Jūs esate čia:Nuotaika»Šiaulių dienos 777
Pirmadienis, 23 rugsėjo 2013 13:30

Šiaulių dienos 777 Pirmo puslapio

Parašė  Gintautas Stungurys
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Nustebdamos mėnesieną pražydo dangaus gėlės.Šiaulių dienos 777Septynias dienas Šiaulių miestas šventė savo 777-ą gimtadienį. Kiekvienas, kuris norėjo ir netingėjo, šioje didžiulėje šventėje galėjo surasti sau veiklos ir šventinės nuotaikos nišą, malonią širdžiai vietelę. Mes šventėje buvome vos dvi dienas – pirmąją-pirmadienį ir šeštąją-šeštadienį. Pirmadienį turėjome konkretų tikslą – aplankyti vienai dienai „atidarytą“ Kapitolijaus kino teatrą.

Ten žiūrėjome Šiaulių kino meno klubo sumontuotą 24 minučių filmą „Šiauliai tarpukaryje“. Kažkodėl šis renginys nebuvo įtrauktas į miesto savivaldybėje skelbtų šventinių renginių sąrašą, ir jei ne facebook informacija iš Viktoro Gundajevo, apie tai net nebūtume žinoję. Gal todėl ir lankytojų buvo mažoka... Taip, Šiauliai stipriai pasikeitė. Suprantama – mūsų miestas kryžkelėje ir griaunamas per kiekvieną karą.

Po filmo vaikščiojome Vilniaus gatve – Pėsčiųjų Bulvaru, kuris tiesiog buvo sausakimšas nuo renginių ir žiūrovų. Pirmadienis buvo moksleivių diena, vaikai iš įvairių mokyklų inscenizavo svarbius Šiauliams įvykius.

Turbūt, jau daugelis girdėjo apie išgarsėjusį pionierių ir spaliukų pasirodymą. Mes jį taip pat matėme. Klausantis dainos, širdyje pasijuto nerimas. Kodėl? Į šį klausimą buvo atsakyta vėliau, kai visur – facebook, žiniasklaidoje ir televizijoje prasidėjo įvairiausi komentarai. Keista, kad ši žinia taip greitai aplėkė Lietuvą? Galvoje sukasi įkyri mintis, kad apie šį renginį daugelis žinojo jau iš anksto, buvo laukiama tik viešo pasirodymo. Tiek daug įžeidinėjimų ir pažeminimų jau seniai neteko išgirsti – tarsi praplyšo seniai „nokintas“ pūlinys, tarsi išsiliejo ilgai slėptas tulžingas pyktis. Lietuviai drabstosi purvais, žemina ir žeminasi – ir po to stebisi vaikų ir jaunimo agresyvumu. Juk tai tik suaugusiųjų atspindys, jie kaip visi jaunikliai labai atidžiai ir stropiai mokosi gyventi, pažinti suaugusiųjų gyvenimą ir labai stengiasi savo tėvus-mokytojus pranokti. Ir tai pagirtina, tai natūralu – Gamtos Pasaulyje. Tačiau kaip tai apsireiškia civilizuotų žmonių pasaulyje? Štai taip...

Žinoma, apie blogus dalykus rašosi visada lengviau, toks jau tas žmogus – Gėris, Grožis, Džiaugsmas – jau darosi per sudėtinga civilizuotam žmogui...Todėl suaugusiųjų atsakomybė už savo viešus veiksmus išauga dvigubai, trigubai, o gal ir šimteriopai. Žinoma, jei tikimės sulaukti pagarbios senatvės. Ir tam pasiekti yra vienintelis kelias – džiaugtis kiekvienu vaikų ir jaunuolių kūrybiniu darbu, paskatinti juos ir pagirti. Vaikams nieko daugiau nereikia, kaip tik nuoširdaus suaugusiųjų dėmesio, už tai jie atsidėkos dešimteriopai. Tebus pagarbinta Jaunystė – svajinga, tyra, naivi ir tokia patikli!

Antroji mūsų apsilankymo diena šventėje buvo šeštadienis – mugės diena ir Baltų vienybės diena. Taip, latviai stipriai pakeitė Šiaulių veidą: žaidimai buvo linksmi, spalvos sodrios ir bendravimas artimas, nuoširdus. Ar tai kaimynai atsivežė tokią nuotaiką, ar tai miestiečiai jautėsi atsakingi už svetingą priėmimą. Kaip bebūtų, Baltiška dvasia pleveno virš visų tą dieną vykusių renginių ir susitikimų.

Na, o vakare – „Simfonija Šiauliams“ – ilgai laukta, ilgai žadėta šventė – muzikos ir spalvų šventė. Netgi oras sustingo – nei lietaus, nei vėjo, nei šalčio. Vietos užteko visiems – ir mažiems, ir dideliems. Svajingos melodijos apgaubė visus susibūrusius. Gaila tik, kad daugelis dainų skambėjo anglų kalboje, o juk operos gimimo pradžioje buvo manoma, kad ši kalba absoliučiai netinkama operiniam dainavimui – opera turėjo skambėti tik itališkai. Bet, keičiasi laikai, keičiasi tradicijos ir pažiūros, tiesiog dabar gyvename tokį grubų periodą.

Kiekvienam žmogui dovanota Doros kibirkštis ir kiekvienas pats sau turi atsakyti: kodėl gyvenu? –Tokios mintys sukosi galvoje tą skambų ir spalvingą vakarą prie Talšos ežero. 

Būk pasveikintas, Saulės Mieste! Būk sveikas ne tik kūnu, bet ir siela!

Foto albumas "Šiaulių dienos 2013"

Parašė G.Stungurys, 2013-09-23.

Skaityti 2555 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 23 rugsėjo 2013 21:28

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 16th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©