Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Televizija – miražas...
Trečiadienis, 13 vasario 2013 15:52

Televizija – miražas...

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Televizija – miražas, pakeitęs realybę 

Televizija atvažiavo kaip įprasta: viduryje renginio. Nufilmavo kelis kadrus iš toliau, „padarė“ kelis interviu ir išvažiavo. Štai taip ruošiami reportažai televizijai, kultūros rubrikai, kuri paprastai rodoma po politinio šalies gyvenimo, tarppartinių rietenų, skandalų ir po verslo naujienų. Kultūriniams renginiams niekada neužtenka laiko ir dėmesio, juk čia nesisuka dideli pinigai, čia nespindi „žvaigždžių“ ir politikų veideliai. Kultūrinis renginys visada skirtas žmogui, paprastam žmogui – bet argi valstybės veikėjai užsiims tokiais niekais. Ir kas tai per renginiai? Nei alaus pareklamuosi – juk rinksis blaiviai gyvenantys, ir perspektyvoje milijonai nešviečia – juk sėkla dar ne pyragas, ją pirmiausia reikia pasėti, užauginti ir tik tada apie pilną skrandį bus galima pamąstyti.

Skurdi pinigais Kultūra, kaip ir Dievas, kuriam niekas nemoka algos, nepaskiria rentos ir pensijos nežada. Kultūra gyvuoja tik iš Idėjos; o idėjas, kaip žinome, myli tik kvailiai... Kiekvienas tvirtai įsikibęs į piniginę pasakys: „Geriau žvirblis rankoj, nei briedis lankoj“. Todėl į Didžiosios Kultūros renginius renkasi tik entuziastai, kuriems svarbesnis už pilną skrandį susitikimas su bendraminčiais.

Kiekvieną vakarą žiūrėdami žinias lietuvaičiai vis dar tiki, kad mato tikrąją Lietuvą. Kada televizija tapo tikresnė už gyvenimą? Nuo kada reklama labiau įtakoja apsisprendimą, nei gyvenimiška realybė? Kaip politikai tapo tautos maitintojais? O vaikai „mokinio krepšelio“ vergais? Kodėl ligonis tapo svarbesniu valstybės piliečiu už sveiką žmogų? Ir kodėl politikai mieliau dalina pašalpas ir paramą, nei kelia minimalų atlygį už darbą? Dar daug klausimų būtų galima užduoti, bet ar bus, kas į juos atsako?

Atsakymai yra į visus klausimus, juos žino tautinė Lietuva: negalima sustoti, negalima delsti, nes vaikai auga greitai, ir jeigu praleisime nors vienos kartos dorinį auklėjimą, prarasime tautą ir valstybę. Tegu kas vakarą žydruosiuose ekranuose žiba žvaigždės ir žvaigždutės, tegu visą eterio laiką užima paskendę savo didybėje išrinktieji, tegu vienadieniai turtuoliai reklamuoja savo turtus – palikime jiems jų supirktas valstybės žemes, fabrikus ir gamyklas, okupuotas ežerų pakrantes, užtvertus ir iškirstus miškus, tegu jie greičiau uždūsta savo turtuose. Tai ne žmogaus kelias, nes Žmogus visą savo turtą talpina savyje – jo dora, jo meilė Tėvynei, jo rūpestis vaikų ateitimi – visa tai nepriklauso nuo pašalpos dydžio, skiriamo krepšelio ar ES paramos. Tikras lietuvis, patriotas kasdien po kruopelytę kuria savo pasaulį, be atlygio mokydamas savo vaikus, be atlygio tausodamas ir saugodamas gamtą, be atlygio augindamas sužeistus paukščių ir žvėrių jauniklius, be atlygio atskubėdamas padėti bėdos prispaustam kaimynui. Toks žmogus neturi laiko intrigoms, nes jis gyvena kiekvieną akimirką taip, kaip rašė didis poetas B.Brazdžionis:

 „Jie žemės turtus krovė, o aš savos širdies.
 Ir aš tikrai žinojau, kad jie man pavydės.“

Istorija žino, kaip dėl karūnos buvo atiduota Mažoji Lietuva (Skalva), kaip dėl titulo ne sykį buvo užstatyta Žemaitija... Įdomu, dėl kokio titulo ar kokios karūnos dalinama ir dovanojama dar išlikusi Lietuva? Kieno galvą šiandien puoš karūna už parduotą lietuviškumą?

Ne, ne seime sėdi tautos dainiai, jų nerasite turtinguose rūmuose, nes jie gyvena tautoje ir jos rūpesčiuose, jie savo turtus dalina žmonėms iš širdies į širdį, jie savo dėmesiu apgobia negalinčius apsiginti ir kasdien, nepailsdami veda juos žmogiškumo ir doros keliu taip, kaip rašė Lietuvos dainius Vydūnas: „Aš pasirinkau uždavinį nešti į tautiečių širdis visa tai, kas žadinti galėtų aukščiausias ir prakilniausias žmogaus jėgas. Vien turiu akyse, kad mūsų tautiečiai žmogiškume tarptų ir stiprėtų“.

Skaityti 4586 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 15:38

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 16th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©