Jūs esate čia:Pamokymai»Pamąstymai»Kaip kelias dingsta ...
Antradienis, 15 sausio 2013 13:07

Kaip kelias dingsta ...

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Kaip kelias dingsta vasario pūgoje, taip šiandien daugeliui dingo ateities vizija

Norėtumėm pasidžiaugti kartu su visais dar nepraradusiais stebuklo suvokimo. Rugpjūčio pradžioje pražydusi obelis, suspėjo užmegzti vaisių ir jau užaugino nemenką obuoliuką. Argi tai ne stebuklas? Argi tai ne įrodymas, kad keičiasi klimatas?

Juk daugelis pietietiškų augalų, pavyzdžiui paprikos, baklažanai, visai neseniai nespėdavo prinokti netgi šiltnamyje, o dabar puikiausiai užauga ir subręsta po atviru dangumi. Net ir labai lietingą vasarą, tokią kaip pernai, neapsemti augalai puikiausiai gyvavo ir užaugino gerą derlių.

Keičiasi gamta, kartu su ja keičiasi ir žmogus. Sukurtos technologijos priartino visą pasaulį ir gerokai pagreitino gyvenimo tempą. Vos per kelias paras galima pasiekti atokiausią pasaulio kampelį. Nors vos prieš pusšimtį metų, ar net prieš gerą dešimtmetį tokiam atstumui įveikti prireikdavo savaičių ir net mėnesių.

Tai kaip per paskutinius metus turėjo išsiplėsti žmogaus akiratis? Televizija, radijas, kompiuteris tiesiog skandina žmogų informacijos sraute, taip sunku išlikti blaiviai mąstančiam, nepasimesti, nesuklysti ir teisingai nugyventi duotą gyvenimą. Žinoma, Žemėje žmogaus paskirtis tik viena – tobulėti. O vat kelių daug. Galima džiaugsmingai, su šypsena keliauti per gyvenimą apsuptam bendraminčių. Galima siekti tikslo sistemingu, kasdieniu darbu. Galima slinkti pirmyn, paskendus skausmuose bei kančiose.

Kiekvienas žmogus turi laisvą pasirinkimą, tik dar mažai kas tuo tiki, nes vis bando savo laisvę kam nors įbrukti, kad galėtų, kaip ir anksčiau, paklusti svetimai valiai. Juk taip sunku kasdien būti atsakingam už savo veiksmus. Daug lengviau atsakomybę užmesti kitiems. Deja, laikai keičiasi, ir kiekvienas vis tik turės išmokti gyventi savarankiškai. Turės išmokti kurti savo gyvenimą ir atsakyti už savo klaidas nieko nekaltinant ir nesmerkiant.

Vasaros pabaigoje pražydusi obelis vis tik nebeužaugins pilnaverčio vaisiaus. Ji taip pat prarado galimybę žydėti pavasarį. Gamta sumišusi, ji blaškosi, ieško teisingos išeities. Lygiai taip pat ir žmogus pasimetęs šiandienos gyvenime. Viskas susimaišė, prarado stabilumą ir konkretų ateities vaizdą. Kaip kelias dingsta vasario pūgoje, taip šiandien daugeliui dingo ateities vizija. Pasikeitimai nebeleidžia gyventi po senovei, o ateitis tokia nežinoma, nematoma ir bauginanti. O sustoti negalima, nes laikas skubina. galima nuleisti rankas ir atsiduoti likimui; galima neišbaigtus sprendimus palikti spręsti kitiems; taip pat galima patikėti savo jėgomis ir visomis išgalėmis pabandyti surasti savo vietą po saulę. Kiekvienas turi laisvą valią pasirinkti: ar pasilikti vergu, priklausančiu nuo kažkieno valios ar tapti savo gyvenimo valdovu, sugebėjusiu suvaldyti taip keistai ir netikėtai susijaukusį gyvenimą.

Skaityti 1974 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 03 kovo 2013 14:42
Daugiau šioje kategorijoje: « Laikas Kosminis dėsnis »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 6th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©