Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Prarasti medaliai
Pirmadienis, 14 sausio 2013 14:26

Prarasti medaliai

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Prarasti medaliai

Visa mūsų ateitis, visas mūsų likimas priklauso nuo mūsų mąstymo krypties. Kas laiko gobšuolį pririštą prie aukso skrynios? Mintis! Kas traukia girtuoklį prie butelio? Mintis! Kas leido kažkam aplankyti Venerą? Mintis apie šią planetą. Mintimis mes judame ir mintimis mes pasiekiame savo tikslą.
Н.Уранов. „Размышляя над Беспредельностью“ . Москва, 2000. Ч.II.С.93

Olimpiadoje krepšininkai liko be medalių. Kas dėl to kaltas? Sulauksime ir išgirsime įvairiausių versijų. O štai ir viena iš jų. Lietuviai savo likimą pririšo prie Amerikos, taip skelbia net valstybės politika – mes skubame ir vejamės šią šalį: į ją lygiuojamės; važiuojame ten uždirbti pinigų; Lietuvoje kuriame laukinį kapitalizmą, kiek įmanydami remdami stambųjį kapitalą; cituojame šios šalies įstatymus ir remiamės šios šalies gyvenimo pavyzdžiais; įstojome į NATO ir kovojame su teroristai už JAV pareikštas abejones; net prezidentas sėmėsi patirties užjūryje. Galima būtų privardinti dar daugybę pavyzdžių apie šalį, kurią pasirinkome savo šalies ateities etalonu... Vis galvojame, kad pasiimsime tik gerąsias šios šalies savybes. Ne, taip nebūna, pasiimsime ir minusus...

Sugrįžkime prie krepšinio. JAV atstovais Olimpiadoje buvo Svajonių komanda, kuri, deja, kovojo tik dėl bronzos. Kadangi, Amerika Lietuvai yra lyderis ir pavyzdys, tai lietuviai automatiškai atsistojo po amerikiečių – juk negalima būti geresniais už pasirinktą pavyzdį, etaloną.

Štai ir rezultatas. Taip buvo praeitoje olimpiadoje, taip buvo ir šioje, taip, atrodo šiandien, bus ir sekančioje... kol būsime prisirišę prie tos šalies.

Skaityti 2319 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:34
Daugiau šioje kategorijoje: « Reklama auklėja? Sraigės »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Thursday the 14th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©