Jūs esate čia:klausimai»Pirmas atsakingas žingsnis
Pirmadienis, 07 sausio 2013 18:49

Pirmas atsakingas žingsnis

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

JaunėlisPirmas atsakingas žingsnis

Klausimas. Sveiki, esu paskutinio kurso studentas. Šiaip studijuoju teisę. Skaitau Agni Jogą, bet norėčiau gyvų žmonių patarimo. Artėjant egzaminams ir mokslų pabaigai, kartais kyla įvairių minčių: ar tos studijos buvo man, nepasitikiu savo jėgomis susirasti darbą, sunku suvokti, ką konkrečiai aš noriu veikti toliau. Tiesiog stengiuosi gyventi šia akimirka, gyventi dabartimi, matyti, kas supa mane. Bet vis viena užgriūna pesimistinės mintys. Gal galėtumėte ką nors pasiūlyti, pasidalinti mintimis, kaip galima būtų gyventi kokybiškiau, pilniau?

Studijų baigimas labai svarbus ir atsakingas periodas jauno žmogaus gyvenime. Daugeliu atveju šio momento pasirinkimas nulemia visą tolimesnį gyvenimą. Tai pirmas toks atsakingas žingsnis. Iki šiol daugeliu atveju už vaiką, jaunuolį sprendimus, netgi specialybės ar studijų pasirinkimą, nulemdavo tėvai. Gerai, jei tėvai tolerantiški ir mokantys išgirsti savo vaiką, tai jų sprendimas nesusipriešins su vaiko sprendimu ir neiššauks sunkių pasekmių ir pergyvenimų srauto. Tačiau, kaip rodo gyvenimas, daugeliu atveju vaikai mokosi ten, kur norėjo, bet nesugebėjo jų tėvai.

Taigi, sugrįžkime prie to lemtingo apsisprendimo momento, kuris nuspręs jūsų ateitį. Visų pirma, jei pasirinkimas ir studijos nebuvo jūsų sprendimas ir tai visą laiką jus kankina, galima pabandyti „pakeisti“ gyvenimo vagą tuoj po baigimo. Diplomas jau kišenėje, galima pabandyti įgyvendinti ir kokią užslėptą svajonę. Tokiam sprendimui nėra konkrečių patarimų, kiekvienas laisvas pats nuspręsti savo likimą. Tai, žinoma, drastiškas elgesys. Jis gali iššaukti daugybę sunkumų, kuriems jaunas žmogus paprastai būna nepasiruošęs. Vienas iš tokių sunkumų – tai santykių su tėvais sunaikinimas, padarant juos užslėptais savo priešais. Toliau seka paramos, pagrinde materialinės, praradimas.

Jei vis tik jūs nusprendėte darbo ieškoti pagal pasirinktą specialybę, reikės padaryti kitą sprendimą – ar jums tikrai patinka pasirinkta specialybė ir ar jūs pasiruošęs eiti ta kryptimi visą gyvenimą? Jei vis tik tai ne jūsų išsvajota ateitis, turite žinoti, kad kiekvienas naujas etapas turi ciklą. Pats mažiausias ciklas 3 metai, kurie išauga į didesnį 7 metų ciklą. Ciklas galėjo prasidėti tuo metu, kai jūs įstojote mokytis, bet jis gali prasidėti ir gavus diplomą – tai priklauso nuo jūsų sprendimo.

Jeigu jūs specialybę pasirinkote pats ir ji jums prie širdies, o pesimistinės mintys yra tik akimirkos nežinomybės baimė, nebijokite ir drąsiai pasitikite savo likimą. Pagrindinis evoliucinis žmogaus uždavinys yra geresnio pasaulio kūrimas. Todėl visiškai nesvarbu, kokią specialybę pasirinko žmogus, dirbdamas jis visur vienodai gali mąstyti apie gėrį. Pastovumas ir stabilumas kuriant gėrį jau yra pasiekimas.

Gimdamas žmogus ateina į pažįstamą aplinką. Beveik visi sutinkami žmonės yra praeitų gyvenimų bendrakeleiviai. Jie ateina kaip tėvai, geradariai, draugai ir kaip skolininkai ar priešai. Jūsų pasirinkta specialybė – teisė – rodo, kad jūsų bendravimo ratas labai platus, nes savo darbe jums teks sutikti daugybę žmonių, kurių likimas daugeliu atveju priklausys nuo jūsų sprendimo. Nepamirškite to.

Teisės simbolis Temidė, ji užrištomis akimis ir laiko svarstykles. Pats simbolis teigia, kad svarbiausia išlaikyti pusiausvyrą. Pusiausvyra pagal zodiaką atitinka Svarstyklių ženklą, kurį „valdo“ Venera. Teisė – tai žmonių sukurti įstatymai, bet šalia jų visada yra kosminė teisė arba Kosminis dėsnis. Jei sprendimas žmonių akimis atrodo teisingas, tai dar nereiškia, kad jis atitinka Kosminį dėsnį. Geriausias pagalbininkas tokių neaiškių, jums nepriimtinų sprendimų metu bus jūsų širdis. Širdis – jautrus organas, skirtas ne tik kraujui varinėti. Jei nesušaldysite jos į ledą, ji visada padės rasti teisingą sprendimą: vakare pamąstysite, o ryte turėsite teisingą atsakymą. Širdis suserga, pradeda ledėti arba akmenėti, kai ten apsigyvena egoizmas.

Didelę klaidą daro žmonės, kurie pasikeitus mąstymui, skuba keisti išorines gyvenimo sąlygas. Jei turėdamas specialybę jūs pradėsite mąstyti apie dvasią, nereiškia, kad reikia darbą pakeisti. Nusistovėjęs darbo ritmas, kurio metu užgimė dvasingos mintys, nestabdys, bet padės išsaugoti trapų vidinį pasaulį. Išorinių sąlygų pakeitimas pakeičia ir vidinį mąstymo ritmą, kol vyksta išorinė kaita, mąstymui lieka mažiau laiko. Muzikantas netgi kelionėje nesiskiria su savo instrumentu. Priežastis ne tik mechaninėje technikoje, bet sąmoningai ar nesąmoningai virtuozas saugo susidariusį ritmą.

Kiekvienas darbas slepia savyje naujus pasiekimus. Jei dirbama ne mechaniškai, visada galimi nauji atradimai ir išradimai. Kiekvieną darbą galima patobulinti, nepažeidžiant bendros darbo eigos. Kiekvienas turi teisę dirbdamas keisti save. Juk ir batsiuvys gali kurti nuostabius filosofinius traktatus. Noras dirbti ir suvokti savo paskirtį darbą padaro maloniu. Juk darbas yra ateities kūrimas, todėl kiekvienas ateičiai turi skirti gražiausius pasiekimus. Prityręs darbuotojas negalvos apie darbo naudingumą, nes darbas jam yra tik maistas, be kurio jis negali gyventi. Agni Jogos studijavimui ypatingai kenkia netvarkingas, neritmingas darbas, bet ritmas turi susidaryti natūraliai, be prievartos, tada bus galima sulaukti rezultatų. Aplinka keičiasi kartu su prasiplėtusia sąmone, tai ne išorinis veiksmas, o vidinio mąstymo procesas. Veikla neįsitvirtins, jei netvirtės valia ir ryžtas. Tvirtumas neateina pagal įsakymą, jis užauga ir įsitvirtina, kaip medžio šerdis. Jei valia tvirta, tai niekas jos negali susilpninti.

Kaip darbe įveikti kasdienybės rutiną? Reikia atrasti tai, kas kelia džiaugsmą. Niekada nevargina ritmingas darbas. Kiekvienas darbas turi savyje užslėptą energiją. Todėl visai nesvarbu, ką veikia žmogus, ar jis muša būgnus, taiso batus arba dirba laukuose. Tik žema sąmonė bijo darbo ritmo, taip iš darbo sukurdama sau kalėjimą. Žinoma, darbą gerai kartais pakeisti, pavyzdžiui padirbėti sode. Tai nuostabus užsiėmimas ir išmintingas pasirinkimas, leidžiantis mąstyti ir stebėti. Sėkla, duodanti daigą, išskiria ypatingą psichinę energiją. Tai reikėtų įsidėmėti. Po naktinės pralajos rytinės saulės spinduliai veikia kitaip, iššaukdami ypatingai gyvybingą psichinę energiją. Prabudusi sėkloje gyvybė, kaip ir aušros spinduliai, siunčia savo ypatingas emanacijas.

Labai svarbus ir įtakojantis ateitį sprendimas yra santuoka. Jei sutuoktinių interesai sutampa, jie drąsiai sieks savo tikslų. O jei pasaulėžiūros skirtingos? Jei vertybių skalė nevienoda? Niekas negalės sukurti laimingo gyvenimo, nei darbas, nei pasirinkta specialybė, nei geros materialinės sąlygos. Šalia vyriško darbo visada greta eina moteris. Ji veda visais keliais, įkvepia, atlieka sintezę. Galima tik stebėtis, kaip greit ji įsisavina visas sritis. Kai kalbama apie bendradarbiavimą, visada reikia prisiminti moters įtaką.

Save reikia išbandyti įvairiausiose situacijose. Kiekvienas turi dirbti tiek, kiek gali. Kiekvienas turi padėti tiek, kiek sugeba ir nesmerkti kitų už nemokėjimą. Kiekvienas stiprina žinias patirtimi. Kiekvienas darbe išreiškia geriausias savybes ir džiaugiasi artimo sėkme. Nereikia tuščiai švaistyti laiko, nes jo neįmanoma susigrąžinti.

Argi tai neįmanoma? Ar tai nepakeliama žmogui? Geriausi žmonės (nesvarbu, ar buvo jis gydytojas, batsiuvys, audėjas ar mėsininkas) – visi savo darbuose gali išreikšti aukščiausią mąstymą. Ir dabar Žemėje gyvena evoliucijos bendradarbiai. Tegu žmonės jų neatskiria, nes minia niekada nesugebėjo atskirti asmeninio žygdarbio. Ne valdovo rūbais skiriasi evoliucijos nešėjai, paprastai jų nepažįsta. Žemėje dvasiniai žygdarbiai kuriami ir rankomis, ir kojomis. Ir tik istorijos išvados išvalys jiems kelią. Jūs taip pat galite savo gyvenimu sutvirtinti tikėjimą Naujuoju Pasauliu.

Mąstytojas (Platonas), netgi tada kai jį pardavė į vergiją, pasakė: „ Nuostabus žmogiškųjų kelių įvairovės įrodymas“.

Община (Урга).3.I.14
Знаки Агни йоги 606, .645
Мир Огненный, Ч. I. 304, 511
Братство. Ч. I. 218, 282
Братство. Ч. II. 527

Skaityti 2673 kartai Atnaujinta Ketvirtadienis, 07 kovo 2013 09:23

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 13th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©