumi.

Keista, bet nuo kada ir kas nustatė, kad bėgant metams, mažėja darbingumas. Juk turėtų būti atvirškčiai – kuo žmogus daugiau nugyveno, tuo jis daugiau žino ir sugeba. Jei jis nebenori dirbti fizinio darbo, jis gali tapti mokytoju. Deja, mokytojo sąvoka pas mus taikoma tik diplomuotiems specialistams. Bet argi diplomas parodo žmogaus sugebėjimus? Juk tai tik popierius, pažymintis apie išklausytą ir jokiu būdu neišmėgintą informacijos kursą. Taip, toks suvokimas gąsdina ir perša išvadą, kad tik garbaus amžiaus žmonės gali būti mokytojais ir patarėjais.

Žinoma, taip turėtų būti, tik vertinti reiktų ne šio gyvenimo patirtį, o visų pragyventų gyvenimų visumą. O apie tai mes jau kalbėti nebenorime, nes, deja, mažai, labai mažai tokių, kurie prisimena praeitus gyvenimus. Didžioji dauguma gyvena tik šį vieną, vienintelį gyvenimą. Netikit? –Tai apsižvalgykite, kiek ligonių, melagių, aferistų ir niekšų aplink. O taip yra tik todėl, kad pamirštas pagrindinis įstatymas “ką pasėsi, tą ir pjausi”. Dabartiniai vargšai, invalidai, kaliniai, nusidėjėliai, narkomanai net nenori girdėti, kad šio gyvenimo sunkumai ir nesėkmės tik jų pačių praeitų gyvenimų klaidos.

Nenori žmonija sužinoti, kas sukelia jos kančias ir negalias. Nenori išsiaiškinti daromų klaidų, todėl ir maudosi purve, kaip kiaulė rastoje ant kelio baloje ar nuosavame mėšle. Gaila, kad žmogus nenori pats kurti savo likimo, todėl atsiranda “veikėjai”, kurie su didžiausiu malonumu išvaisto ištisų šeimų, giminių ar net valstybių gyvenimus daug metų į priekį. O srėbti prisvilintą košę tenka tam, kuris davė leidimą naudotis savo asmeniniu gyvenimu. Tai gal laikas atsibusti ir pradėti GYVENTI?

Skaityti 2442 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 13:03

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©