Jūs esate čia:Nuotaika»Žodžių menas ir muzika
Sekmadienis, 25 gegužės 2014 14:47

Žodžių menas ir muzika Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(2 balsai)

„Žodžių menas ir muzika“. LAB (Lietuvos aklųjų biblioteka) organizuojama kūrybinė stovykla-seminaras, skirta 300-osioms K. Donelaičio gimimo metinėms; Zelva, 2014 gegužės 22-23 d.

Foto reportažas.

Video reportažas iš seminaro.

 

Sveiks, svieteli margs! šventes pavasario šventęs;
Sveiks ir tu, žmogau! sulaukęs vasarą mielą;
Sveiks kvietkelėmis pasidžiaugęs, sveiks prisiuostęs;
Sveiks, Dieve duok! sulauk dar daug pavasario švenčių
Irgi, sulaukęs jas, vis sveiks ir drūts pasilinksmyk.
K.Donelaitis. Metai. Vasaros darbai.

**

2014 m. gegužės 22-23 dienomis nuostabios Gamtos glėbyje Liregus poilsio namuose prie Zelvos ežero įvyko jau 8-oji kūrybinė stovykla seminaras, sukviečiantis LASS (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos) kuriančiuosius – poetus, prozininkus ir muzikus.

Seminarą pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja Ramunė Balčikonienė ir Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė. Seminaras, kaip ir dauguma Lietuvoje vykstančių renginių, skirtas paminėti 300-osioms Kristijono Donelaičio (1714-1780) gimimo metinėms, kuris laikomas Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininku.

Susirinkusieji išklausė doc. dr. Regimanto Tamošaičio pranešimo „Donelaičio fenomenas“, taip pat kompozitoriaus, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ meno vadovo Giedriaus Svilainio pranešimo „Donelaičio teksto ir muzikos sintezė šiandien“. Literatūrologė Janina Riškutė ir rašytoja Gintarė Adomaitytė papasakojo apie neregių literatų konkurso dalyvius ir nugalėtojus.

Popiet vyko Kūrybinės dirbtuvės; susirinkusieji pasiskirstė į dvi sekcijas – literatų ir muzikų; ten dalyius konsultavo G.Adomaitytė, J.Riškutė , R.Tamošaitis, P.Venclovas ir G.Svilainis.

Į pavakarę Zelvą „aplankė“ ir 50-oji Poezijos pavasario paukštė. Poezijos ir muzikos valanda taip pat buvo skirta K. Donelaičiui. Dainininkas Danielius Sadauskas ir aktorius Ramūnas Abukevičius pamalonino susirinkusiųjų ausis giesmėmis ir išraiškingu žodžiu.

Sunku patikėti, bet renginys keitė vienas kitą, o diena atrodė tarsi dvigubai ilgesnė ir talpesnė, nei įprasta – žiū, jau visi kartu dainuoja vakaronėje „Liekitės eilės, muzika groki!“ – muzikos kūrėjai, atlikėjai ir literatai surengė nuostabų koncertą.

Po vakarienės visi pilni įspūdžių jau rinkosi prie laužo, kurį sukrovė vairuotojų, atvykusių iš Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos komanda. Vakaras buvo tykus ir šiltas, dienos kaitra lėtai tirpo lygiame tarsis stiklas Zelvos ežere. Ir vėl dainos, eilės, juokas ir šypsenos – dar nesinori ilsėtis, dar norisi pabūt visiems kartu...

Penktadienio rytas išaušo vaiskai giedras, vis aukštyn kylanti saulė greitai išgarino trumpos nakties vėsą. Skaitome K. Donelaitį – kūrybinė užsklanda, skirta K.Donelaičiui – kas iš atminties, o kas nuo popieriaus lapo – posmas po posmo vėl skamba Donelaitis!

**

Iš Šiaulių į seminarą važiavome šešiese. LAB Šiaulių filialo vedėja Javita Lapinskaitė, poetė iš Pakruojo Karolina Kazlauskienė, jaunasis poetas šiaulietis Lukas Gabalis, bibliotekos vairuotojas Artūras Petrauskas (beje, svarbus asmuo – jis ne tik vairuoja automobilį, bet ir globoja kartu vykstančius neregius) ir mes, studija Gin-Dia.

**

Mes, studija Gin-Dia, pirmą kartą dalyvaujantis seminare, jau visi metai bendradarbiaujantys su LAB Šiaulių filialu trumpai pristatėme savo veiklą – kad artimiau pažintume vienas kitą, kad negąsdintų susirinkusiųjų staiga blykstelėjęs filmavimo kameros prožektorius. Kas mes? Ir kodėl filmuojame neregių pasaulį?

*

Laikas nenumaldomai bėga, sukdamas valandą po valandos laikrodžio rodyklę. LAB informacijos išteklių centro vadovė Janina Vileikienė pristato naujausius leidinius. Jau ir seminaro apibendrinimas: refleksijos ir įžvalgos. Pietūs ir atsisveikimas, bendra nuotrauka prisiminimui – lik sveika Zelva, susitiksime po 2 metų!

Parašė studija Gin-Dia, 2014 gegužės 25.

Skaityti 3046 kartai Atnaujinta Penktadienis, 30 gegužės 2014 10:22

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Saturday the 23rd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©