Jūs esate čia:gindia tinklas»Rambyno kronika»2013m. Vyt. Gurevičiaus paminėjimas
Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:28

2013m. Vyt. Gurevičiaus paminėjimas

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

2013 gegužės 26-27d., Vilnius.„Spindulys esmi tos begalinės Šviesos“. Vytauto Gurevičiaus (1919-2012) paminėjimas, 2013 gegužės 26-27d., Vilnius. Daugiau FOTODok. filmas Vyt. Gurevičiaus paminėjimas

„Spindulys esmi tos begalinės Šviesos“ – šie Vydūno žodžiai gerai žinomi visiems Jo pasekėjams. Tačiau suvokti tikrąją jų esmę sunkoka, tai tarsi tik pakylėjanti ir nuskaidrinanti sparnuota frazė. Tačiau dvi dienos, kurias praleidome Vilniuje, bendraudami su žmonėmis, kuriems brangus Vytauto Gurevičiaus atminimas, ir kurie susibūrė, kad jį prisimintų, Vydūno žodžius pavertė realiu gyvenimu.

 

Kiekvienas iš mūsų yra dalyvavęs daugybėje renginių, susitikimų, sambūrių. Vieni iš jų užsimiršdavo vos išėjus iš salės, kiti plevendavo atmintyje dieną-kitą, treti, sukėlę kartėlio nuoskaudas, įbrėždavo randus širdyje ir tik vienas-kitas renginys sušvisdavo kaip tas begalinės Šviesos spindulys ir jau visiems ateinantiems laikams įsispausdavo į atmintį ir likimą.

Į Vilnių, pakviesti Nidos Eidukaitytės, važiavome be jokių iš ankstinių nusistatymų, tiesiog norėdami palaikyti gražią iniciatyvą, skirtą Vytauto Gurevičiaus atminimui. Kažkodėl daugiau kaip metai niekaip nepavyko jo pagerbti Vydūno draugijoje. Nesuprantamos tamsios povandeninės srovės nusinešdavo bet kokią iniciatyvą, kol galiausiai nemenkų pastangų dėka po metų Nidai vis tik pavyko suorganizuoti paminėjimą.

Atvykome diena anksčiau, sekmadienį, juk kelionė ne tokia artima. Apsistojome pas Onę Šeštokienę, tikėdamiesi ramiai pasišnekučiuodami praleisti vakarą. Tačiau vakaras jau buvo suplanuotas, Onė susitarė susitikti su Vytauto artimaisiais – dukra Nemira ir žentu Edvardu Vaičiulioniais. Susitikimas buvo šiltas ir nuoširdus. Jo metu ir pajutome to begalinės Šviesos spindulio šilumą, kuri vis stiprėjo ir galiausiai išaugo į ryškią šviesą – visi kartu mes jau Rūtapilyje, svečiuojamės pas Vytauto Gurevičiaus kaimynus Tamarą ir Viktorą Justickius. Viktoras Justickis – Viktoro Falkenhano (1903-1987), baltisto, artimai bendravusio su Vydūnu, sūnus. Didžiulis srautas šviesos plūstelėjo iš šių namų, kuriuose susitikdavo Viktoras Falkenhanas, daug metų Vokietijoje gyvenantis žurnalistas Leonas Stepanauskas ir ...kaimynas gydytojas Vytautas Gurevičius. Vakaras buvo perpildytas įspūdžiais. Į Onės namus, lydimi Nemiros ir Edvardo Vaičiulionių, sugrįžome per stiprią liūtį.

Kitas rytas – pirmadienis, išaušo saulėtas ir skaistus. Pilni vakarykščių įspūdžių ruošėmės dar vienam džiaugsmingam susitikimui – juk su vilniečiais vydūnininkais paprastai susitinkame tik Bitėnuose, rugpjūtį, o dabar gegužė, vadinasi, šiemet susitiksime du kartus!

Taip, susitikimas buvo džiaugsmingas, šiltas – subūrė mus Vytautas Gurevičius! Aplankę Kairėnų kapines ir pagerbę Vytauto Gurevičiaus atminimą nuvykome į Vilniaus Universiteto Botanikos sodą Kairėnuose, į Nidos darbovietę. Lydimi Nidos pasakojimų susipažinome su botanikos sodu, prisigėrėme žydinčių rododendrų aromatų ir pajutę vidinę pilnatvę ir darną susėdome pavėsinėje pasidalinti prisiminimais. Kelias valandas kalbėjome apie Vytautą ir pasakojome kiekvienas savo istoriją, kaip mūsų gyvenime atsirado Vydūnas ir kaip tai pakeitė kiekvieno likimą.

Atrodytų netektis, praradimas, bet jei žmogus gyvenime pajuto tos begalinės Šviesos spindulį, apie kurį rašė Vydūnas, tai ir po mirties tas spindulys nedingsta, jis išsiskaido į mažyčius spindulėlius jo artimųjų ir draugų širdyse, tarsi primindamas, tarsi įpareigodamas kiekvieną tapti tos begalinės Šviesos spinduliu – juk tik tada Šviesa tampa begaline, kai ją papildome savo spinduliu. Susitikimas, išdabintas nuostabių spalvų žiedais, skendinčiais aromatų jūroje, susirinkusiųjų širdyse paliko įrašą – „Spindulys esmi tos begalinės Šviesos“.

Ir antras vakaras baigėsi stipria liūtimi, kuri nuplovė visus susikaupusius sunkumus ir šviežia gaiva pripildė Ateities Svajas, kurioms lemta tapti Gyvenimu.

Užrašė Diana Stungurienė, 2013-06-01.

Dok. filmas: Vyt. Gurevičiaus paminėjimas

Skaityti 2197 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 04 gegužės 2014 09:33

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 10th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©