Spausdinti šį puslapį
Trečiadienis, 09 sausio 2013 17:03

2006 birželio 22-oji

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)


2006 birželio 22-oji

2006 metų birželio 22 dieną Mėnulio Mazgai perėjo į Žuvies ir Mergelės ženklus. Ši ingresija labai simbolinė, nes Raxu-Ketu linija tiksliai padalino Zodiaką į dvi sferas per lygiadienių liniją (pavasario ir rudens). Lygiadieniai yra du svarbiausi taškai Saulės kelyje, abu juos Saulė pereina per vienerius metus; jie atskiria šiltąją ir šviesiąją metų dalį nuo tamsiosios ir šaltosios.

Tai tarsi skirianti riba tarp Šviesos ir tamsos. Pavasario lygiadienis (kovo 21 d.) siejamas su prabudimu, atgimimu ir naujo ciklo pradžia, būtent ten birželio 22 dieną buvo Kylantis Mazgas. Besileidžiantis gi Mėnulio Mazgas, pripildytas ydomis, nuodėmėmis ir atspindintis praeitį, atsidūrė rudens lygiadienio (rugsėjo 23 d.) taške, senovėje laikytu simbolinės Saulės mirties tašku.

Pomirtinio teismo idėja visada jaudino žmoniją. Tokio teismo išraiška ir yra Mėnulio Mazgų žygis per Zodiaką. Kas 18,5 metų kiekvieną iš mūsų likimas priverčia laikyti egzaminą, kai kam tai tampa paskutinio teismo diena, nuo kurios verdikto (kai kurių šalių teismuose – prisiekusiųjų posėdininkų sprendimas dėl teisiamojo asmens kaltės) išsisukti praktiškai neįmanoma.

Likimas atlygina žmonijai už jos veiklą. Neatsitiktinai Mėnulio Mazgai vaizduojami kaip dvi taurės, kuriose ir susikaupia visas žmogaus, ir žmonijos, sukurtas gėris ir blogis. Kadangi Kylantis Mėnulio Mazgas tiesiogiai siejamas su ateitimi, jame kaupiami darbai, kurie padės ateityje žmogui gyventi ir kurti. Jeigu Besileidžiančio Mazgo taurė pripildyta nuodėmėmis, likimas neleis jam toliau vystytis ir tobulėti. Tiems, kurių karminis praeities indas iki viršaus pripildytas ydomis ir nuodėmėmis, o gerų darbų taurė tuščia, ateities paprasčiausiai nėra, tokio žmogaus dvasinis gyvenimas yra pasibaigęs.

Stresai, kuriuos patiria atskiri žmonės ir ištisos valstybės, kai Mėnulio Mazgai pereina iš vieno ženklo į kitą, yra dėsninga minčių ir poelgių pasekmė, o likimo dovana, maloni ar skaudinanti ji būtų, – tai niekas daugiau, kaip pačio žmogaus minčių ir veiksmų atspindys. Žmogui dažnai atrodo, kad jei iškart, po vieno ar kito nusižengimo, nebuvo atpildo, tai niekas iš aukščiau jo ir nestebi. Tačiau vieniems atpildas ateina anksčiau, kitiems vėliau, bet netruks prabėgti nė devyniolikos metų, ir jau primiršti praeities šešėliai sugrįš, išryškės ir dar kartą sudarys galimybę apsispręsti.

Šių metų birželio 22 dienos Mėnulio Mazgų ir lygiadienio taškų susikirtimo momentas turi ypatingą reikšmę ir prasmę. Kupole ar Rasų šventė atitinka Saulės vasaros stovėjimo, jos didžiausio aktyvumo, datą. Tai diena, kuri skirta žmogaus ir gamtos apsijungimui, apsivalymui nuo nuodėmių, ugnies bei vandens stichijų pagalba. Ši diena leidžia žmogui pajusti amžinybės alsavimą, nusimesti užgriuvusių kasdienybės problemų naštą ir tapti savimi, be kaukės. Ši pragyventa akimirka labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime, bet pats mirksnis jau nieko nebekeičia, jis tik parodo, kaip susiklostys tolesnis žmogaus likimas: jo buvimo vieta, supantys žmonės ir, svarbiausia, jo sąmonės būsena nubrėš tolesnį kelią jo gyvenimo žemėlapyje. Saulė, būdama savo maksimumo taške, nurodo gaires žmogaus gyvenime artimiausiems metams, o Mėnulio Mazgų perėjimas tą dieną per pavasario ir rudens lygiadienio taškus bet kurį ateities įvykį gerokai sustiprins, išryškins ir prailgins visam 18,5 metų ciklui.

Skaityti 2581 kartai Atnaujinta Sekmadienis, 03 kovo 2013 13:56

Susiję įrašai (pagal žymę)