Jūs esate čia:Valstybė»ar tai Demokratija»Žodžiai ir darbai
Pirmadienis, 14 sausio 2013 18:29

Žodžiai ir darbai

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Žodžiai ir darbai

„Bejausmė mintis yra pats nepakenčiamiausias žmonijos išniekinimas. Senovės filosofai nepriimdavo į savo valstybę beširdžių žmonių. Platonas savo „Respublikoje“ ir Aristotelis „Politikoje“ kalbėjo apie bendraminčių visuomenę. Jie niekaip negalėjo susitaikyti su tironais, šventeivomis ir apgavikais.

Neįmanoma įsivaizduoti tvirtos valstybės, kuriai vadovauja šventeivos ir apgavikai. Negalima davatkiškumo prilyginti tikėjimui ir žinojimui. Klaidinga pradžia negali turėti teisingos pabaigos.“
Братство. Ч. II. Надземное, 1937. 244

Keisti kai kurių politikų ir žurnalistų išsireiškimai dažnai suglumina, „išmuša“ žinojimą ir suvokimą. Tada į pagalba ateina žodynas, Dabartinės lietuvių kalbos žodynas, jame išdėstytos sąvokos nors truputį atstato taip plačiai vartojamų žodžių prasmę. Sakykime, žodis „renta“ – iš kapitalo, nekilnojamo turto ar žemės nuosavybės reguliariai gaunamos pajamos, gavėjui neįdedant jokio darbo. Kyla klausimas, koks ryšys tarp rentos ir signatarų?

Arba kas yra „valstybė“ – organizuota politinė bendruomenė, turinti aukščiausią valdžią. O kur ta organizuota politinė bendruomenė, šiandien daugiau girdimi žodžiai pozicija ir opozicija, vadinasi priešprieša, kurioje nėra jokio organizuotumo.

O ir minia (didelis žmonių būrys) dažnai prilyginama tautai, nors minia arba masės tik tautos užuomazga, kuri darbo ir idealų pagalba gali išaugti į tautą. Deja, šiandien nemadinga nei viena, nei antra.

Gal ir nevertėtų apie tai kalbėti, bet Agni Joga pataria:

„Jei įėję pro duris ant stalo jūs pamatysite gyvatę, ką darysite? Ar lauksite svarstydamas, kol tuo metu gyvatė įgels jūsų draugui, ar nedelsdamas nuspręsite ją sunaikinti? Mes sakome – išgelbėkite artimą savo nuo blogio. Neužtemdykite savo mąstymo suglumimu, bet veikite vardan gėrio. Negalima prilyginti gyvatės žmogui. Negalima sulyginti aptemusios sąmonės ir sąmoningumo. Jei mes nustosime skirti priešingus dalykus, tai kur tada atsiras mūsų atsakomybė už pasaulį? Ne didvyris tas, kuris išgelbėjo gyvatę, bet prarado draugą. Ne didvyris tas, kuris stengiasi išsisukti nuo pareigos ir atsakomybės, ieškodamas atsiprašymo žodžių. Ne didvyris tas, kuris nesupranta, kas svarbiau, o ką galima ir atidėti. Ne didvyris tas, kuris užmiršo savo širdies balsą. Vadas pažįsta savo širdį ir priima tvirtus sprendimus.“
Мир Огненный. Ч II. 105

 

Ir dar prie to pačio pakalbėkime apie kalbos kultūrą:

„Teisingai pasakyta apie grubumą, kad subtilios energijos sunyksta, susidūrusios su grubumu. Joks judėjimas, joks įvykis negali būti sukurtas atžagariai, todėl kiekvienas stačiokiškas reiškinys ilgai neišgyvens, regresas neišvengiamas. Visiška suirutė bus ten, kur pagrindus naikina atžagarumo kirminas. Kiekvienas žmogiškas veiksmas nukenčia nuo grubumo. Šiurkštus poelgis gali būti užmaskuotas tūkstančiais geidulių, bet jo paslėpti neįmanoma. Kiekviena valstybė privalo rūpintis šio siaubo sunaikinimu. Kiekviena bendruomenė turi kovoti su šia nelaime. Nei vienas tamprus bendradarbiavimas negali įsileisti atžagarumo. Šiurkštumu auklėjama tauta turės praeiti ugninę transmutaciją; tauta, leidusi klestėti tokiam irimo procesui, susilauks karminio atsako. Taip pat ir visuomenė, pasižyminti stačiokiškumu ir atžagarumu, sulauks ypatingo apvalymo. Žinoma, stačiokiškumas yra siaubingas užkratas, kuris aplinkoje sukelia irimą. Negali klestėti valstybė, jei joje kaip mielinėje tešloje dauginasi grubumo bakterijos. Visuomenininė veikla nebus sėkminga, jei atžagarumas užvaldė veikėjų dvasias. Nepamirškime to kelyje į Ugninį Pasaulį.
Мир Огненный. Ч III. 53t

Skaityti 2850 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:47
Daugiau šioje kategorijoje: « TSRS sunaikinimo planas

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 15th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©