Spausdinti šį puslapį
Penktadienis, 11 sausio 2013 14:40

Visų mokslų mokslas

Parašė 
Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

Visų mokslų mokslas

Be pagražinimo ir išpūtimo galima pasakyti, kad visi žinomi mums praeities didieji astronomai buvo puikūs astrologai. Astrologine praktika užsiiminėjo ir daugelis viduramžio mokslininkų, nežiūrint į tai, kad tais laikais į astrologijos mokslą buvo žiūrimą kaip į „pragarišką nuodėmę“. Tada tai buvo ypač pavojinga ir grėsė atskyrimu nuo bažnyčios, o dažnai ir sudeginimu ant laužo.

Senovėje astrologija dažnai buvo laikoma „visų mokslų mokslu“, ji buvo žinoma tik antikos išminčiams ir ją studijuoti galėjo tik išrinktieji. Bet po to, kai astrologinės žinios „pasklido“ liaudies masėse, ypač po Aleksandrijos mokslininkų ir Klaudijaus Ptolomėjaus viešai publikuotų darbų, astrologija prarado „aukščiausios išminties“ aureolę. Ir, galų gale, ji virto „prekyviečių astrologija“, prarasdama savo kažkada neginčytiną autoritetą. Viena iš atsiradusių astrologija nepasitikėjimo priežasčių buvo gyvavusi sumenkinimo sistema, kuri „sukūrė“ tuščias vietas žinių eigoje. Be to, nemažai klaidų rankraščiuose pridarė nemokšos, nekompetentingi perrašinėtojai. Taip pat pradėjo rastis trokštančių garbės, ambicingų, sąmoningai naikinančių astrologiją falsifikatorių kūriniai.

Ir vis tik, XVI – XVII amžiais Europoje dirbo žmonės, kurių veikla neleido astrologijai sunykti galutinai. Nemažas nuopelnas tame tenka italui astronomui gailėjo Galilėjui (1564 – 1642 m.), vienam iš gamtos mokslų pradininkui. Galilėjus buvo aršus naujos Koperniko kosmologijos gynėjas ir puikus astrologas. Sustatęs horoskopą sau, jis numatė sunkią akių ligą ir tikrai 1637 m. apako. XVII a. Romos popiežius Jonas-Paulius II peržiūrėjo „didžiojo eretiko“ bylą ir pareiškė, kad 1633 metais inkvizicijos įvykdytas nuosprendis genealiam astronomui ir matematikui buvo neteisingas,o Galilėjo Galilėjus buvo reabilituotas.

Šiandien dėmesys senoviniam mokslui vėl išaugo. Astrologija domisi humanitarai ir gamtos mokslų atstovai. Ypač efektyviai astrologines žinias taiko gydytojai ir psichologai, kurie suinteresuoti horoskopo pagalba patikslinti sunkias diagnozes ir užsiima susirgimų profilaktika. Senovėje buvo manoma, kad astrologijoje nėra atsitiktinumų. Planetų ir žvaigždžių tarpusavio ryšys žmogaus gimimo momentu uždeda antspaudą visam jo gyvenimui. Dabartinių astrologų tyrinėjimai patvirtina šią tiesą.

С. А. Вронский. История астрологии в самом кратком ее изложении

Skaityti 2703 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 04 kovo 2013 17:25

Susiję įrašai (pagal žymę)