Jūs esate čia:Klausimai»Kabala Doktrinoje
Antradienis, 08 sausio 2013 15:37

Kabala Doktrinoje

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

J.P.BlavatskajaKabala Doktrinoje

Ar Slaptojoje Doktrinoje kas nors užsimenama apie Kabalą? Jei taip, tai kaip apie ją atsiliepiama?

Taip, apie kabalą užsimenama, ir ne sykį. Visų pirma, reikėtų žinoti, kad yra kabala kaip slaptos žinios, kaip mokymas, kuris suvokiamas tik jį studijuojant ne vienerius metus, ir yra kabala, kaip ją supranta daugelis, kaip religinės apeigos, kaip žydų religija.

„Žodis „kabala“ kilęs iš senovinio žydiško žodžio, reiškiančio „gauti žinias“; iš esmės, jis turėtų būti naudojamas kalbant apie senovės sistemas, perduodamas žodžiu ir labai artimas sanskritiškajam „smitri“ ir „šruti“ bei chaldėjiškam „zendui“ (zend reiškia „komentaras, arba paaiškinimas“; taip pat tai reiškia „vertimas iš ezoterinio teksto į ekzoterinį“ – t.y. šydas, naudojamas paslėpti tikrąją teksto prasmę, parašytą šventa senzare kalba – apie tai orientalistai net nenutuokia. Tą kalbą dar galima užtikti išlikusiuose keliuose neiššifruotuose užrašuose; kalba vis dar yra studijuojama ir ją tarpusavio bendravime naudoja rytų adeptai, priklausomai nuo vietovės, vadindami ją senzaru arba brahma arba deva.“ (Plačiau galima paskaityti: Aktualios temos. Kas yra zoroastrizmas.)

Keletas ištraukų iš J.P.Blavatskajos užrašytos „Izidės“ („Разоблаченная Изида“; „Isis Unveiled“):

Kabalistas nuo žodžio kabala: užrašyta arba žodinė tradicija. Kabalistas – tai „studijuojantis „slaptą mokymą“, tas kuris supranta slaptas šventų raštų žinias, pasinaudodamas simboline Kabala ir tomis priemonėmis gali paaiškinti tikrovę.T anaimai buvo pirmieji kabalistai tarp žydų; jie pasirodė Jeruzalėje III a. prieš Kristų. Jezekilio, Danijilo, Jenocho ir Šv.Jono Apreiškimas – visiškai kabalistinės knygos. Šventas kabalos mokymas yra identiškas slaptam chaldėjų mokymui ir tuo pačiu pilnas persiškos išminties arba „magijos“.

Okultistas – tas, kuris studijuoja skirtingas okultinio mokslo sritis. Šis terminas naudojamas prancūzų kabalistų (žr. Elifasą Levi). Okultizmas apima visą diapazoną psichologinių, fiziologinių, kosminių, fizinių ir dvasinių fenomenų. Kilęs iš žodžio okultinis, tai yra slaptas, slėpiningas, todėl taikomas Kabalos, astrologijos, alchemijos ir visų kitų slaptų mokymų nagrinėjimui.

Chaldėjai arba Kazdim – iš pradžių gentis, vėliau kasta mokytų kabalistų. Babilone jie buvo mokslininkai ir magai, astrologai ir pranašai. Žymusis Gilelis (Гиллел), Jėzaus filosofijos ir etikos pirmtakas, buvo chaldėjus. Frankas savo „Kabaloje“ nurodo artimą ryšį tarp „slaptosios doktrinos“, randamos „Avestoje“, su religine chaldėjų metafizika.

„Talmudas“ yra labiausiai įslaptinta mįslė net ir daugeliui žydų, kai tuo tarpu tie žydų mokslininkai, kurie jį supranta – tuo nesigiria. Dar mažiau žydai supranta kabalistines knygas, nes mūsų laikais jų didžiųjų tiesų atskleidimu daugiau domisi krikščioniškieji tyrinėtojai, nei žydiški. Ir kiek mažai yra žinoma apie Rytų arba universaliąją Kabalą!

Kalbėdamas apie Kabalą, mokslininkas Francas fon Baaderis pareiškė: „Ne tik mūsų išgelbėjimas ir išmintis, bet ir pats mūsų mokslas atėjo iš žydų“. Bet kodėl gi šios frazės nepapildyti ir nepapasakoti skaitytojui, iš kur žydai gavo savo išmintį?

Senovės žydai visus savo žinojimus (kaip religinius, taip ir pasaulietinius) gavo iš tų tautų, su kuriomis jie maišėsi. Net seniausiasis iš visų mokslų, jų kabalistinė „slaptoji doktrina“ gali būti atsekta su visomis smulkmenomis iki jo pirminio šaltinio, ateinančio iš Aukštutinės Indijos arba Turkestano gerokai anksčiau, nei įvyko atsiskyrimas tarp ariškų ir semitinių nacijų. Karalius Saliamonas, išgarsintas ainių už savo magiškus sugebėjimus, istoriko Josifą [151, VIII, 2, 5] teigimu savo slaptą žinojimą įgavo Indijoje iš Ofiro karaliaus Chiramo, ir, galbūt, Šebo (Savsko). Jo žiedas, plačiai žinomas kaip „Saliamono antspaudas“, yra įtakingas tarp įvairiausių genijų ir demonų visose populiariose legendose, taip pat indiškos kilmės. Aprašydamas pretenzingą ir priešišką „velnio pasekėjams“ meistriškumą Travankore, gerbiamas Semuelis Metieras (Сэмюэль Мэтиер) iš Londono misionierių draugijos pareiškė, kad jis turi labai seną rankraštį, kuriame malajalimų (малайялим ) kalba surinkta daugybė užkeikimų ir burtų nurodant, kada juos panaudoti. Žinoma, jis priduria, kad „daugelis iš jų baisūs savo piktais ketinimais ir nepadorumu“, ir pateikia pavyzdį, tikslią kopiją kai kurių amuletų su magiškomis figūromis ir ženklais ant jų. Tarp jų mes randame vieną amuletą su tokiu užrašu:

„Kad išsivaduoti nuo drebulio, sukelto demoniško apsėdimo, užrašykite šią figūrą ant augalo, turinčio pieno sultis, ir įkalkite į jį vinį, kad ji pereitų kiaurai; ir ir drebulys praeis“.

Ši figūra tokia pat, kaip ir ant Saliamono antspaudo, arba kitais žodžiais dvigubas kabalistinis trikampis. Tai ar indai gavo jį iš žydų kabalistų, ar šie jį gavo iš Indijos, paveldėdami iš savo didžiojo karaliaus – kabalisto Saliamono. Daktaras Kolduelis (Колдуэл) ir daktaras Metieras (Мэтиер) pilnai palaiko mūsų tvirtinimus, kad „išmintingasis“ karalius Saliamonas visą savo kabalistinį žinojimą įgijo Indijoje, o tai įrodo jo antspaudo piešinys.

Mokslas atskleidė pakankamai paslapčių, kad praneštų mums, jog sanskrito originalai iš Nepalo buddistų misionierių buvo išversti į siamo kalbą ir pervežti į Birmą ir Siamą; todėl lengva paaiškinti, kad tos pačios religinės legendos cirkuliuoja visose tose šalyse. Maneto mums taip pat praneša apie avių piemenis paliečius, kurie emigravo į vakarus; ir kai mes randame keletą pačių seniausių Singalezijos tradicijų chaldėjų Kabaloje ir žydiškoje Biblijoje, – ar mes turime galvoti, kad chaldėjai ir babiloniečiai buvo Ceilone arba Indijoje, ar kad senovės paliečiai turėjo tas pačias tradicijas, kaip ir akadijcai, kurių kilmė nenustatyta.; netgi jei galvoti, kad H.Raulinsonas teisus, kad akadijcai atėjo iš Armėnijos – jis toliau jų atgal nesekė. Atsekti tiksliai arijų klajoklių genčių judėjimą neįmanoma, vadinasi, mums reikia spręsti pagal gautas tyrinėjimų išvadas, sulyginant su žinomais religiniais mitais. Pats Abraomas, kaip teigia mūsų mokslininkai, o jie kai ką gali apie tai žinoti, galėjo būti vienas iš paliečių piemenų, emigravusių į Vakarus. Apie jį sakoma, kad jissu savo tėvu Terachu išėjo iš „Chaldėjiško Uro“; o seras H.Raulinsonas atrado finikiečių miestą Martą ar Maratosą, minimą viename iš Uro užrašų, ir įrodo, kad jis reiškia VAKARAI.

Skaityti 3762 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 03 kovo 2013 13:36

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 11th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©