Jūs esate čia:Pamokymai»Pamokymai»Pamokymai
Antradienis, 15 sausio 2013 12:38

Partneris

Parašė

Partneris

Turtingas ne tas, kuris daug turi, o tas, kuris gali padėti

<...>Atvyko užsienietis. Pagal viską sprendžiant, buvo turtingas. Visuomenėje buvo maloniai sutiktas ir priimtas. Įsigijo daugybę draugų. Susikūrė nepriekaištingą reputaciją gero, draugiško ir turtingo žmogaus.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 14:17

Vertingas tik tas darbas ...

Parašė

Vertingas tik tas darbas, kuris atliktas savo rankomis

Amžinos Tiesos ir Didieji Mokymai teigia, kad žmogus gyvenimą sukurti turi savo rankomis ir praeiti jį savo kojomis. Lyg ir viskas aišku: visi mes vaikštome savo kojomis ir visi dirbame savo rankomis. Tik štai klausimas, ką mes dirbame savo rankomis ir kur mes vaikštome savo kojomis? Mokame šaukštą pakelti, kad pilvą pasotintume. Kas antra reklama „supažindina“ su maistu kūnui. Jei visą dieną šalia įjungtas radijas, ar net televizorius, mes tikrai žinome, ko reikia mūsų kūnui.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 16:50

Neturintys laiko

Parašė

LaikasNeturintys laiko

Saugokitės neturinčių laiko. Melagingas užimtumas visų pirma parodo nemokėjimą naudotis laiko ir erdvės turtais. Tokie žmonės gali vykdyti tik pradines darbo formas. Neįmanoma jų įtraukti į kuriamąjį procesą. Jau buvo kalbėta apie apsimetėlius terminų žinojimo pranašus, vagiančius svetimą laiką; dabar pasakysime apie smulkmeniškus tinginius ir siaurapročius, užgriozdinančius gyvenimo kelią. Jie užsiėmę kaip indas, pripildytas pipirais; jiems darbas visada sukelia kartėlį; jie svarbūs kaip kalakutai.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 16:20

Tamsos Brolija

Parašė

Tamsos Brolija

Reikia stebėti ne tik Šambalos, bet ir Tamsos Broliją. Klaidinga ignoruoti tamsiąsias jėgas. Labai dažnai jie laimi tik todėl, kad yra ignoruojami. Žmonės dažnai sako: "Neverta apie juos galvoti". Vis tik reikėtų domėtis viskuo, kas egzistuoja. Žmonės stengiasi apsisaugoti nuo vagių ir žudikų, bet dar svarbiau yra apsisaugoti nuo dvasios žudikų. Kad sėkmingai atsilaikyti prieš jų išpuolius, reikia įvertinti jų jėgą. Urusvati (J.I.Rerich) aplankė tamsiuosius, ji matė skirtingus jų lygius ir didvyriškai kreipėsi į juos. Egzistuoja toks didvyriškumo laipsnis, kai tamsos galia nutyla.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 16:01

Nuoskaudų sodas

Parašė

Nuoskaudų sodas

<...> koks nenaudingas žmogui yra nuoskaudų sodas. Mąstytojas sakydavo mokiniams: „Kas gali priešintis jūsų šventam pasirinkimui? – Tik piktas žmogus arba nemokša, bet jūsų tai neturi žeisti. Nuoskauda tik susilpnins jūsų jėgas. Nuoskauda suryja valią ir sudaužo gyvenimą.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 15:56

Nusikaltėliai

Parašė

Nusikaltėliai

Daugelis nusikaltimų įvykdomi, kai žmogus yra apsėstas, kitaip sakant, kai jį veikia svetima valia. Girtuokliavimas ir narkomanija jau gydomi valingu įsaku. Lygiai taip pat gali būti išgydytas nusikalstamumas. Vadinasi, nusikaltėlius reikia ne bausti, bet gydyti.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 15:35

Priežasties įstatymas

Parašė

Priežasties įstatymas

Jei kiekvieną numatytą veiksmą mes mintyse nukeltume į ateities ekraną, tai aiškiai pajustume jo tikrąją reikšmę arba bevertiškumą. Tai nuostabus būdas išsiaiškinti kiekvieno veiksmo ilgaamžiškumą. Žmogaus likimui visiškai jokios prasmės neturi trumpalaikiai veiksmai, neatnešantys pasekmių. Tuščios kalbos, inertiški darbai paverčia žmogų beveiksmiu, nemąstančiu robotu. Taip gyvendamas žmogus panašus į voverę, bėgančią ratu. Jo gyvenimas neįsilieja į bendrą žmonijos vagą, jo evoliucija sustingsta.

Sekmadienis, 13 sausio 2013 15:28

Uždelsimas tolygus mirčiai

Parašė

Nikolajus Konstantinovičius Rerichas (1874-1947)Uždelsimas tolygus mirčiai

(taip pasakė Petras I-asis)

Šie žodžiai turėtų būti užrašytas virš visų valstybinių ir visuomeninių įstaigų. Jie turėtų būti atspausdinti visų mokyklinių vadovėlių pirmajame puslapyje.

Šiandiena įneša į gyvenimą visus įmanomus pagreitinimus: televizija padeda pamatyti visą pasaulį; transporto priemonės kasdien didina greitį, buitiniai aparatai atpalaiduoja nuo sunkių, monotoniškų darbų. Tai gal išsireiškimai apie uždelsimą šiandien jau pasenę?

Pirmadienis, 14 sausio 2013 16:21

Dangus griūva

Parašė

Dangus griūva

Katė kačiukus atsivedė vasaros viduryje. Vos atakę jie buvo išdalinti, nes šeiminkai neturėjo noro rūpintis pagausėjusia šeimyna. Vienas iš mažylių pakliuvo į namus, kur be šeimininkų dar gyveno šuo. Kačiukas buvo labai silnas. Akys ašarojo, o plonutis kaklelis vos nulaikė vaikiškai didelę galvą.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 16:03

Knygos ir knygynai

Parašė

Knygos ir knygynai

Šiandieniniai knygynai daugiau primena šiukšlyną, kuriame nuo pasiūlos gausybės ir įvairovės sukasi galva. Net pardavėjos sunkiai gali padėti surasti reikiamą knygą. Klasika atsidūrė šalia vienadienių leidinių. Mokykliniai vadovėliai šalia knygų apie lieknėjimą ir patarimų kaip pasidaryti remontą. Neliko sistemos, neliko literatūros vertinimo kriterijų. Galima sakyti neliko cenzūros. Šiandien viskas galima, kas neša pelną.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 10th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©