Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Pamąstymai
Pirmadienis, 07 sausio 2013 15:01

Laikas

Parašė

Laikas

Laikas

Mano bobutė turi marias laiko, o aš išvis neturiu laiko. Bobutei 88 metai, o man 33 metai. Gyvenimas – tai laiko vartojimas, baigiasi laikas – baigiasi gyvenimas... Atrodo, kad visi žinome, kas yra laikas. Laiku matuojame gyvenimą, laiką matuojame pinigais, vieni laiko turi, o kitiems jo trūksta. Turtuoliai laiko neturi, bet turi turtą; vargdieniai neturi turto, bet turi laiko. Kas yra laikas – turtas ar vargas? Visą gyvenimą dirbame, sukamės, verslaujame, vagiame, apgaudinėjame, žodžiu, bandome laiką paversti turtu, pinigais, garbe ar dar kuo nors laikinu. Laiką taip pat galima paversti meno kūriniais, išsilavinimu, kūrybine laime. Galiausiai laiką galime paversti šeima, ir tik nuo sugebėjimų priklausys, ar ji bus laiminga ar ne. Laikas toks universalus, kad jį galime paversti bet kuo.

Trečiadienis, 13 vasario 2013 15:52

Televizija – miražas...

Parašė

Televizija – miražas, pakeitęs realybę 

Televizija atvažiavo kaip įprasta: viduryje renginio. Nufilmavo kelis kadrus iš toliau, „padarė“ kelis interviu ir išvažiavo. Štai taip ruošiami reportažai televizijai, kultūros rubrikai, kuri paprastai rodoma po politinio šalies gyvenimo, tarppartinių rietenų, skandalų ir po verslo naujienų. Kultūriniams renginiams niekada neužtenka laiko ir dėmesio, juk čia nesisuka dideli pinigai, čia nespindi „žvaigždžių“ ir politikų veideliai. Kultūrinis renginys visada skirtas žmogui, paprastam žmogui – bet argi valstybės veikėjai užsiims tokiais niekais. Ir kas tai per renginiai? Nei alaus pareklamuosi – juk rinksis blaiviai gyvenantys, ir perspektyvoje milijonai nešviečia – juk sėkla dar ne pyragas, ją pirmiausia reikia pasėti, užauginti ir tik tada apie pilną skrandį bus galima pamąstyti.

Antradienis, 15 sausio 2013 12:58

Parazitai

Parašė

Parazitai

Sekmadienį įsijungus televizorių nuo rodomų vaizdų per kūną pradėjo bėgioti šiurpuliukai. Atrodė, kad atsidūriau košmariškame sapne, bet balsas už kadro visą laiką įtikinėjo, kad tai tikrovė ir, kad žmones supantis pasaulis būtent toks. Tai buvo laida apie kūnų grobikus-parazitus, mintančius žmogumi, pagrinde jo krauju. Vaizdai buvo tokie nemalonūs, kad išjungiau televizorių gerokai anksčiau, nei pasibaigė laida.

Antradienis, 15 sausio 2013 12:51

Vaikiškas žaidimas

Parašė

Vaikiškas žaidimas

Ar atsimenate tokį vaikišką žaidimą, kai gauni tam tikros išraiškos laišką, kuriame nurodyta išsiųsti penkis tokius pat laiškus savo draugams ir pažįstamiems. Priešingu atveju, gali susilaukti bėdos ne tik pats, bet ir šeimos nariai.

Antradienis, 15 sausio 2013 11:53

Neužbaigti darbai

Parašė

Neužbaigti darbai – prarastas gyvenimas

Neužbaigti darbai, nepavykę susitikimai, sujauktos mintys, chaosas – tai mūsų kasdiena. Televizijos laidos yra šalies ir tautos veidas (o gal kaukė?). Filmas reklamos pagalba nutraukiamas viduryje sakinio, arba skambant baigiamajai dainai, kuria režisierius turbūt norėjo kažką pasakyti.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 18:15

Liuciferiukai

Parašė

Liuciferiukai

Jelena Rerich rašė, kad 1949 metais buvęs Žemės valdovas Liuciferis, pasibaigus Armagedonui, buvo ištremtas į Saturno planetą (žodžiai Saturnas ir satana(šėtonas) turi tą pačią šaknį). Vadinasi, Žemė išslaivinta nuo blogio ir tamsos valdovo. Tai kodėl žmonija vis dar ritasi žemyn?

Pirmadienis, 14 sausio 2013 18:05

Lapkričio darganos

Parašė

Lapkričio darganos

Iš dangaus krinta šlapias sniegas, keliai netgi miestuose primena kaimo klampynę. Visi rudens darbai jau užbaigti, iki pavasario dar toli. Dar ir saulė kasdien leidžiasi vis žemiau, apkarpydama ir taip trumpas šviesias dienas. Prisiminus, kad Lietuvoje trečdalis žmonių gyvena kaime, supranti, kodėl tokiu niūriu laikotarpiu taip suaktyvėja politinis gyvenimas.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 17:20

Mylėk savo artimą kaip ...

Parašė

Mylėk savo artimą kaip patį save...

Gyvenimas toks trapus. Kaip pirmasis ledas ant bedugnio ežero, bet kurią akimirką galintis įlūžti ir paskandinti einantį. Kaip pavasarinis sodų žydėjimas, pasibaigiantis žiedlapių pūga. Gyvenimas ir gyvybė – tai vienas ir tas pats. Juk nutrūkus artimo žmogaus gyvybei gali ir pats prarasti gyvenimą.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 16:54

Mąstyti - vadinasi kurti gyvenimą

Parašė

Mąstyti - vadinasi kurti gyvenimą

Mintis yra beribė, jai atviras kosmosas. Nėra apribojimų ten, kur karaliauja dvasia. Argi visur prasiskverbianti ir atskleidžianti kosmoso grožį mintis ne stebuklas? Mintis, gimstanti Kosmoso Gelmėse, atverianti visus šaltinius, yra pats ugningiausias visatos reiškinys.

Pirmadienis, 14 sausio 2013 16:27

Laiko vagys

Parašė

Laiko vagys

Pats svarbiausias šiandienos rūpestis iš kur gauti pinigų. Ir jaunas, ir senas galvoja apie savo verslą, kuris sukraus turtus. Susikūrė net atskiros žmonių grupės, kurios moko kaip prasimanyti pinigų ir, žinoma, geriausiai nieko daug nedirbant. Vienas iš būdų yra loterija, tik va ta sėkmė ne visada aplanko.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©