Jūs esate čia:demokratija?»Tranui tėvo nereikia
Sekmadienis, 13 sausio 2013 15:13

Tranui tėvo nereikia

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)


Tranui tėvo nereikia

„Ir paukščiai, ir žmonės, ir daugelis gyvų sutvėrimų turi tėvą. Turi jį ir bitės, bet ne tranai – tranams tėvo nereikia... Tarp bičių yra trys kastos: motinėlė, bitės darbininkės ir tranai... pasibaigus medunešiui, bitės išveja tranus...“

Taip apie bičių gyvenimą rašo „Ūkininko patarėjas“. Lyg ir nieko keisto, lyg ir viskas suprantama. O jei taip pabandžius bites prilyginti žmonėms? Kyla klausimas, kodėl vabzdžius prilyginti žmonėms? Atsakymo toli ieškoti neteks – jį pateikia pats šiandienos gyvenimas. Jau nieko nebestebina sąvoka „biologiniai tėvai“, jau nieko nebestebina šeimos, kuriose yra tik viena motina. Ji ir pinigus uždirba (juk sėkmingos verslininkės įvaizdis toks populiarus), ji ir vaikus viena augina – juk vyras toks nepatikimas sutvėrimas, daugiau trukdantis nei padedantis. Todėl šeima motina-vaikai šiandien jau nieko nebestebina. Tiesa, dažnai šią grandinę dar prailgina močiutė. Žodžiu, dviejų kartų moterys augina vaikus. Tai ką, ateityje šalis taps tranų valstybe – juk tranams, taip teigia mokslininkai, nereikia tėvo.

Moterims visada atrodo, kad jos geresnės, protingesnės ir sumanesnės už vyrus. Jos įsivaizduoja, kad tai jos judina pasaulį, bet pažvelkime atidžiau, ką jos veikia. Jos vadovauja, bet ar surasite nors vieną moterį-vadovę, už kurios nestovėtų vyras. Visai nesvarbu, ar jis sutuoktinis, ar jis tėvas, senelis, brolis, o paskutiniu metu dažnai tai būna sūnus. Moterys valdo techniką, įvairiausią nuo elektrinės sulčiaspaudės iki sudėtingiausių kompiuterių, bet kas prižiūri šią techniką? Jos pačios? Žinoma, jos dažnai teigia, kad joms nereikia vyrų, kad jos puikiai sugeba tvarkytis, bet meistras, kuris tvarko sugedusią mašiną būna vyras. taigi, moteris viena, be vyro – niekas arba, tiksliau, pusė.

Ne, netiesa, vaikus jos tikrai auklėja vienos ir pačios. Bet pažiūrėkime atidžiau, kuo tampa tie vaikai užaugę? Pilni įvairiausių kompleksų sutvėrimai? Jie dažnai negali apsispręsti, kokios jie lyties. Taip atsirado iškreiptas požiūris į prigimtį, į lytį. Norite prieštarauti? Prašau, tik prieštaraukite svariai, su įrodymais.

Valstybiniai įstatymai daug sukūrė prigimties iškraipymų, ypač kalbant apie šeimos instituciją. Šiandien daug kas leistina: įteisinamos vienalytės santuokos, leidžiama vienišoms motinoms įsivaikinti pamestinukus, jos remiamos visokiausiais įmanomais būdais. Buvome prisimąstę iki tokio absurdo, kad ir nenurodžius tėvo, buvo suteikiama materialinė parama-pašalpa.

Taip, tikrai auginame tranus. O tranas – kas jis? Niekas, sutvėrimas be atsakomybės, be pareigos.

Pabaigai norėtųsi užsiminti dėl dar vienos labai aktualios ir plintančios problemos Lietuvoje – ką priglaudžia internatai? Labai baisu buvo išgirsti, kad ten auga vaikai, kurių tėvai uždarbiauja užsienyje. Dažnai kalbama, kad užsidirbti užsienyje – puiki atsivėrusi galimybė. Bet ar iš tikrųjų tai taip puiku, jei vardan uždarbio nuosavi vaikai paliekami internatuose? Kaip tokie vaikai žiūrės į valstybę, kurios politika privertė tėvus jų atsisakyti ir palikti valdiškuose namuose ar senelių priežiūrai? Seneliai, dažnai patys nesugebėdami išgyventi iš pensijos, atiduoda vaikus valstybės globai, nes jie nedrįsta atimti iš savo vaikų, uždarbiaujančių užsienyje, tėvystės teisių ir prisiteisti sau globą.

Čia pat iškyla ir kitas skaudulys: valstybė „moka“ įtėviams už beglobio vaiko priežiūrą. Kas tai? Įdomu, kaip toks vaikas „mylės“ savo įtėvius? Juk tie žmonės rūpinosi ne juo, o tais pinigais, kuriuos gaudavo už vaiką. Kasdien iškyla vis naujų faktų apie įtėvių žiaurumus, pasityčiojimą iš vaikų – ir nieko, įstatymai nesikeičia. Vienintele valstybės dominante ir toliau išlieka pašalpos dydis, skiriami pinigai... Baisu tai pripažinti, bet auga labai žiauri, negailestinga karta. Galima tik spėti, kad greit Lietuva garsės ne kaip savižudžių, bet kaip tėvų ir senelių žudikų šalis. Ir nebus ko kaltinti, nes tai bus tik tranų atpildas už piniginę meilę.

Skaityti 2340 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 18:46

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Tuesday the 12th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©