Spausdinti šį puslapį
Pirmadienis, 14 sausio 2013 17:56

Ar Saulė pateka?

Parašė  Astys
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Ar Saulė pateka?

Saulė nei pateka, nei nusileidžia. Kol žmogui Žemė yra plokščia, Saulė jam pateka ir nusileidžia, bet kai tik Žemė tampa rutuliška, apvali ir pradeda suktis, Saulė nebepateka ir nenusileidžia, o išaušta diena, ateina sutemos ir naktis...

Anuo metu, kai Jėzaus paklausė: „Žemė plokščia, ar kokia?“ Jis atsakė: „Jums dar plokščia“. Daugiau kaip po pusantro tūkstančio metų Kopernikas, o po jo Galilėjus, pasakė, kad Žemė sukasi apie Saulę, tai yra, kad ji ne plokščia, ir kad Saulė nepateka, Šv. Inkvizicija kategoriškai paneigė tokią „nesąmonę“ ir uždraudė skleisti šias žinias. O kai kas pakankamai smarkiai dėl to nukentėjo.

Praslinkus dar keturiems šimtmečiams rašinyje, kuriame paminėta, kad Saulė nepateka ir nenusileidžia, redaktorius, o gal konsultantas, meta visą sakinį lauk. Tikriausiai, su mintimi: „O siaube! Ir vėl viskas prasideda iš naujo! Juk Jėzus pasakė, Šv. Inkvizicija patvirtino ir uždraudė, o čia atsirado naujas... Perskaitęs tūlas susimąstys, o dar blogiau, pradės galvoti, kad iš tikrųjų Žemė sukasi...“

Kartą paklausiau: „Žemė – apskrita ar apvali?“ Sekė atsakymas: „O koks skirtumas?“ Ar tai ne akmenukas į mūsų pedagogų ir ne tik pedagogų daržą.

Kol kas neturime žodžių apibūdinančių Saulės ir Mėnulio, bei žvaigždžių „patekėjimą“ ir „nusileidimą“. Kalbininkams vertėtų pagalvoti, sukurti, sugalvoti tokius terminus, o rašytojams, ypač kalendorių leidėjams, pradėti keisti mūsų mąstymą. Reikia pradėti pratinti mus suvokti, kad nei Saulė, nei Mėnulis, o tuo labiau žvaigždės nepateka ir nenusileidžia. Reikia pradėti kitaip mąstyti. Jeigu mums prireikė daugiau kaip dviejų tūkstančių metų, kad suvoktume jog Žemė apvali, tai kiek dar reikės laiko, kad suprastume, jog ji ne tik sukasi apie Saulę, bet ir apie savo ašį? Vadinkime dalykus jų tikraisiais vardais.

Laikas suvokti, kad mes gyvename ne ant plokščios apskritos, o ant apvalios, rutuliškos Žemės, kuri dar ir sukasi. O Ji vis tiktai sukasi, suuukaaasi... Išgirskite ir niekada daugiau nebesakykite: „Man Ji apskrita“.

Astys

Apskritas: kuris apskritimo, rato pavidalo: dubuo, stalas.

Apvalus: kuris ritinio ar rutulio pavidalo: rąstas, obuolys.

Skaityti 2673 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 16:06

Susiję įrašai (pagal žymę)