Jūs esate čia:Valstybė»ar tai Demokratija»Karjeros centras
Antradienis, 15 sausio 2013 12:45

Karjeros centras

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Karjeros centras

Karjeros centras, konkurencijos pareigybės, „Karjeros dienų“ kordinatorius, konkursas karjeros valstybės tarnautojų pareigoms gauti ir dar daugybė panašių išsireiškimų galima išgirsti ir peskaityti. Lyg ir nieko čia smerktino, vakaruose įprastiniai, kasdien vartojami terminai.

Tik va, vis ta problema su rytais, su iš ten atėjusiu auklėjimu, kurį praėjo ne viena lietuvių karta, kad ir kaip norėtųsi tai paneigti. Paėmiau tarybinių lietuvių kalbos žodyną, kad patikslinčiau sau pačiam žodžių „karjera“ ir „konkurencija“ reikšmę:

Konkurencija – kapitalistinėje visuomenėje kapitalistų tarpusavio kova dėl didesnės pelno dalies, dėl rinkų, dėl žaliavų ir t.t. Tai lenktyniavimas, rungtyniavimas kurioje nors srityje.

Karjera – sėkmingas kilimas visuomeniniame darbe, tarnyboje ar mokslo srityje.

Karjeristas – žmogus tesiekiantis savo karjeros ir asmeninius interesus keliantis aukščiau už visuomenės interesus.

Karjerizmas – vaikymasis karjeros, pasisekimo tarnybinėje, mokslinėje ir kt. veikloje visuomenės interesų nenaudai.

Pirma mintis buvo, kad gal jau laikas perrašyti žodynuose tų žodžių prasmę. Gal ir reiktų tai padaryti, jei tie žodžiai būtų prasmę pakeitę, bet juk pasikeitė ne žodžių prasmė, bet požiūris į reiškinį. Kas anksčiau buvo smerktina, šiandien tapo norma.

Kaip karjeros siekis siejasi su visuomenine veikla? Juk iš esmės tai nesuderinami dalykai. Vadinasi karjera ir darbas valstybės vardan taip pat yra priešpriešos. Nei vienas karjeristas nedirbs valstybės ateičiai, tai tiesiog neįmanoma. Juk jau pats karjeros siekimas parodo žmogaus veiklos kryptį – jis siekia tik asmeninės naudos. Vadinasi, valstybės aparatas pasidarė karjeristų kūrimo aparatu.

Žodžiai ir darbai, ar beliko tarp jų nors koks ryšys? Mes taip atbukome, sugrubėjome, kad pamiršę žodžių prasmę įvardijame tikrąją savo paskirtį visuomenėje.

Esmės suvokimas
Seniai seniai Japonijoje buvo naudojami žibintai iš popieriaus ir bambuko, viduje buvo patalpinamas šviestuvas. Vienas aklas žmogus vakare aplankė savo draugą, grįžtant namo jam buvo pasiūlyta pasiimti tokį žibintą.

–Man nereikia šviestuvo, –atsakė jis. –Tamsa ir šviesa man atrodo vienodai.

–Žinau, kad šviestuvas tau nereikalingas, –atsakė draugas. –Bet jei tu neturėsi šviestuvo, tavęs gali nepastebėti kiti. Todėl paimk šviestuvą.

Aklasis išėjo namo su šviestuvu, ir dar nesuspėjo toli nueiti, kai buvo pertrenktas.

–Žiūrėk, kur eini, –suriko jis praeiviui. –Argi nematai šviestuvo?

–Tavo šviestuvas jau seniai užgesęs, brolau, –atsakė jam praeivis.

Skaityti 2074 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 13:10
Daugiau šioje kategorijoje: Tranui tėvo nereikia »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 11th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©