Jūs esate čia:gindia tinklas»Rambyno kronika»2013m. GYVENIMO MOKYTOJA
Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:08

2013m. GYVENIMO MOKYTOJA

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Nuoširdžiausi sveikinimai Birutei Žemgulienei kovo 19-ą švenčiančią garbų jubiliejų.

GYVENIMO MOKYTOJA. Kiek kartų atvažiuojame, tiek kartų džiaugiamės svetingais Birutės namais, nors negalime teigti, kad jie vien Birutės – dviem sparnais skrenda Žemgulių Birutės ir Kazimiero gyvenimo Paukštė, laiminga ir didinga.

Nematėme Birutės piktos, nors gali vėjus užkelti ir pašokdinti, kai nemato kitos išeities. Nematėme ir įsižeidusios, matyt, mokydama ir auklėdama vaikus, įprato ir į suaugusius žiūrėti atlaidžiai – juk čia tie patys jos pradinukai, nors jau ir barzdoti...

Jaunystė graži pati savaime, tačiau branda – jau gyvenimo vertybių pasekmė: apie ką žmogus mąsto, taip ir atrodo, taip ir kiti su juo elgiasi. Paika jaunystė prabėga greit, o visą likusį laiką tęsiasi branda, tobulėjimo laikas. Ir jei širdis neliepsnojo tauriais siekiais, jei gražiais darbais nesidžiaugė aplinkiniai, branda gali virsti neįgalia senatve. Tačiau Birutė jaunatviškai žvali ir išmintis girdisi kiekviename žodyje – taip ir norisi sakyti – Mokytoja, Gyvenimo Mokytoja.

„Jau bobutė,... o pas mus bobute vadino seną bulvę, tinkamą pavasariniam sodinimui, – juokiasi Birutė Žemgulienė...

Nesuspėjome pastebėti, kaip tas gyvenimas pralėkė, vaikus auginome, mokytojavome, nuo jaunystės saviveikloje – nebuvo laisvo laiko, nebuvo kada ir nuobodžiauti. Apžiūrinėjame jaunystės nuotraukas, o jose Birutė Žemgulienė storomis kasomi, kaip vainiku, papuošusiomis galvą. O kartą Birutė net buvo paprašyta kasas nusiimti, nes kasos netikros, įmantriai svetimos pridėtos – šypsosi Birutė, prisiminusi paiką jaunystę.

Dėkojame Jums, Birute, už nuostabias akimirkas, už motinišką šilumą, už dėmesį ir džiaugsmą, kurį jau keliolika metų širdyje parsivežame iš Jūsų sodybos ir su kuriuo gyvename ilgais rudens ir žiemos vakarais, viltingai laukdami pavasario – ir vėl važiuosime į Rojaus Sodą, pas Mylimus Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Ir mes – Jūsų vaikai, nors ne pase atžymėti ir ne po širdim išnešioti, bet savo širdyse užrašę dėkingumą ir pagarbą Jums. Ačiū už tas nuostabias akimirkas, kurios praturtino mūsų gyvenimą.

2013-03-14, sveikina Gin-Dia.

Skaityti 2208 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 04 gegužės 2014 10:10

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©