Jūs esate čia:Religija»Jorė‘ 2013
Antradienis, 30 balandžio 2013 16:46

Jorė‘ 2013 Pirmo puslapio

Parašė  G.Stungurys
Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

Jorė‘2013    Fotografijos

Bundančios gamtos šventė – Jorė – šiemet įvyko dar neprabudusioje Lietuvos žemėje. Tauta susikaupė ir pakilo į kovą – ir Gamta sustingo laukime. Juk Gamta – tai žmogaus veiklos atspindys. Jei žmogui sunku, tai ir Gamtai nelengva. Sunkus ir rūstus metas – Gamta tai atspindi: pavasaris vėluoja, šiaurės vėjai nerimsta, vis gena ir gena stingdantį šaltį.

Daug galima pasiekti susikaupime, bet ryžtas neatsiejamas nuo meilės, o Gamta mus įspėja – pasiryžimas jau ruošiasi peraugti į žiaurumą, kuris Gamtoje apsireikš nesibaigiančiu šalčiu – ledynmečiu. Sunku surasti savyje jėgų kovoti ir tuo pat metu mylėti. Tačiau Gamta mėgsta pusiausvyrą – išsakėme savo nuomonę, parodėme ryžtą, o dabar pamilkime savo priešus, nes galbūt, tarp jų yra draugų, kurie to dar nežino. Pasiryžimas ir Atjauta – tai kaip skydas ir kalavijas, tai kaip lapai ir žiedai, tai kaip vyras ir moteris – tai Pilnatvė.

Susirinkome pasitikti Pavasario, pažadinti Žemę – vieningame būgnų ritme, darnioje dainoje, pagarbiuose žodžiuose – visi kartu, drauge, prisimindami tuos, kurie kovoja kitur, palinkėdami stiprybės tiems, kurie prisiėmė didesnę atsakomybę ir naštą.

Šventė nesikartoja, ji kasmet nauja ir kasmet ta pati – kaip kad ir pavasaris kasmet sužaliuoja naujas, nors vardas jo išlieka tas pats – Pavasaris.

*

Akbaras Didysis (1556-1605) labai rūpestingai ir atidžiai elgėsi su priešais. Mylimas patarėjas vedė priešų sąrašą. Akbaras dažnai domėdavosi, ar neatsirado sąraše koks vertas pagarbos vardas? „Kai pamatysiu vertą pagarbos žmogų, nusiųsiu sveikinimą persirengusiam draugui“.

*

Akbaras apjungė Radžputaną, Gudžaratą, Bengaliją ir Kašmirą. Akbaras globojo mokslą ir menus, subūrė šalia savęs geriausius mokslininkus, poetus, muzikantus ir dailininkus. Jam valdant buvo įkurta dailės mokykla, surinkta turtinga biblioteka, kurioje priskaičiuojama apie 24 tūkstančius tomų.

Akbaras domėjosi religijomis, tame tarpe ir krikščioniškąja. Ir vienodai elgėsi su visais savo pavaldiniais, nepriklausomai nuo išpažįstamo tikėjimo, jis leido šalyje laisvą visų religijų išpažinimą.

Parašė G. Stungurys.

Skaityti 2915 kartai Atnaujinta Ketvirtadienis, 02 gegužės 2013 14:11

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 10th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©