Spausdinti šį puslapį
Pirmadienis, 07 liepos 2014 20:21

Vaikystės pasakas prisiminus Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

„Vaikystės pasakas prisiminus“. Paskutinė medžio drožėjų plenero diena, 2014-07-05, šeštadienis. 

„Pliaupiant lietui, Šiaulių centrinio parko vasaros estradoje, susirinko menininkai, valdžios atstovai, nevyriausybinių organizacijų nariai, kurie neabejingi miesto grožiui. Iškilmingai atidarytas medžio drožėjų pleneras „Vaikystės pasakas prisiminus.“ Fotografijos iš plenero, Dokumentinis filmas „Vaikystės pasakas prisiminus“.

Visą savaitę centrinio parko lankytojai galės stebėti, kaip gimsta medžio kūriniai, bendrauti su skulptoriais ir net patys bandyti drožti iš medžio.“

**

Visą savaitę nuo aušros iki sutemų penki menininkai iš ąžuolo rąstų kirviais, kaltais ir pjūklais „traukė“ po stora žieve tūnojusius Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojus. Liepos 5 dieną, šeštadienį tautodailininkų sukurtos skulptūrinės ekspozicijos „įleido šakinis“ senojo parko medžių pavėsyje. Ąžuoliniai rąstai sugrįžo tarp savo brolių-medžių, bet jau kitu pavidalu – parkas jau nebe parkas, o pasakų miškas, kuriame nuo šiol gyvens pasakų personažai, kažkieno pamilti seniai, dar vaikystėje, o kažkam dar teks juos pažinti ir pamilti.

Eduardas Titas iš Miežiškių (Panevėžio rajonas) sukūrė rūsčią Sniego Karalienę, norėjusią visą žemę paversti ledynais, išskyrė Gerdą su Kajumi – pasaka apie tikrą draugystę, kuri ištirpdo net pačius didžiausius ledynus.

Edvardas Belokopitovas iš Baisogalos (Radviliškio rajonas) skulptūroje įkūnijo vienakojį alavinį kareivėlį ir jo platonišką meilę balerinai.

Egidijus Impolis iš Rozalimo (Pakruojo rajonas) papasakojo pasaką apie kaminkrėtį, kuris per kaminą išvedė piemenaitę į platųjį pasaulį. Deja, ten buvo „per daug oro ir žvaigždžių“ – piemenaitė sugrįžo atgal į savo dulkėtą lentyną, o kartu su ja ir pavergtas meilės kaminkrėtys.

Šiaulietis Dalius Žymantas išskaptavo kregždutę, didžiąją Coliukės gelbėtoją ir varlių, už kurio buvo ketinama ištekinti mažąją mergaitę ir apgyvendinti ją pelkėje.

Aurimas Šimkus, šiaulietis iš Kurtuvėnų (Šiaulių rajonas), prisiminė nebylią Undinėlės meilę princui, kuris nepažino savo gelbėtojos ir raganą, kuri už pražūtingą viralą mainais Undinėlės paprašė jos skambiojo balso – nepasinaudojo Undinėlė viralu ir pavirto jūros puta.

Nuo šiol parke prisėdę ant suoliuko seneliai ir tėvai seks pasakas vaikams, kurias jau užaugę vaikai perpasakos savo vaikams, sėdėdami ant tų pačių suoliukų – tokią pasakišką parko ateitį mato Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos vadovas Antanas Jasudavičius ir visiems šiauliečiams žinomas ir mylimas dizaineris, dailininkas, kraštotyrininkas, Šiaulių m. visuomenės veikėjas Vilius Puronas. Trijų metrų ilgio ąžuoliniai rąstai, svėrę apie 700 kg virto pasakų personažais. Skulptūros papuošė įėjimą į Šiaulių centrinį parką. Plenero organizatoriai – Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacija – tikisi, kad tai ne paskutinis projektas, turintis išliekamąją vertę, ir parkas kasmet vis gražės.

**

P.S.

Apie plenerą žinojome nuo jo paskelbimo dienos, bet lietus nekėlė noro apsilankyti parke. Ir tik penktadienį popiet nuvažiavome dviračiais pasižiūrėti į jau užbaiginėjamas skulptūras. Nupaveikslavome menininkus ir sugrįžome be jokių didesnių minčių apie ateitį.

Kitą dieną, šeštadienį rytinio pasivažinėjimo dviračiais kelias vedė per parką – ten jau būriavosi menininkai ir jų pagalbininkai – šiandien skulptūros turi būti sustatytos parke. Nesimatė nei fotografuojančių, nei filmuojančių, ir toks keistas nerimas apėmė – juk ši diena tokia ypatinga, ji tarsi slenkstis tarp senojo, gal kiek apleisto ir sulaukėjusio parko ir jau gimstančio naujo – Pasakų Parko. Ne sykį esame patyrę kartėlį, kad nesuspėjome pabendrauti, nesuspėjome apsilankyti – ir toks nesusivokimas atėmė vienintelę galimybę užfiksuoti brangų žmogų ar svarbų įvykį. Todėl nebedvejojome – kiek sugebėsime, tiek ir užfiksuosime tą akimirką Ateičiai ir tiems, kurie dar nesusimąstė, kad neužfiksuota AKIMIRKA neatsikartoja, ji dingsta negrįžtamai – ir jei nesuspėjai, vadinasi, pavėlavai.

Studija Gin-Dia, 2014-07-07.

Skaityti 3623 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 07 liepos 2014 21:00

Susiję įrašai (pagal žymę)