Jūs esate čia:Pamokymai»Priežasties įstatymas
Sekmadienis, 13 sausio 2013 15:35

Priežasties įstatymas

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(2 balsai)

Priežasties įstatymas

Jei kiekvieną numatytą veiksmą mes mintyse nukeltume į ateities ekraną, tai aiškiai pajustume jo tikrąją reikšmę arba bevertiškumą. Tai nuostabus būdas išsiaiškinti kiekvieno veiksmo ilgaamžiškumą. Žmogaus likimui visiškai jokios prasmės neturi trumpalaikiai veiksmai, neatnešantys pasekmių. Tuščios kalbos, inertiški darbai paverčia žmogų beveiksmiu, nemąstančiu robotu. Taip gyvendamas žmogus panašus į voverę, bėgančią ratu. Jo gyvenimas neįsilieja į bendrą žmonijos vagą, jo evoliucija sustingsta.

Taip gyvena dauguma. Ir kai ateina rezultatų suvedimo laikas, pasirodo, kad pasiimti su savimi į tolimesnę kelionę praktiškai nėra ko. Tie žmonės apvogė patys save, uždarydami visus savo veiksmus į vieną tiktai gyvenimą, o kartais net trumpą jo atkarpą.

Siekdamas kažko daugiau, nei įmanoma pasiekti per vieną gyvenimą, žmogus išmeta save už siauro, pilko, buitiško gyvenimo ribų ir sugriauna sustingusios, tankios materijos apribojimus. Tolimi, platūs siekiai ir veiksmai, nutiesti iš gyvenimo į tolimą ateitį - tai šiandieninio mūsų gyvenimo aktyvumo pagrindas. Toks žmogus nenori tuščiai leisti laiko. Troškimai jį tiesiog gena pirmyn.

Dvasia tobulėja, kai tarp žemiškų pasireiškimų, tarp kankinančių ieškojimų ir kovos suranda aukščiausią siekį, troškimą ir eina link jo. Patenkintas savimi ir šiandieniniais savo pasiekimais žmogus, norintis išlaikyti pasiektą padėtį, jau degraduoja ir eina prieš evoliuciją, nes laiko neįmanoma sustabdyti, galima tik sustabdyti savo evoliuciją. Kaip galima tapti subtiliu ir sąmoningu be dvasios triūso?

Kiekvienas veiksmas, kuris atplėšia dvasią nuo žemiškų geismų, yra aukštasis įtvirtinimų kelias. Kiek palaiminto rūpesčio laukia dvasios išsivalymo kelyje. Kelias į Ugninį Pasaulį veda per dvasios sunkumus, per žemiškas netektis ir atitrūkimus nuo žemiškų pasiekimų - tai prasmės ieškojimas. Dvasios pasiekimai bus su tais, kas pažino kovą ir siekė žinių, nes toks pasiekimas yra ugninis. Įsiminkime tai eidami link Ugninio pasaulio.

Nors ir sunkiai pastebimos gerų siekių, gerų minčių ir gerų darbų pasekmės, bet pagal priežasties įstatymą viskas sulaukia pasekmių. Įstatymas neginčijamas ir didingas. Priežasties įstatymo įtvirtinimas kiekviename veiksme praplečia sąmonę, nes ne baimė, bet veiksmų supratimas duoda teisingą kryptį. Koks nuostabus įstatymas, suteikiantis gyvybę gėriui ir kūrybiniam siekiui. Juk Kosmoso kūrimas suburia visus kiekvienos valandos pradėjimus. Dvasios didvyriai žino, kaip jų kiekvienos dienos siekiai įsijungia į jų gyvenimo kūrimą.

Taip priežasties įstatymas gali nukreipti mąstymą, padėdamas suvokti Ugninio Pasaulio amžinumą; Tai įvyks, kai tik dvasia pajus, kad ji yra grandis Kosminėje grandinėje, kaip priežasties pasekmė ir kaip naujos pasekmės priežastis. Suvokęs tokį paprastą priežasties ir pasekmės įstatymą žmogus galės daug pažinti. Einant link Ugninio Pasaulio įsidėmėkime apie amžiną mūsų veiksmų judėjimą.

Koks nuostabus Priežasties Įstatymas. Jame slypi atsakymai į visus klausimus. Žmogiškas protas sumišęs klausia apie pasaulines nelaimes, bet Priežasties Įstatymas atveda prie Karmos Dėsnio. Žmogus pasipiktinęs nelaimėmis, bet Priežasties Įstatymas parodo jam dvasios išsigimimus. Žmogus stebisi keistu lygsvaros pažeidimu, bet Kosminis Įstatymas šaukia apie Aukščiausią Teisingumą. Kas širdimi suvokia Priežasties Įstatymą, tas suvoks ir Tiesą.

Jeigu mokyklose ir bažnyčiose aiškintų Priežasties įstatymą, tai ir sąmonė pakiltų į aukštesnį lygį, nes negali eiti pirmyn tai, kas neatitinka Būties pagrindų. Teisinga tvirtinti, kad pradžia negali egzistuoti be vieningos Ugninės Būties, be dvasios. Tai ji dalyvauja Kosminėje statyboje, apjungdama tai, kas pagal teisę priklauso vienas kitam. Taip kosmose viskas susijungia. Reikia priimti Priežasties įstatymą visose galioje.

Būtina išsivalyti nuo dogmų, kurios nukreipia nuo neteisingo mąstymo. Skaistyklos ir pragaro sąvokų supratimas gali padėti įsitvirtinti Ugniniui Pasauliui. Nėra veiksmingesnės skaistyklos už žemišką gyvenimą, jei gyvename vadovaudamiesi širdimi. Taip pat nėra didesnio pragaro, nei žemiški dvasios užkratai. Skaistyklos kaip žemiško gyvenimo suvokimas ir įtvirtinimas yra ėjimas į Subtilųjį ir Ugninį Pasaulius, tai padės išvalyti sujauktą ir užterštą sąmonę.

Visi žmonijos siekiai suvokti Nematomus Pasaulius turi pažadinti sąmonę ir išmokyti ją mąstyti švariai, tai padės gyvenant Žemėje pažinti anapusinį, Ugninį pasaulį. Juk tik šių pasaulių visuma privers žmonės gyventi grožiu ir mirti kaip keleiviui, pratęsiančiam savo ieškojimus kitame pasaulyje. Kai Pasaulis supras šį nenutrūkstamą ryšį su Subtiliuoju pasauliu, Skaistykla taps Amžinos Tiesos įvaizdžiu. Todėl taip svarbu sąmonėje įtvirtinti amžino gyvenimo suvokimą, kaip Gyvenimo Rato tęsinį. Tai, ką širdis sukaupė praeituose įsikūnijimuose, suteikia dvasiai neįkainuojamą pagalbą einant link Ugninio Pasaulio. Tuo tarpu tamsos pasaulis siūlo savo pusžlibį egzistavimą.

Žmogus turi pagaliau suvokti, kad Skaistykla - tai gyvenimas Žemėje. Ir kiekvienam suteikta galimybė apsivalyti.

AJ. MO III 37, 46, 47, 69; GAJ IV nr.425

Skaityti 2515 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 18:49

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 10th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©