Jūs esate čia:Valstybė»ar tai Demokratija»Liaudis reikalauja švenčių
Pirmadienis, 14 sausio 2013 14:35

Liaudis reikalauja švenčių

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

JoninėsLiaudis reikalauja švenčių

Liaudis reikalauja švenčių, liaudis užguita ir suvargusi. Taip skambėjo reikalavimas padaryti jonines nedarbo diena. Tai priminė XIX amžiui būdingus revoliucionieriškus pasisakymus prieš darbininkų ir valstiečių engėjus. Kokia nelygybė, kokia neteisybė, koks nepasitenkinimas ir bruzdėjimas, ir visa tai skanduojama šiandien, XXI-ojo amžiaus pradžioje, kai civilizacija pasiekė tokias aukštumas, kada beveik viską už žmones atlieka mašinos.

O gal tikrai per daug dirbame ir per mažai švenčiame? O kas yra šventė? Ką mums siūlo švenčių rengėjai ir kas jie tokie?

Deja, deja, bet šventes mūsų šalyje organizuoja verslininkai, juk kultūra tokia nuskurdusi, o be pinigėlių jokios šventės net įsivaizduoti neįmanoma. Užmirštas entuziazmas ir iniciatyva, neliko idėjinių savanorių, aplink vien verslininkai. Tai jie šiandien tapo tokie liberalūs ir „besirūpinantys“ nuskriaustaisiais. Tai jie didieji švenčių organizatoriai. Jie net turi vieningą visiems renginiams šūkį: „Alus te liejasi laisvai!“

Aapgirtę veidai, apsiblaususios sąmonės ir pilnos šukių ir šiukšlių gatvės. Taip atrodo miestai ir miesteliai po šventės. Apie kokybišką darbą mažiausiai savaitę net nevereta kalbėti, juk net medikai nustatė, kad alkoholis organizme laikosi 21 parą. Vadinasi, lygiai tiek laiko yra sutrikęs mąstymas. Bet ar daug šiandien rasime tokių, kurie tiek laiko nevartotų jokio alkoholio, netgi alaus. Deja, deja jau seniai mūsų tauta neišsiblaivo...

Girtuokliavimas mūsų valstybėje – įteisintas gyvenimo būdas. Valdžios atstovai taip pat „moko“ tautą savo pavyzdžiu, ypač jaunimą, kaip prasmingai nugyventi gyvenimą.

Ir dar, norėtųsi išsiaiškinti, ar mes norime įteisinti vardadienį (Jono) ar Rasų šventę, t.y. Saulės virsmo šventę. Dienos iš lėto pradeda trumpėti, o rytinė rasa vis ilgiau dengia žolynus. Šis procesas savo svarbumu prilygsta kalėdoms, tada vyksta atvirkščias procesas – po Saulės virsmo dienos pradeda ilgėti. Rasų šventė buvo pažymima dar tais senais laikais, kai Lietuvoje nebuvo jonų, šis vardas atsirado kartu su krikščionybe. Siekiant sunaikinti pagonybę ir įtvirtinti krikščionybę, visos pagoniškos šventės buvo pervardintos ir pritaikytos bažnytinėms apeigoms.

Skaityti 2610 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:35

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 6th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©