Jūs esate čia:Pamokymai»Knygos ir knygynai
Pirmadienis, 14 sausio 2013 16:03

Knygos ir knygynai

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Knygos ir knygynai

Šiandieniniai knygynai daugiau primena šiukšlyną, kuriame nuo pasiūlos gausybės ir įvairovės sukasi galva. Net pardavėjos sunkiai gali padėti surasti reikiamą knygą. Klasika atsidūrė šalia vienadienių leidinių. Mokykliniai vadovėliai šalia knygų apie lieknėjimą ir patarimų kaip pasidaryti remontą. Neliko sistemos, neliko literatūros vertinimo kriterijų. Galima sakyti neliko cenzūros. Šiandien viskas galima, kas neša pelną.

Žinoma, kritikuoti visada paprasta, bet kaip pakeisti taip pašlijusią padėtį. Juk šiandien perkamos knygos, kurios daug ir garsiai reklamuojamos. Šiandien svarbiausia ne turinys, o pakuotė.

O jeigu taip kiekviena specializuota parduotuvė įsigytų knygų lentyną. Jei žaislų parduotuvėje šalia žaislų būtų pardavinėjamos vaikiškos knygutės. Jei foto prekių parduotuvėje būtų galima surasti literatūros apie fotografiją, dizainą, netgi mokomosios medžiagos, kaip tapti fotografu. O mokykliniai vadovėliai atsidurtų kancialiarijos skyriuje šalia pieštukų, trinkutų ir liniuočių. Kiekviena mokykla ir institutas turėtų savo knyginėlį, kuriame būtų prekiaujama, metodine medžiaga, literatūra skirta institutams ir universitetams. O jei pardavinėjamos statybinės medžiagos, tai knygos būtų skirtos statybai, remontui, aplinkos tvarkymui. Taip iš lėto neskubant viskas surastų savo vietas. Perkant reikalingus daiktus tuo pačiu galėtumėme nusipirkti ir literatūros apie tai, ką artimiausiu metu ruošiamės daryti. Juk remontas pavyks geriau, jei prieš tai perskaitysi knygutę apie remonto gudrybes. O vaikas gal dažniau vietoj žaislo paprašys nupirkti knygą, kurią malonu bus paskaityti prieš miegą. Žinoma, dalis leidinių sunkiai ras sau terpę, kas norės savo parduotuvės gerą vardą teršti menkaverčiais leidniais?

Taip iš lėto sugrąžintume į gyvenimą skaitymą, o tai jau galima išgirsti iš jaunuolių, kad mokymąsis – dalykas bevertis, nes žinios nepadės praturtėti.

Po tokių reformų ir knygynuose bus lengviau susigaudyti. Sumažės knygų, taip pat prapuls beverčiai, nemokšiški leidiniai, kurie menkina žmogaus orumą ir tautos vardą. Knygynas taps didingų kūrinių vieta, taip vadinamos klasikos šventove. Žinoma, jame visada vietos užteks pažintinei literatūrai. Juk sakoma: kas dievo – dievui, kas ciesoriaus – ciesoriui.

Skaityti 2384 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 16:21

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Sunday the 17th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©