Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Reklama auklėja?
Sekmadienis, 13 sausio 2013 17:08

Reklama auklėja?

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Reklama auklėja?

Daugelis, turbūt, vis dar galvoja, kad išgertas vienas antras butelis alaus neturi didelės įtakos žmogaus gyvenime. Matyt, todėl ir bandymas uždrausti alkoholio reklamą, tame tarpe ir alaus, daugeliui kelia pasipiktinimą. Surandama begalės pateisinamų ir išteisinamų argumentų Vienas iš jų, kad nėra narkotikų reklamos.

Jeigu jau jos nėra, iš kur mes tiek daug apie juos žinome, ir išvis, iš kur tada atsiranda patys narkotikai ir narkomanai. Ir kaip tada būtų galima pavadinti tas pažintines laidas, kuriuose kalbama apie narkomanų gydymą, net specialias tabletes, kurios turėtų pakeisti narkotikus...

Susikūrę ištisos organizacijos, kurios platina ir dalina lankstinukus apie grėsmes... kasdien galima girdėti kalbant apie žmonijos problemas. Kalbama ir kalbama, kiek daug blogio užtvindė pasaulį. Esame priversti stebėti dokumentiką, kurioje landynėse merdėja narkomanai, o demonstruojantys savo lytį, tiksliau jos ignoravimą, gėjai organizuoja viešas orgijas – stebime tuos vaizdus, pertraukiamus alaus reklamos. Žodžiu, tuo pačiu metu rodome pradžią ir pabaigą: viskas prasideda taip nekaltai – nuo alaus stiklinės, o gali baigtis taip liūdnai – mirtimi landynėje ar patvoryje.

Pagyvenę žmonės tikriausiai prisimena tuos laikus, kai gatvėmis vaikščiodavo žmogus su stiklais ir kviesdavo įsistiklinti langus. Jis visada turėdavo pagalbininką – vikrų berniūkštį, kuris eidavo priekyje ir daužydavo langus – uždirbdavo abu.

Laikai pasikeitė, tapome turtingi, todėl problemos darosi vis nematerialesnės, sakysime, vidinės, giluminės. Į paviršių jos iškyla įvairiausiais veidais, vienas iš jų narkomanija, prasidedanti nuo noro svaigintis, o tiksliau nuo nenoro prisiimti atsakomybę už savo nuosavą gyvenimą. Pasidarėme tokie nebeįdomūs, net patys sau: atsisakome savo gyvenimo vardan akimirksnio iliuzijos, pabėgimo nuo tikrovės.

Vos prieš gerus dvidešimt metų gėjai buvo vadinami iškrypėliais, ir kiekvienas save gerbiantis vyras jausdavo pareigą „atstatyti“ vyriškumo sąvoką. Dar dvidešimt metų atgal alkoholis avarijos metu buvo lengvinanti aplinkybė, todėl vairuotojai mašinoje vežiojosi degtinės butelį, kad išvengti didesnės bausmės. O dar anksčiau buvo draudžiama nukirpti susivėlusius plaukus, taip vadinamą kaltūną, kad neprišaukti velnių ir neišleisti apsėdimo. Buvo laikai, kai vietoj nosinių buvo naudojamos rankovės, o išradingi meistrai, kad apsaugotų savo darbą, sugalvojo sagas. O dar anksčiau buvo vergų turgūs ir gladiatorių kautynės. Anksčiau žmonės mirdavo iš bado, o šiandien daugiau nuo apsirijimo.

Taip, šiandien madinga sakyti „ne anksčiau“, bet „civilizuotuose vakaruose“. Taigi, pasikeitė tik frazės, bet žmogiškumas ir toliau skendi patamsiuose.

Kiekvienas giliai širdyje žino, kad alkoholis kenkia, bet mes norime šį reikalą pasukti kitu kampu, įteigdami sau, kad tai nėra jau taip kenksminga. Žodžiu, stengiamės kalbėti ne apie alkoholio žalą ir pasekmes, bet apie tai, kiek daug praras Lietuva, nustojusi reklamuoti alų. Pirmiausia, paramą praras Lietuvos sportas ir kultūriniai renginiai, po to bus nuskriausti visi sporto aistruoliai, nes jie nebematys čempionatų transliacijos, o po to, tikriausiai, nukentės verslininkai, nes be reklamos niekas nepirks alaus. Ir, galiausiai, žlugs Lietuvos ekonomika, nes tauta išsiblaivys, o biudžetas ištuštės. Tikriausiai, kai tapsime blaivia tauta, būsime išmesti iš Europos Sąjungos?

Kokia gėda valstybei, uždraudusiai alkoholio reklamą. Ir vėl liksime Europos dinozaurais, galime tik pasiguosti, kad bent jau blaiviais...
Galbūt, atsisakius reklamos, verslininkai šiandien praras savo milijonus, bet jos neatsisakius, rytoj, galbūt, nebeliks lietuvių... AJ. vertimas: Reikia suprasti tiesiogiai, kai Sakau, kad daugelį ligų reikia gydyti psichine energija. Nervinės medžiagos užkrėtimas visada yra pirmutinis pretekstas įvairiausiems susirgimams. Užkrėstoje nervinėje medžiagoje susijungia Aukščiausias pasaulis su žemiausiu; per nervų medžiagos plyšį prasibrauna bet kuris atėjūnas, pradedant apsėdimu ir baigiant vėžiu. Apsaugoti nervinę medžiagą galima tik psichine energija. Psichinės energijos auklėjimas bus tikroji žmonijos sveikatos profilaktika. Pradėti galima kad ir nuo švarios minties, apsaugant ja įėjimus į nervinę sferą. Netgi ši paprasta priemonė bus labai naudinga. Taip pat psichinė energija bus geriausiu apvalymu, kai liga yra užsislėpusi. Tačiau nervinė medžiaga akimirksniu suyra nuo girtuokliavimo ir visokiausių ydų. Pagalvokite, kokioje būsenoje atsidurs subtilusis kūnas, kur smulkiausi nervai užima skeleto vietą! Žemėje – tai kaulai, Subtiliajame Pasaulyje – tai nervai, o Dvasioje – Šviesa. АЙ. Иерархия, 190

Paruošė Diana Stungurienė

Skaityti 5188 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 19:01
Daugiau šioje kategorijoje: « Prabanga Prarasti medaliai »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Thursday the 14th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©