Jūs esate čia:Religija»Religija
Sekmadienis, 13 sausio 2013 13:29

Zoroastrizmas

Parašė

N.K Rerichas. Zoroastras.Zoroastrizmas

„...Einant toliau tuo keliu stovi persiška ugnies garbintojų šventykla. Prie altoriaus dega negęstanti ugnis, kasdien suryjanti pūdus sandalo medžio ir aromatingųjų žolių. Prieš tris šimtus metų uždegta šventa ugnis dar nei sykio nebuvo užgesusi, nežiūrint sumaišties, sektantiškų nesantaikų ir netgi karo. Persai labai didžiuojasi šia Zaratustros šventykla, kaip jie vadina Zoroastrą.“

Sekmadienis, 20 sausio 2013 19:02

Jorė 2012-04-28/29

Parašė

Jorė 2012-04-28/29      visos nuotraukos (57vnt.)

Kvietimas į šventę žmogui visada sukelia vidinį džiaugsmą ir kažkokį paslaptingumą, persipinantį su nujaučiamais pokyčiais ateityje. Tai natūralu, nes šventei reikia pasiruošti, o tai reiškia kasdienius užsiėmimus truputį atidėti į šoną ir jau nuo tos akimirkos prasideda kitoks gyvenimas.

Nė akimirkai nesudvejojome pakviesti į Jorę, bundančios Gamtos šventę. Nors neturime baltiškų rūbų ir papuošalų, nors nedaug težinojome apie pačią šventę ir jorėnus, šeštadienio ryte džiugia nuotaika išvykome, juolab, kad ir orą sinoptikai pranašavo neįprastai šiltą ir saulėtą.

Nepastebėjome, kaip pasiekėme Molėtus, o vos pasukus link Kulionių, iškart pajutome, kad jau esame šventės dalyviai – mūsų likimo gija susipynė su jaunos merginos, nešinos didele kuprine, gija.

Sekmadienis, 20 sausio 2013 18:00

Aisčių religija

Parašė

Aisčių (baltų) religija

Stipriausia tautą vienijanti jėga, stipresnė ir už kalbą, nuo seno yra jos religija. Baltams – anų laikų aisčiams – ši tiesa ne mažiau galioja dar ir šiandien. Atsiminkime, kad senovėje aisčiai buvo artimesnių ir tolimesnių kaimynų laikomi tiesiog religijos skleidėjais.

Tačiau į religiją nedera žiūrėti kaip į kokį mokslą, kurį galima perteikti ir kitiems.

Pirmas dalykas – aisčių religija buvo prosenovinė. Tai reiškia, kad religija čia buvo „tautos visuminės dvasios objektyvus atvaizdas“ (dr. R. Eisleris, Filosofijos sąvokų žodynas).

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Sunday the 15th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©