Spausdinti šį puslapį
Trečiadienis, 09 sausio 2013 15:47

Įtarumas - tai liga

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

Įtarumas - tai liga

Daugelis maišo šią sąvoką su saviįtaiga, kuri yra tik įtarumo pasekmė. Įtarumas iš esmės yra labai užkrečiantis ir ardantis. Fiziologiškai šis procesas gali būti apibūdintas kaip širdies energijos nykimas. Tokio proceso metu nutraukiamas nervinių centrų apsaugos darbas.

Svarbiausia ne tai, kad saviįtaiga įleidžia priešą į tvirtovę, daug blogiau, kad tvirtovės gynėjai vietoj pasipriešinimo atveria priešui vartus. Tai sunku išgydyti, nes įtarumas ne visada pasiduoda įtaigai. Todėl užgydyti atsiradusią nerviniame audinyje žaizdą reikia patiriant nervinius pergyvenimus, kurių metu yra padaromas teisingas sprendimas, o ne susitaikymas ar, dar blogiau, paklusimas svetimai valiai.

Vadinasi, įtarūs žmonės turi būti priešpastatomi patiems aštriausiems poveikiams, be to patiems netikėčiausiems, kad įvyktų tiesioginis nervinio audeklo įsitempimas. Tokia įtampa yra gimnastika nerviniam audiniui. Ramybė ir nervinių centrų nejudinimas ne visada naudinga, nors tokius įprastus patarimus ir duoda paprasti gydytojai. Atvirkščiai, senovės išmintis teigia: "Tu bijai, todėl būsi išgąsdintas dukart stipriau". -"Tu nustojai bijoti, vadinasi gali pamatyti Ugninius Vartus".

Įtarumo nereikėtų painioti su abejonėmis. Žinoma, abi šios savybės yra vieno medžio vaisiai - neišprusimo. Įtarumas - tai jau tam tikro mąstymo procesas, tuo tarpu abejonės yra tik tamsi užtvara. Sunku pasakyti, kuri gyvatė yra pavojingesnė. Reikia išsigydyti nuo įtarumo, kaip nuo užtvaros į Ugninį- Kūrybinį pasaulį. Negalvokite, kad dauguma nuostatų sinonimai. Mąstykite apie šias sąvokas, kaip apie atskiras savybes. Kas žino, kuri iš jų aiškiau padės suvokti ryšį tarp priežasties ir pasekmės?
AJ, Mir Ogniennyj IId., nr.156

Skaityti 2136 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 03 kovo 2013 13:51

Susiję įrašai (pagal žymę)