pamąstymai

pamąstymai (30)

Šeštadienis, 01 lapkričio 2014 14:44

Vėlinės

Parašė

Čiurlionio paveikslas "Lietuviškos kapinės", nutapyta 1909m.Vėlinės.Agnesė, prie senelio kapo
Ankstyvas rudens rytas, nors ir neaukštai pakilusi virš horizonto, saulė šildė jau sustingusią rudeninę žemę. „Bobų vasara, – pagalvojo Agnesė, ir skausmas gnybtelėjo jos širdį, – vasarėlė trumpam sugrįžo priminti apie save prieš tamsų ir šaltą periodą.“ Lapų padengtu keliuku Agnesė skubėjo į Kontorą, taip ji vadino savo darbovietę. Nuo namų vos penkiolika minučių pėstute, todėl Agnesė nevažiuoja darban automobiliu.

Trečiadienis, 30 spalio 2013 18:33

Neišgirstas Salomėjos Nėries testamentas

Parašė

Neišgirstas Salomėjos Nėries  testamentas (1904 lapkričio 17d./1945 liepos 7d.) 

Sykį teko išgirsti, kad ant Salomėjos Nėries kapo Petrašiūnų kapinėse nežydi diemedis, o tiksliau jis net neprigyja, vis nugelsta ir vis jį reikia atsodinti. Prisiminė dar vaikystėje išmoktas Salomėjos eilėraštis –„Kai numirsiu, tik nekaskit, tik nevežkit į kapus –į liepsnas skaisčias įmeskit – tegu laužas karstu bus...“.

Šeštadienis, 11 gegužės 2013 20:08

Gegutė skelbia vasaros pradžią

Parašė

Gegutė skelbia vasaros pradžią. Foto albumas Šiemet pavasario nebuvo – nebuvo švelnios Gamtos kaitos, kai rytais žavi lašantys varvekliai, sušildyti kaitrios saulės. Buvo šalta, vėjuota ir žvarbu, o kalendorius skaičiavo kovo, po to balandžio dienas... Nebuvo pavasarinio džiugesio. Viskas vyko labai greitai, staiga: čia šalta, čia šilta. Sniegas akimirksniu virto vandeniu, kuris apsėmė vietas, kurios niekada nebuvo saugomos nuo potvynio. 

Sekmadienis, 24 kovo 2013 11:53

Užnuodytas pasaulis

Parašė

Užnuodytas pasaulis

Nors dar šalta, bet širdyje jau bunda pavasaris. Viena kita savaitė ir sužaliuos žolė, ir pradės žydėti sodai, ir vėl visi žiedus purkš nuodais. Ir sakys – nuo kenkėjų... Tą dieną, kai kaimynai nuodija sodus, savo šunelį uždarome kambaryje, nes būdamas lauke tiek prisiuosto , kad po to kelias savaites serga. Ir patys stengiamės nesirodyti kieme nors valandą-kitą po purškimo. Negalime padėti tik tuo metu perintiems paukščiams, jie kasmet pasiima žmonių jiems paruoštą nuodų dozę. Pastebėjome, kaip apsvaigsta galva, akys ima ašaroti, bet juk augalui tai nekenkia, tik padeda?! Taip mąsto dauguma.

Ketvirtadienis, 07 kovo 2013 13:08

Kovas kvepia pavasariu

Parašė

Kovas kvepia pavasariu.

Tarptautinė Moters diena – kovo 8-oji

Skaisčiai šviečianti rytinė saulė kasdien vis stipriau žadina pavasarį. Dar rytinis šaltukas gnaibo skruostus ir rankas, dar sukaustyti ledu ežerų ir upių vandenys, dar miškai skendi sniege, dar ir miestų šaligatviai nudėlioti sniego krūvomis, bet oras jau kvepia pavasariu. Medžių pumpurai jau skleidžia purpurinį spindesį, o dangaus žydruma tokia gili, kad nusidažo violetinėmis pašvaistėmis. Bunda Gamta! Visa aplinka jau alsuoja bundančia gyvybe.

Puslapis 1 iš 4
  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 11th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©