Jūs esate čia:gindia tinklas»Rambyno kronika»Vydūniečiai Bitėnuose 2008-jųjų metų vasarą
Antradienis, 29 balandžio 2014 18:57

Vydūniečiai Bitėnuose 2008-jųjų metų vasarą

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Baigia žydėti liepos, artėja laikas vėl aplankyti Bitėnus. Iš visos Lietuvos, ratuoti ir pėsčiomis renkasi vydūniečiai pamiltoje, širdžiai brangioje Kazimiero ir Birutės Žemgulių sodyboje.

Sunkūs buvo šie metai bitėniškiams: rudeninės audros ir šaltis niokojo vietovę. Apledėjusios pušų šakos lūžo nuo nepakeliamos suledėjusio vandens naštos. Daugybė medžių prarado viršūnes, daugybė jų buvo išversta su šaknimis. Kodėl Pagonių Dievai apleido Šventą Vietą – lietuvių Ramovę? Ne vienam gali kilti toks klausimas? Sunku rasti tikslų ir vienintelį atsakymą. Galima tik prisiminti, kad stichijų siautėjimas visada atspindi žmonių nesusivaldymą. Pripažįstame mes tai, ar ne, bet stichijos pavaldžios Žmogui. Bėda tame, kad žmogus nežino savo galių ir per savo neišmanymą pats sunaikina savo aplinką. O tada belieka viską nurašyti Gamtos siautėjimui.

Tai kuo gi vis tik nusikalto vietiniai žmonės Gamtai? Per siaurai mąstome, per lėkštai, nes Rambynas priklauso visai Lietuvai, čia įsispaudusi Lietuvos praeitis, čia kuriama Jos Ateitis.

Ilgus šimtmečius naikinama, klupdoma, mušama, nutautinama Lietuva atsilaikė prieš svetimtaučius ir jų brukamas religijas, galiausiai išsikovojo Laisvę ir štai jau dvidešimt metų diena iš dienos patys lietuvaičiai naikina save, tautą ir Lietuvą... Galima būtų įvardinti daugybę pavyzdžių ir faktų apie kasdien įsibėgėjančią susinaikinimo sistemą (o greitis didėja tik riedant į pakalnę)... Keičiasi Lietuvos ir lietuvio įvaizdis pasaulyje ir keičiasi į blogąją pusę. Reikia sumaišties – kreipkitės į lietuvius, norite kam „pakišti kiaulę“ – ir čia lietuviai meistrai... Pažiūrėkite, kaip šauniai lietuviai-sportininkai visus parklupdo, sutriuškina, sumuša, sudaužo, palaužia, nepasigaili, įveikia, smogia, o pralaimėjimą žaidime apibūdina agresyvumo ir pykčio trūkumu– toks platus, bet vienpusiškas sportininkų ir sporto komentatorių leksikonas, taip auklėjamas jaunimas.

Puikybė apžlibino lietuvių akis, pasikėlimas susiaurino jų akiratį, nepakanta pažadino žiaurumą, nenoras žinoti tiesą pagimdė agresiją – štai tokia šiandien Lietuva, tokį tamsų ir klampų kelią į pražūtį pasirinko ji šiandien. Sunku, labai sunku gyventi laisvoje Lietuvoje.

Tačiau nesuklyskite, tai ne visa Lietuva, tai tik jos putos, tokios pat, kokias nugriebiame virdami uogienę. Gyvenimas Lietuvoje kunkuliuoja, verda, skaidrėja ir vis daugiau nešvarumų iškyla į paviršių. Nereikia pagal nešvarumus spręsti apie Lietuvą ir tautą. Kam rūpi tik paviršius, išoriniai blizgučiai, tas tegul ir lieka prie jų ir tegu žino – nešvarumams vieta skirta sąvartyne.

Žvelkime giliau: kaip po pernykščiais lapais ir audros išlaužytomis šakomis pavasarį dygsta ir stiebiasi nauja žolė, taip ir Lietuvoje gimsta naujas, švarus, šviesus rytojus. Lietuvos ateitis kuriama ne skendinčiuose tabako ir alkoholio tvaike stadionuose, salėse ir baruose, ne parlamento rūmuose, ji gimsta Gamtos glėbyje, pušų pavėsyje, Nemuno vandenyse, ant Rambyno kalno. Tai ne skambūs žodžiai, tai Ateitis. Gražią ateitį gali sukurti tik gražūs žmonės. Žmonės, kurių širdys pavargo nuo žiaurumo ir agresijos, kurių kiekviena mintis ir kiekvienas žodis kviečia nurimti ir susimąstyti – juk visi mes žmonės, nors mus skiria sienos, religijos ir politiniai įsitikinimai, mus vienija žmoniška prigimtis.

Kuo žmogus skiriasi nuo kitų Gamtos tvarinių – jis gali ir privalo atsakyti už savo veiksmus. Žmogus neturi teisės tapti dvikoju žvėrimi, tai prigimties degradacija. Evoliucija negailestinga, kiekvieną išdrįsusį suabejoti Evoliucijos Dėsniais, tie patys Dėsniai ir sustabdys – priešpastatys jam jo paties darbelius. Kiekvieną iš mūsų veda laisva valia, kiekvienas turi teisę pasirinkti, bet pasirinkimas nėra jau toks platus, kaip daugeliui gali pasirodyti, nes yra tik du pasirinkimo keliai: arba žmogus taps Kūrėju, arba taps griovėju. Pasirinkimas ir apspręs kiekvieno likimą, tiek žmogaus, tiek ir tautos. Šis apsisprendimas įvyks kiekvieno širdyje, o ne per rinkimus. Kokį kelią kiekvienas iš mūsų pasirinks, parodys Ateitis – ji nesirems viešomis deklaracijomis, koncepcijomis ir dirbtinais įvaizdžiais, Likimas tik susumuos visų mintis, žodžius ir darbus – kiekvienam bus atlyginta pagal nuopelnus – kas turės, tam bus pridėta, o kas neturės, iš to bus atimta – ar ne taip mus moko Kristus? 

Foto albumas

Skaityti 1574 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©