Jūs esate čia:valstybė»Tėvynė, Tauta, Valstybė
Trečiadienis, 13 vasario 2013 13:00

Tėvynė, Tauta, Valstybė

Parašė  Jelena Rerich
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Tėvynė, Tauta, Valstybė

Kas iš dabartinių „išminčių“ gali nuspėti tą mažytę aplinkybę, kuri pakeistų likimą ne tik atskiros šalies, bet ir viso pasaulio? –Niekas! Tik tikras vadas, kuris savo valią sujungė su Aukščiausiąja Valia, gali valdyti tokias žinias ir pastūmėti Pasaulį taip, kad išgelbėtų žmoniją.Visi įvykiai, davę pasaulio evoliucijai naujas kryptis, visada buvo vykdomi pagal Aukščiausios Valios Įsaką. Visi žemiški vadai, nukrypę nuo Aukščiausiojo Įsako arba jį iškreipę, sulaukdavo gan liūdnų savo nesuvoktų veiksmų pasekmių.

Prisiminkime kad ir Napaleoną, gavusį Įsaką ir didįjį magnetą nuo nepažįstamojo. Pamatysime jo stulbinantį pakilimą iki to momento, kol pagunda ir pavydas neapnuodijo jo sąmonės. Eidamas į Rusiją, jis nusižengė Įsakui ir prisišaukė sau pražūtį. Kokie menki tampa žmonės, nenorintys suprasti visos Galingos jėgos, laikančio

Pasaulinę Pusiausvyrą Е.И.Рерих. Письма в Америку. Т.I, 1929 – 1936. Москва, Сфера, 1996. С.269.  12.VIII.34 Урусвати

Evoliuciniai pasauliniai procesai turi būti labai patraukliai išdėstomi mokyklose. Tėvynės sąvoka turi būti suvokiama pasaulinių procesų eigoje ir užimti pilnai ją atitinkančią vietą ir reikšmę. Kiekvienas turi žinoti tikrąją savo tėvynės vertę, bent jau tai neturi būti augančio dykumoje medžio vieta, nes Tėvynė bendradarbiauja su daugybe tautų. Kai tik bus žinoma tikrovė, atsiras tikėjimas Aukčiausiu Teisingumu. Tegu pasaulinius procesus aiškina išmintingi ir mąstantys žmonės. Būtina stebėti, kad didieji tautų sprendimai nebūtų iškraipomi, bandant įtikti nemokšoms.  

AJ, Mir Ogniennyj, IId.nr.62

Nestabilumas Pasaulyje kelia susirūpinimą. Apsėdimas vystosi ir gresia beprotyste. Daugelį šalių valdo bepročiai pilna to žodžio prasme. Masinio apsėdimo reiškiniai anksčiau nesikartojo; nesuprantama, kodėl mokslininkai nekreipia dėmesio į tokią katastrofą! Žmonės sukuria tūkstančius žmogžudysčių. Nejaugi niekas nepagalvos, kad tai apsėdimo skleidėjai!  

AJ, Mir Ogniennyj, IId. 223

Atsisakymas palaiminti yra senovės patriarchato aktas. Jis skiriasi nuo vėlesnių prakeiksmų. Prakeikimas jau yra neišprusimo produktas, o senovės atsisakymas palaiminti parodydavo ryšio su Hierarchija pažeidimą. Ryšys su Hierarchija yra tikra palaima su visomis ateities pasekmėmis. Paklaus storžievis: "Mes daug kartų juodinome tai, kas Švenčiausia, ir vis tik mes egzistuojame; jokia ugnis mūsų nesudegino, ir niekas mums negresia." Tada nuvesime juos į aikštę, kur purve šliaužioja akli vargšai, ir pasakysime: "Štai jūs". Nuvesime į kalėjimus, į kasyklas, į gaisrus, į bausmių atlikimo vietas, (katastrofų ir avarijų vietas, teismų sales, gydymo įstaigas). Pasakysime: Argi nepažįstate savęs?" Tik nutrūko ryšys su Aukščiausiu, ir jūs lekiate į bedugnę". Gąsdinti nereikia, gyvenimas ir taip perpildytas siaubą keliančiais vaizdais. Atsiminkite, kad ryšio nutraukimas nematomas, bet niekas neišvengs pasekmių. Galima pastebėti, kad senovėje buvo suprantamas teisingumo įstatymas ir jau tada žinojo, kad Aukščiausiojo įžeidimas yra toks bauginančiai siaubingas, kad pasekmės negali pasirodyti iškart.  

AJ, Mir Ogniennyj, IId. 237

Reikia stebėti kaip ištisos šalys svyruoja, blaškosi nuo vieno neteisingo suvokimo. Negalima pateisinti tuom, kad kažkas apie kažką nežinojo. Paprastai galima rasti įrodymus, kad tokios žinios beldėsi į duris, kad jos buvo išdėliotos visose matomiausiose ir prieinamiausiose vietose ir kad buvo apie tai užsiminta ne kartą. Neteisinga išteisinti nepastabumą ir nenorą įsigilinti mintimis.

Nauji suvaržymai - ne kas kita, kaip neįtikinantis Vado elgesys. Dažnai tauta nežino priežasties, bet širdimi jaučia, kad vyksta kažkas netikro, neįtikinančio. Vadas visų pirma turi apsaugoti save nuo augančio nepatikimumo.  

AJ, Mir Ogniennyj,  IId. 235

Skaityti 3553 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 12:49

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Friday the 22nd. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©