Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Žudynės
Sekmadienis, 13 sausio 2013 13:23

Žudynės

Parašė  Astys
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Apaštalas PetrasŽudynės

Kodėl žūsta žmonės keliuose ir ne tik? Kur šios tragedijos šaknys? Jeigu nuosekliai įsigilintume į pačią pradžią, turėtume pripažinti, kad pagrindinė žūties priežastis yra smukusi moralė, dorovė t.y. gyvenimo etika. Kas formuoja, kieno pareiga formuoti, auklėti tautos, žmonijos moralę? Šią sunkią naštą apsiėmė nešti Religija. Jai ir tenka visa atsakomybė už tai, kas vyksta. Aš neįvardiju konkrečios religijos, nes dabar Religija sudaryta iš įvairių religijų, įvairių bažnyčių, ordinų, sektų ir sektelių, kurios viena už kitą teisingesnės, tikresnės.

Tie, kas gali pasiekti statistiką, tegul paskelbia, kokią religiją išpažįsta kiekvienas žmonių žūties kaltininkas, tada gal pamatytume, kuri religija ar sekta teisingesnė.

Į klausimą „Kokia religija geresnė?“ išminčiai atsako: „Geriau jokios religijos“ arba „Bet kokia religija yra geriau, negu jokios religijos“. Ar tai prieštaravimas? Jokiu būdu. „Žmogau, pažink save!“. Pažinimas tai – Mokslas. Mokslas yra geriau už religiją. Vienpusiškas mokslas be moralės, be doros yra blogiau už bet kokią religiją. Konfliktas (karas) tarp mokslo ir religijos tęsiasi jau apie du tūkstančius metų. Kovos įkarštyje tiek mokslas, tiek religija pamiršo Žmogų, pamiršo, kad ugdo, auklėja asmeninis pavyzdys, o ne žodžiai, kalbos, deklaracijos... Tos kovos, to karo tarp dvasingumo ir materialumo, tarp dorovės ir egoizmo vaisiais dabar mes visi ir maitinamės.

Ką daryti? Nuo ko pradėti? Retoriniai klausimai! Paverskime juos ne retoriniais. Pradėkime nuo savęs. Pradžioje išmokime, pripraskime „netrankyti durų“, visais atvejais uždaryti duris ramiai... Taip pajusime ir neprarasime savęs... Tai bus asmeninis pavyzdys kitiems...

Konkrečiau? Galima ir konkrečiau.

Pradėkime nuo apaštalų Petro ir Pauliaus (Povilo). Sąžiningas, doras, išsilavinęs apaštalas Paulius nuolat buvo puolamas, tris kartus išsižadėjusio savo mokytojo apaštalo Petro ir jo bendrų. Petro pasekėjai vėliau įsteigė krikščionišką Lotynų Bažnyčią, kurios pagrindiniai tikslai ir siekiai buvo valdžia, turtas, kova su kitaminčiais... Viena iš pagrindinių apaštalo Pauliaus ir jo pasekėjų „pralaimėjimo“ priežasčių buvo ta, kad jie laikėsi: nežudyk, nemeluok, mylėk ... ir kitų priesakų, ko nepasakysi apie apaštalo Petro pasekėjus. Krikščionybės vidaus tarpusavio kovos pagimdė Islamą. Islamas – tai krikščioniškos religijos atšaka ir jos didžiausias priešas. Šv. Inkvizicijos tikslas buvo kovoti su ideologiniai priešais reformatoriais-atskalūnais (Liuteris, Kalvinas) ir tais, kurie žino šiek tiek tiesos (Brunas, Galilėjus ir kt.). Pažiūrėkime į Lotynų Bažnyčios valdovų sąrašą. Iš daugiau kaip 300 šimtų buvusių popiežių, 34 pačios bažnyčios pripažinti antipopiežiais. Ką tai reiškia? Ar ne tai, kad tarp trijų šimtų Dievo vietininkų žemėje trisdešimt keturi buvo Šėtono atstovai? O gal atvirkščiai? Esant tokiai Jehovos, Viešpaties pono Dievo, silpnaprotystei, jeigu Šėtonas gali Jį taip mulkinti, ko galima tikėtis iš jo vietininkų žemėje. Palyginus Naujojo Testamento teikiamas nuostatas, kaip pavyzdžiui: Kalno pamokslas, Pauliaus laiškai Timotiejui ir kt., su Lotynų Bažnyčios tarnų elgesiu, galima pastebėti, kad jų asmeninis pavyzdys neatitinka ten skelbiamų nuostatų ir, tuo pačiu, negali daryti teigiamos įtakos visuomenės doroviniam auklėjimui. O nuodėmių atleidimo dogma tik skatina nusikalstamumą!

Mokslas pripažįsta veiksmo ir atoveiksmio dėsnį, tačiau tik fiziniame lygmenyje. Tik tada kai mokslas pripažins, kad yra ir kitas lygmuo, dvasinis, ir įrodys visuomenei, jog priežastis (veiksmas) visada turi atitinkamą pasekmę (atoveiksmį), kuri sukuria kitą priežastį su savo pasekmėmis, kurios neišvengiamos. Kai žmogus iš mažens suvoks, kad kiekvienas jo veiksmas sukelia atitinkamas, neišvengiamas pasekmes, tik tada mes sulauksime moralės ir dorovės pažangos. Tik tada atsiras atsakomybės už savo veiksmus jausmas. Iki tol, kol nuo mažens savo asmeniniu pavyzdžiu neauklėsime Žmogaus, tol traiškysime vieni kitus!

Mylėk savo artimą labiau nei save!

Astys

Skaityti 2510 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 18:40
Daugiau šioje kategorijoje: « Naujasis Humanizmas Laimė »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 16th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©