Jūs esate čia:pamokymai»Eiti aukštutiniu keliu
Pirmadienis, 14 sausio 2013 13:27

Eiti aukštutiniu keliu

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Aukštutinis kelias. N.RerichasEiti aukštutiniu keliu

Gyvosios Etikos mokyme dažnai galima sutikti frazę „per gyvenimą reikia eiti aukštutiniu keliu“. O koks tai kelias? Kur ir kaip jį rasti? Žmonės dažnai sako, kad nuo likimo pabėgti neįmanoma ir gyvenimo pasukti kita vaga negalima, jei jau užgriuvo vargai, tai ir reikia juos išvargti... Taip, visa tai visiška tiesa.

Paskutinę akimirką nieko pakeisti jau nebeįmanoma, bet ši dabartinė arba paskutinė vykstančio įvykio akimirka tuo pačiu yra ir pradžia kito įvykio, kuris ateis, subręs už trejų ar septynerių metų.

Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad praeitis ir ateitis neturi nieko bendro, bet tik iš pirmo žvilgsnio, nes abi šias nerealias ir neegzistuojančias būtis jungia bendras susilietimo taškas – dabartis; būtent šioje akimirkoje praeitis ir ateitis susilieja, formuojasi ir atsiskiria į du atskirus laikotarpius: į tai, kas jau buvo ir į tai, kas dar bus. Štai ta stebuklingoji laiko mašina, leidžianti keisti ateitį, ir ... praeitį. 

Taigi, sugrįžkime prie aukštutinio, arba kitaip dar vadinamo kalnų kelio. Pakilti virš momentinės situacijos ir pažiūrėti į tai, kas vyksta, iš šalies, arba iš viršaus, nuo kalno viršūnės, arba per laiko tarpą – tai ir yra eiti aukštutiniu keliu, nepasinerti ir nenugrimzti emocijų sūkuryje. Nusiraminti ir neskirstant į savus ir svetimus, naudinga man, o gal kitiems, pamąstyti: kodėl aš tokioje situacijoje, kas ją sukėlė, kokie žmonės supa mane ir kas visa tai „surežisavo“ ir tampo už virvelių. Tada prisimenamas kitas pasakymas iš Mokymo: pažvelk į savo atvaizdą ramiame vandenyje, po to jį sudrumsk ir stebėk, ką ten pamatysi? Tik raibulius, bangeles, iškreiptus atšvaitus ir ištysusius šešėlius – lygiai taip emocijos sudarko mintis, iškreipia situacijos esmę ir nukreipia mąstymą į šalį, į smulkmenas. Belieka prisiminti stichijas ir tai, kad audros paskandina net pačius moderniausius laivus, o vėtros ir vėjai praryja šiuolaikiškiausius lėktuvus; emocinis sūkurys lygiai taip pat gali sunaikinti patį stipriausią žmogų, o, vadinasi, ir jo tikslą bei ateitį, netgi prišaukti ankstyvą mirtį – taip dažnai sunaikinami vaikai ir jauni žmonės, neturintys vidinės stiprybės, tik tik pradėję eiti akmenuotu ir vingiuotu savo gyvenimo keliu. Jei šalia eis tvirtas, susivaldę suaugęs – gal tėvai, gal mokytojai, o gali būti ir bendruomenė – vaikas, jaunuolis rečiau suklups, jam atsiras galimybė užaugti ir subręsti, tapti stipriu ir atsakingu.

Taigi, aukštutiniu keliu gali eiti vienas žmogus, o gali eiti ir šeima, giminė, bendruomenė, tauta ir valstybė. Tai tas pats pasakymas, kai vienas lašelis apima visą vandenyną ir vandenynas telpa viename lašelyje. Nėra čia nei pradžios, nei galo, esu tik AŠ. Tai aš turiu nuspręsti, kokiu keliu eisiu. Aukštutiniu, kalnuotuoju, kūrybos keliu, taip kaip ir derėtų pagal žmogaus prigimtį, ar kemsynais, pelkėmis, brūzgynais – per kančias, nelaimes ir vienadienius sprendimus. Tik AŠ galiu nuspręsti, kokioje valstybėje man gyventi, toje, kurią sukursiu pats, ar toje, kurią man kasdien bando primesti kiti?

Ir vėl posakis iš Agni Jogos: kurkite savo pasaulį, valykite jį nuo šiukšlių ir negerovių, juk jums patiems jame gyventi. Jei netikęs poelgis bus tik iš kvailumo, dar viską galima atitaisyti ir pakreipti, bet jei ydos išsikerojusios, skausmas ir kančia jau neišvengiami; bet ir vėl sugrįžkime prie aukštutinio kelio ir prie Savęs. Kad ir kokios bėdos, negandos ir nelaimės užklups, būtina jas išgyventi ramiai ir teisingai, juk tik nuo dabarties akimirkos sprendimo priklauso ateitis. Prisiminkime: dabartis – tai ta stebuklinga akimirka, kurioje susitinka ir susilieja praeitis ir ateitis. Jei teisingai suvoktos praeities klaidos ir akimirkos sprendimas nebus emocingas, o bus padarytas ramiai, paklausius širdies, tai yra pamatytas nuo kalno viršūnės, ateinantys įvykiai bus ne grėsmingi kaip kalnių kriokliai, o pilni perspėjimų ir pagalbos, kas ir leis likimą sutikti aukštai iškėlus galvą, tikint savo tvirtybe ir Dangaus Pagalba, Mokytojo Patarimu.

Norisi pavyzdžio? Per televiziją rodomas filmas, pačioje įdomiausioje akimirkoje jis nutraukiamas ir įkišama reklama: pirkite, tai madinga, be to jūs neišgyvensite, tai jūsų ateitis... Ir ta kažkieno ateitis įsibrauna į jūsų sukurtą ateitį ir ją pakoreguoja. Kaip visa tai pasireikš likime? Važiuoja dviratininkai vaikai ir į juos rėžiasi mašina, beprasmiškos mirtys, skausmas, kalėjimas, sudarkyti, sudraskyti likimai... REKLAMA... Beveik kasdien pašto dėžutėje galima rasti reklaminį bukletą, visos reklamos siūlo ir jei paskaičius tą nedidelį lapelį užsidegs noras, jis taip pat pakoreguos jūsų likimą, nors, galbūt, noras buvo paviršutiniškas, netgi kvailas, bet jis jau įsitvirtino jūsų mintyse ir auga... Eidamas gatve netikėtai sutinku seną pažįstamą – nuostaba, jis išsipustęs ir lipa iš prabangios mašinos – pavydas užgniaužia gerklę, emocijos sudirgino vaizduotę – ir tai jau užsirašė į ateities bloknotą: bus ir pas mane prabangi mašina, bet, galbūt, ...kankins prostata ar koks netikęs vidurių pūtimas... 

Skaityti 2313 kartai Atnaujinta Šeštadienis, 02 kovo 2013 16:26

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Wednesday the 20th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©