Jūs esate čia:Nuotaika»Tėvelis (2005-06-24)
Pirmadienis, 14 sausio 2013 14:02

Tėvelis (2005-06-24)

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Tėvas Stanislovas (1918-2005)Tėvelis (2005-06-24)

Mirė tėvas Stanislovas. Lietuvoje turbūt nei vienas neišdrįs minėti Jį blogu žodžiu. O man norėtųsi pakalbėti apie turtą. Daugybė žmonių atvyko išlydėti jiems artimą žmogų, paprastą vienuolį, kuris daugiau išsiskyrė neturtu nei turtu, žinoma, jei turtą vertinsime pinigais.

Šiurkštaus audinio tamsiai rudas vienuolio apdaras, basnirčios kojos paprastuose sandaluose – toks jo aprėdas kasdienoje ir šventėje. Jo kambarėlyje, celėje, jokios prabangos, jokio komforto, tik tai, kas būtiniausia darbui ir poilsiui: ikona, knygos, lova, stalas, stalinė lempa, rašymo reikmenys. Tik tiek Jam tereikėjo gyvenime.

O kiek žmonių plūsta ašaromis, niekaip negalėdami susitaikyti su didžiausia gyvenimo netektimi, praradimu: kur dabar reikės kreiptis patarimo, kur pasislėpti dienai kitai nuo slegiančių žvilgsnių. Daugumai širdyje atsirado tuštuma, kurią gyvas būdamas buvo užėmęs tėvas Stanislovas. Visa Lietuva ir visas pasaulis tilpo šiame paprastame žmoguje, meiliai daugelio vadinamu tėveliu. Po šiurkščiu apdaru plakė didelė, tyra ir mylinti širdis.

Ką Jis paliko po savęs? Vietą, į kurią rinksis žmonės ir po jo mirties? Surinktą rūbų kolekciją? Galbūt liko užrašai... Bet kaip didžiausias turtas daugelio širdyse liko gyvas Jo veidas, ištartas užuojautos žodis, parodytas dėmesys. Štai tokį turtą mums paliko Tėvas Stanislovas.

Tai ar Jis buvo turtingas?

Kai miršta tvirtinantis, kad po mirties gyvenimas neegzistuoja, jis sulaukia savo įsakymo pasekmių – jis neigdamas amžinybę įsakė sau neegzistuoti ir nebeegzistuoja. Tai tipiškas pavyzdys, kaip veikia psichinė energija. Daug tokių atsitikimų, bet niekas nekreipia dėmesio į šiuos aiškius pavyzdžius, pateikiamus visų pamatymui.

АЙ. Мир Огненный. Ч. I, 467

Skaityti 2729 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 11:31

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©