Jūs esate čia:Astro»Žemė niekada nesustoja
Šeštadienis, 21 gruodžio 2013 23:26

Žemė niekada nesustoja Pirmo puslapio

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

Klausimas: ar ne po 24 dienos turėtų pradėt ilgėti nes kiek žinau, kad saulė tris dienas teka tam pačiam laipsnyje, o tik paskui jau vienu laipsniu palipa aukštyn...?

Grinvičo (pagal senąją G. karališkąją observatoriją, įkurtą 1675 Londono priemiestyje; nuo G. dienovidinio skaičiuojama geografinė ilguma) laiku – 2013 gruodžio 21d. 17:11 – šiaurinis planetos pusrutulis, kuriame mes ir gyvename, vėl pradeda “veidu“ atsisukti į Saulę. Nuo to momento pradeda ilgėti dienos – prasideda Saulėgrįža.


Žemė niekada nesustoja suktis aplink Saulę, taigi ir vadinamo Saulės stovėjimo nėra – tai tik sąlyginis išsireiškimas. Žiūrint iš Žemės į Saulę, mums – žemės gyventojams – atrodo, kad Saulė kelioms dienoms „sustoja“ ir teka vis tame pačiame laipsnyje.
Visos senosios religijos, pvz. Zoroastrizmas (soliarinis Mitros kultas), švęsdavo apsivertimo momentą, gerai žinodamos astronomiją-astrologiją. Tik krikščioniškoji religija, viena iš jauniausių religijų ir labiausiai nutolusi nuo mokslinio Gamtos pažinimo, nesuprasdama, bet greičiausia politiniais sumetimais, iškreipė datą, juk dar viduramžiais jiems Žemė buvo plokščia ir Saulė sukosi aplink Žemę – čia ir posakis, kad Saulė stovi vietoje.

Jėzus Kristus ir Žiemos saulėgrįžos metas

Skaityti 2849 kartai Atnaujinta Antradienis, 24 gruodžio 2013 12:03
Daugiau šioje kategorijoje: « Žmogus ir Kosmosas

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

  • Moralė yra visų dalykų pagrindas, o tiesa – moralės esmė.

    Mahatma Gandis

Sunday the 8th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free. © Šiaulių m. Rericho v. klubas, studija Gin-Dia
Copyright 2012

©