Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Vaikų Gynimo Dienai
Sekmadienis, 13 sausio 2013 11:46

Vaikų Gynimo Dienai

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Vaikų Gynimo Dienai

Tie, kas kuria pasakas yra Didieji Išminčiai. Kaip ir tie, kurie kuria animaciją - taip norėjosi pratęsti sakinį. Deja, tokia pabaiga šiandien jau nebetinka. Ji tiko tada, tais baisiais, tarybinės okupacijos metais. Būtent tada visos pasakos buvo teisingos ir išbaigtos. Jose gėris nekeršijo ir nenaikino vardan teisingumo. Gaila, tai buvo taip seniai. Spėjo užaugti ištisa karta. Gaila dabartinių jaunų žmonių, kurių pačioje gyvenimo pažinimo pradžioje pažeisti visi kosminiai dėsniai ir supainiotos priešingiausios sąvokos.

Gaila jų, nes didžiąją gyvenimo dalį jiems teks narplioti šį kamuolį, nes be teisingo savo prigimties suvokimo kol kas dar nei vienam nepavyko prasmingai nugyventi duoto gyvenimo.

Nesinorėjo moralizuoti apie šiandienos blogybes, tik atmintyje buvo iškilęs atsiminimas seno animacinio filmuko "Katės namai". Dažnas vaikas ar net jau suaugęs žmogus gali patvirtinti, kad ne sykį pajuto tokius santykius tarp savęs ir savo tėvų. Vos palikus gimtą lizdą, tėvai tampa konkurentais, o dažnai ir priešais. Patarimai, dažnai argumentuojami materialine pagalba, turi būti išklausomi ir pritaikomi. Priešingu atveju tėvų akyse vaikas iškart tampa nevykėliu, nesuvokiančiu realios padėties ir nemokančiu pasinaudoti susiklosčiusiomis aplinkybėmis. Tai jie, tėvai išgyveno badą, marą ir kitas negandas. Tai jie buvo ištremti, žeminami ir žudomi. Tai jiems šiandien reikia dėmesio, pagarbos ir pagalbos. O vaikai negali turėti rūpesčių, problemų ir sunkumų. Ir taip metai iš metų, karta iš kartos. Tik kada tie vaikai tampa tokiais pat kaip jų tėvai? - Kai patys tampa tėvai. Ir vėl frazė iš vaikystės pasakos: "Apsižvalgyk, ir tu pamatysi naują drakoną!".

Taip ir norisi paklausti, nejaugi reikia skausmo ir nelaimių, kad būtų išgirsti vaikai?

Multiplikacinis filmas Katės namai. 

Skaityti 2093 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 16:08

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Sunday the 17th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©