Jūs esate čia:pamąstymai»Lapkričio darganos
Pirmadienis, 14 sausio 2013 18:05

Lapkričio darganos

Parašė  Diana Stungurienė
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Lapkričio darganos

Iš dangaus krinta šlapias sniegas, keliai netgi miestuose primena kaimo klampynę. Visi rudens darbai jau užbaigti, iki pavasario dar toli. Dar ir saulė kasdien leidžiasi vis žemiau, apkarpydama ir taip trumpas šviesias dienas. Prisiminus, kad Lietuvoje trečdalis žmonių gyvena kaime, supranti, kodėl tokiu niūriu laikotarpiu taip suaktyvėja politinis gyvenimas.

Juk kaimo žmogus gyvena pagal gamtos ritmą, kai šviesu, tai ir jis nesėdi rankų sudėjęs. O va vėlyvą rudenį laisvo laiko kaip ir atsiranda, o vienintelė pramoga daugeliui vis dar lieka televizorius.

Keičiasi pasaulis, keičiasi pažiūros. Gerai, kad žmonės nelinkę užsistovėti, tik va tos naujovės kartais tokios keistos. Kad ir „Gintarinės ledi“ šou. Išniekintą medų vargu ar betinka vadinti gintaru, o pykčio ir agresijos iškreiptu veidu ledi jau nebe ledi, o tik nelaiminga jauna mergina, kuriai niekas nepaaiškino, kas yra moralė, dorovė ir neperspėjo, kaip negrįžtamai ji griauna savo ateitį, kurioje, deja, jau nebebus tyrų jausmų, tikros šeimos ir vaikų pagarbos.

O Lietuvoje neliks bičių. Juk mes taip paniekinome jų triūsą ir pagalbą žmogui. Paniekinome ne tik moters prigimtį, bet ir gamtos dėsnius. O gal bitės neišnyks, tik padaugės mirtinų bičių įkandimų? Ir gels jos pirmiausia mūsų vaikams ir anūkams, tiems mažyčiams, mylimiems žmogeliukams, už kurių ateitį esame pasiryžę aukoti savąją... Deja, savo elgesiu tik paneigiame savo meilę. Kad ir kaip nenorime pripažinti, kad mus supanti gamta gyva ir mąstanti, greit būsime priversti tuo patikėti. Kuo daugiau niekinsime gamtą, tuo skausmingesnės bus pasekmės.

Pasekmės prasidės staiga, mums taip atrodys. Taip pat kaip „netikėtai“ buvo nuplautos kopos... O ar vasaros koncertai pajūryje nėra viena iš priežasčių, sukėlusių kopų slinkimą? Jei mes negerbiame jūros, kodėl ji turi mus gerbti? Dar neužsimiršo pagalbos šauksmai vabzdžių alinamoje Dzūkijoje. Gaila, bet niekas nepanoro išsiaiškinti šio reiškinio priežasčių. Vadinasi, priekyje dar ne viena nelaimė ir katastrofa. Deja, ne laikas raudoti, kai nieko nebegalima pakeisti. Juk keisti reikia ne pasekmes, o ieškoti priežasčių, sukėlusių vienokį ar kitokį gamtos pasipriešinimą.

Narkomanija – taip pat tik pasekmė, o priežastis – tai visuotinis darbo paniekinimas, veltėdžiavimas ir ateities (tame tarpe ir valstybės) vizijos praradimas. Alkoholis, narkotikai – tai tik priemonė, padedanti trumpai akimirkai pamiršti beprasmiškai nugyventas dienas. Pasekmės baisios, nes narkotikai negrįžtamai sunaikina žmogaus mąstymą, visiškai atimdami sąmoningumą, be kurio žmogus yra tik robotas.

Ir dar norisi pakalbėti apie Airiją, kurią mes taip trokštame „pavyti“. Puikus filmas „Anželos pelenai“, pavadintas tipišku airiško gyvenimo įkūnijimu? Ar sugebėjote jame įžvelgti Lietuvą? Bent kažką panašaus į lietuvišką kultūrą? Gal keptos bulvytės, valgomos nuo laikraščio, priminė Lietuvą? O gal sugriuvę ir apleisti namai? O gal kunigų žiaurumas taip panašus į lietuvišką krikščionybę? O gal paauglių „laisvalaikio užsiėmimai“ priminė mūsų jaunimą? Į ką mes lygiuojamės? Ir kuo stengiamės prilygti? Bukumu, grubumu ar nemokšiškumu?

Klimpstame kasdien vis giliau į pražūties liūną. Nieko nebesuprantame ir nieko nebenorime suprasti. Kalėdas pradedame švęsti lapkričio mėnesį, o juk tai kosminė šventė ir ji turi tiksliai apibrėžtą laiką. Ar begali Kalėdos džiuginti, jei jos virto tik prekeivių pasipelnymo šaltiniu – kuo anksčiau apie tai pradės kalbėti, tuo anksčiau suaktyvės prekyba, tuo daugiau pinigėlių subyrės į prekeivių kišenes. Taip reklama tarnauja prekeiviams. Pačios Kalėdos po mėnesio, kai ateis tikrasis jų laikas, jau bus visiškai užmirštos, apleistos ir vienišos. Ir didysis kalėdinis stebuklas jau nebegalės įvykti, nes visi bus pavargę ir išsekę prekybinio maratono metu. Stebuklą visi bus paprasčiausiai pamiršę...

Skaityti 2345 kartai Atnaujinta Antradienis, 05 kovo 2013 16:03
Daugiau šioje kategorijoje: « Parazitai Laikas »

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 12th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©