Jūs esate čia:valstybė»Todėl tūli Europą vadina ligonbučiu
Trečiadienis, 13 vasario 2013 15:24

Todėl tūli Europą vadina ligonbučiu

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Todėl tūli Europą vadina ligonbučiu /Vydūnas/

Mes, lietuviai, dažnai save sumenkiname ir labai esame linkę klausyti svetimtaučių patarimų ir pamokymų. Mums vis atrodo, kad lietuvis, kaip toks, negali būti pirmas, todėl visada pirmiausia išduodame patys save ir tuos, kurie arčiausiai, t.y. gimines ir šeimos narius.

Kada ir kodėl išsivystė toks stiprus, išdavikiškas tautos bruožas? Nėra labai sunku į tai atsakyti, juolab, kad ne kartą tai esame įvardinę – lietuviai stiprūs ir vieningi, tik būdami priespaudoje, o vos atgavę laisvę susvetimėja ir įnirtingai  pradeda naikinti pačius save: savo šalį, savo tautą, savo šeimą ir, galiausiai, save kaip asmenybę.

Lietuviai – labai konservatyvi tauta. Ne, ne taip, kaip anglai, kurie vis dar vadovaujasi šimtmečio senumo įstatymais. Mes konservatyvūs savo trumparegiškumu – nemokame žiūrėti toli; žodžiu, esame trumparegiai. Sugebame keisti ir pamatyti tik tai, kas įvyko visai neseniai. Pavyzdžiui, su didžiausiu pasimėgavimu naikiname tarybinį palikimą – juk šį laikotarpį didžioji dauguma dar pilnai atsimena – ir norime susigrąžinti prieš tai buvusį gyvenimą, apie kurį žinome tik iš senolių pasakojimų ir gerokai iškraipytų, bet galutinai nesunaikintų archyvų. Bet, sakykite, ar gi įmanoma susigrąžinti praeitį? Ar įmanoma suaugusiam žmogui vėl sugrįžti į lopšį? Ir tarybiniai laikai, ir prezidentas Smetona, ir visa ankstesnė istorija – visa tai kartu yra Lietuvos praeitis. Juk būtent sunkūs išbandymai, tremtys, priespauda, kalbos draudimas – visa tai užgrūdino mūsų tautą, išmokė išgyventi, nepalūžti ir niekada neprarasti vilties. Kodėl atmetame tokią patirtį, kurios neturi didžioji pasaulio dalis. Juk mes kitokie, paženklinti, išskirtiniai, auklėti idėjiškai, o ne komerciškai.

Galime šaipytis iš skambių frazių, bet kaip sakoma Gyvojoje Etikoje: „tegu tas, kuris nesutinka, įrodo priešingai“.

Ir, kad dar kartą nebūtume apkaltinti savo tautos sumenkinimu paskaitykime Vydūną, jis rašė lietuviams ir lietuviškai.

Skaityti 2168 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 15:34

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Monday the 23rd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©